פוסטים חדשים
בית / וואיטבירד- אדוארד ניוגייט

וואיטבירד- אדוארד ניוגייט

שם ביפנית: エドワード・二ューゲート.

שם באנגלית: Edward Newgate.

שם בעברית: אדוארד ניוגייט.

גיל: 72 (במותו)

תאריך לידה: 6.4.

כינוי: וואיטבירד (ביפנית: שירוהיגה), והאדם החזק בעולם.

הופעה ראשונה: פרק 151

אדוארד ניוגייט הידוע גם בשמו וואיטבירד (לבן הזקן)  היה קפטן פיראטי וואיטבירד המחזיק בפרי הגורה גורה נו מי (רעידה רעידה) והכינוי של כוחו הוא הכוח שמסוגל להרוס את העולם.
הוא גם החזיק בתואר יונקו (קיסר, אחד מהשליטים של השין סקאי – העולם החדש), ונחשב גם לאדם החזק בעולם.  לא הרבה ידוע על עברו של וואיטבירד לפני שהקים את פיראטי וואיטבירד, אבל כן ידוע שכבר כשהיה צעיר, הוא פחות התעניין באוצרות ושלל ויותר התעניין בלמצוא "משפחה".

לוואיטבירד יש אישה וילד הטוענים שהוא היה בקשר איתם, אך לא ידוע לנו יותר מכך על חייו האישיים מכיוון שהוא מחשיב את הצוות שלו לילדיו.
עוד ידוע על עברו, כי וואיטבירד לא היה אויב מר של רוג'ר, וניתן לראות זאת בכך שלפני מותו נזכר בכך שרוג'ר הציע לו לגלות לו את המיקום של ראפטל (האי האגדי האחרון), ולאחר שסירב, הסביר לו רוג'ר את משמעות השם האמצעי D אשר לא נחשף. וואיטבירד מצא את מותו במלחמה הגדולה במארינפורד, שם חבר הצוות שלו לשעבר מרשל די טיץ' (בלאקבירד) הרג אותו.
מילותיו האחרונות היו הודעה שאומרת שהוואן פיס אכן קיים ומודיע לטיץ' למה הוא אינו האדם שרוג'ר מחכה לו: "זה לא אתה… האדם שרוג'ר מחכה לו… לכל הפחות, טיץ'… זה בהחלט לא אתה. בדיוק כמו שיש את אלה שממשיכים את הרצון של רוג'ר… אני בטוח שמישהו יופיע וימשיך את הרצון של אייס, יום אחד. גם אם אתה מכבה את שושלתו, אין דרך שהלהבה שלהם אי פעם תכבה. זה כבר עבר מדור לדור מאז ימי קדם… ובעתיד… יום אחד… יופיע מישהו הנושא על גבו את כל ההיסטוריה של כל העשורים, ויאתגר את כל העולם הזה לקרב". ולאחר מכן הודיע: "הוואן פיס… באמת קיים!", וואיטבירד מת בעודו עומד כסמל לגאוותו.
הוא נקבר ע"י שאנקס לאחר המלחמה.

המספר הכולל של הפגיעות שספג במלחמה הגדולה לפני שמת היו:
267 דקירות מחרב.
152 כדורים
.
46 כדורי תותח
.
ולמרות כל הפגיעות הללו, גבו נשאר ללא צלקת וללא שום פגע שנגרם מבריחה במשך כל חייו.