האקי

האקי   HAKI

האקי הוא כוח מסתורי שנמצא בכל יצור חי בעולם. זה לא שונה כל כך מן החושים הרגילים. עם זאת, רוב האנשים לא שם לב או לא מצליחים לעורר את זה. באופן כללי, ישנם שני סוגים של האקי שזמינים לכולם, בהתחשב הכשרה נכונה, אלא שיש סוג שלישי שרק קבוצה מסוימת של "נבחרים" שיכולים להשתמש בשלושת סוגי האקי. במילים פשוטות, האקי הוא היכולת לחוש אנרגיה רוחנית (האקי תצפית), להשתמש בכוח החיים (האקי חימוש)  ולהביס  אויבים (האקי מלכים) .

האקי תצפית – קנבונשוקו האקי

ידוע גם בשם מנטרה (בארק סקאיפיה), הוא סוג של האקי המאפשר למשתמש לחוש את נוכחותם של אחרים גם אם לא נראים, או רחוקים מידי לראות בטבעיות.

רקע

היכולת הוצגה לראשונה בארק סקאיפיה, והוצגה כמנטרה, ע"י אנל שהשתמש בה בצורה הכי טובה שאפשרה לו לאתר ולשמוע כל שיחה בסקאיפיה. בהמשך היכולת מוצגת כהאקי ע"י ריילי באי האמזונות. למרות שהאקי מאפשר את היכולת לחוש בנוכחות של אחרים ניתן היה גם לעיתים נדירות להציץ לעתיד באמצעותו.

דמויות

נכון להיום הדמויות שמשתמשות בהאקי תצפית בצוות הנוכחי הם לופי, זורו, סנג'י ואוסופ. בנוסף בעולם החדש יש לא מעט דמויות שמשתמשות בזה, שחלקן פיתחו את היכולת למצב של היכולת להציץ לעתיד.

דוגמא ליכולת ניתן לראות בתמונה ע"י לופי שמצליח להתחמק מהמתקפות של קומה בקלות רבה.

האקי חימוש – בוסושוקו האקי

האקי חימוש זה סוג של האקי, שזהה לטקאי (טקאי – יכולת להקשיח את הגוף שהוצגה לראשונה ע"י 9CP), שמאפשר למשתמש ליצור באמצעות הרוח שלהם מגן שיכול לעצור מתקפות פיזיות, שבלי מגן זה היו סופגים נזק רב, אם זאת עדיין ניתן לגרום נזק עם כוח פיזי מספיק חזק. בנוסף דמויות שפיתחו את היכולת יכלו להרחיב את המגן על כל חלקי הגוף, או על נשקים.

רקע

הפעם הראשונה שמופיע האקי חימוש היא כשגארפ השתמש כנגד לופי בארק ווטר 7. יותר מאוחר סנטומארו השתמש בכלי נשק משולב האקי חימוש, מה שגרם לצוות של לופי לחשוב שהוא משתמש פרי השטן עקב חוסר הידע שלהם. לאחר מכן ריילי השתמש בו נגד קיזארו על מנת לעצור אותו מלתפוס את זורו, והוא גם נגע בגוף שלו למרות שהוא משתמש לוגיה.

לאחר דילוג זמן יותר דמויות השתמשו בהאקי חימוש, וכולל דמויות מהצוות של לופי.

דמויות

יש מספר דמויות שיכולות להשתמש בהאקי חימוש: לופי, זורו, סנג'י, כמעט על המפקדים במארינס, ודמויות רבות.

דוגמא לשימוש מורחב בהאקי חימוש: ניתן לראות אם זה האקי על כל הגוף ע"י ורגו או בשימוש על נשק ע"י זורו

 

האקי מלכים – האושוקו האקי

זהו סוג של האקי שלא ניתן ללמדו, ורק אחוז קטן בעולם נולד עם היכולת הזאת, שמאפשרת למשתמש לכפות את הרצון שלו על אחרים. נאמר גם שלמי שיש האקי מלכים יש את היכולת להיות מלך.

רקע

האקי מלכים הוצג לראשונה ע"י שאנקס שהגן על לופי ממלך מפלצת ים. באתו זמן לא הוסבר הרבה על הנושא. בהמשך מראים את לופי משתמש בהאקי בקרב מארינפורד ללא ידיעה, והיו מספר פעמים נוספות שהשתמשו בהאקי מלכים בהמשך. לאחר הדילוג של השנתיים, לופי שולט בהאקי מלכים בצורה הרבה יותר טובה, ודוגמה לכך היא שהוא הביס 50 אלף אנשי דג בקרב נגד הורדי.

כמו כן במהלך הסדרה ניתן לראות את התפתחות היכולת שמגיעה לשיא בקרב בין שני משתמשי האקי מלכים, לדוגמה לופי נגד דופי.

דמויות

עקב העובדה שהאקי מלכים הוא יכולת כל כך נדירה, אין הרבה דמויות שמחזיקות ביכולת, לופי הוא אחת מהן, כמו כן אייס, שאנקס, דופי ודמויות נבחרות שלרוב מגלמות דמות של מנהיג בסדרה.

דוגמא לשימוש בהאקי מלכים בתמונה הראשונה ע"י לופי שהשתמש בה בלי לשים לב, ובתמונה השנייה ניתן לראות התנגשות של שני משתמשי האקי מלכים.

 

סיקור: אבי