אנל עומד לחזור?! ומיליארד עדכונים אחרים!!! – חדשות וואן פיס

מה קורה חברים?
אז אחרי הפסקה מאוד, מאוד ארוכה מאז הפוסט האחרון, היום אני שמח סוף-סוף להחיות את פינת החדשות עם פוסט עמוס בטירוףףףףף!!! (כדיי שתבינו כמה דברים יש, אני עושה לעצמי בטלפון רשימת מעקב של כל הידיעות כדיי לוודא שאני לא אשכח כלום, והרשימה הזאת כבר נהייתה כל-כך ארוכה שהיא לא נכנסה לי במסך)
מאחר ויש לנו כל-כך הרבה על מה לדבר, נראה לי שאני אחסוך במילים עם ההקדמה, אז בלי עוד שוב דבר מיותר, בואו נקפוץ לחדשות.

וכרגיל, נתחיל עם פינת הפתיחה הקבועה…

עדכוני הרווחים של הסרט רד (ספויילרים: הוא עדיין שובר קופות):

קודם כל, נתחיל מזה שהסרט נשאר במקום הראשון בקופות ביפן גם בסופ"שים השמיני, התשיעי, העשירי, והאחד-עשר שלו ברצף, עם רווחים שאפרט כאן:
סופ"ש שמיני – מכר 259,000 כרטיסים, והרוויח 358,000,000¥ (2,490,000$).
סופ"ש תשיעי – מכר 273,000 כרטיסים, והרוויח 341,583,160¥ (2,360,000$).
סופ"ש עשירי – הרוויח 229,943,910¥ (1,570,000$). [מספר הכרטיסים שנמכרו לא צויין]
סופ"ש אחד-עשר – מכר 168,000 כרטיסים, והרוויח 233,141,120¥ (1,560,000 דולר). סתם מתוך סקרנות, אני היחיד שמספיק מוזר לראות את המספר 56 וישר לחשוב על זה שזה המספר של לופי, או שזה קרה לעוד מביניכם? בכול מקרה, נמשיך.
בסופ"ש השנים-עשר ליציאתו, רד סוף-סוף ירד למקום השלישי בקופות ביפן – לאחר שמכר 104,000 כרטיסים והרוויח 141,164,400¥ (948,000$). עם זאת, בסופ"ש השלושה-עשר, רד עלה בחזרה למקום הראשון, ומכר 224,000 כרטיסים תמורת רווחים של 303,513,150¥ (2,040,000$).
אבל אם חשבתם שזה נגמר כאן, אז אממממ… לא.
בתום 58 ימים להקרנתו ביפן, הסרט הגיע לרווחים של 15,700,000,000¥ (111,700,000$) לאחר שמכר סכום כולל של 11,690,000 כרטיסים. צוות ההפקה של האנימה פרסם את הציור הזה לכבוד ההישג:

72 ימים לאחר יציאתו, רד הגיע לרווחים של 17,100,000,000¥ (114,000,000$) ביפן, והפך לסרט האנימה השישי הכי רווחי ביפן ולסרט ה- 11 הכי רווחי ביפן אי-פעם. לכבוד ההישג, צוות האנימה פרסם ציור נוסף, אבל הפעם בנוסף אליהם, גם אודה בכבודו ובעצמו צייר מעין פוסטר מבוקשים של סאני-קון – הגרסה האנושית של סאני שתופיע בסרט.


לסיום, העדכון האחרון שלנו הוא על 79 ימים לאחר יציאתו – ובאותו הזמן הסרט עמד על רווחים כוללים של 17,356,000,000¥ (116,100,000$) עם 12,500,000 כרטיסים שנמכרו ברחבי יפן. עם רווחים אלה, הסרט רשמית עקף את הסרט השני של הארי פוטר ביפן והפך לסרט התשיעי הכי רווחי בהיסטוריה של המדינה.
וכאן נגמרים עדכוני הרווחים של רד, אבל לאלה מכם שמעוניינים, יש לי עוד נתון כלכלי מעניין הקשור לסרט לשתף אתכם בו:
טואי אנימיישן (Toei Animation, סטודיו האנימציה של וואן פיס) הודיעו כי עם סיום שלושה הרבעים הראשונים של השנה (כלומר, מתחילת ינואר עד סוף ספטמבר) הם הרוויחו מההקרנות הקולנועיות של הסרטים שלהם שפורסמו השנה 22,045,453,934¥ (היי 934 זה הפרק שבו זורו הביס את קאמאזו/ קילר), השווים ל- 151,000,000$, מה שכבר אז הפך את 2022 לשנה הרווחית ביותר של טואי מהקרנות קולנועיות אי-פעם. למה זה נוגע לרד? ובכן, למעלה מ- 70% מאותם הרווחים הגיעו מרד לבדו, מה שמראה כמה הסרט הזה באמת היה ועודנו ענק.
וכעובדה נחמדה קטנה למי שאולי תהה, השנה הכי רווחית הקודמת של טואי הייתה 2019, שבה החברה הרוויחה 17,980,254,340¥ (123,000,000$) – עובדה לא מפתיעה, שכן זאת הייתה הפעם האחרונה שבה יצאו סרטים חדשים לוואן פיס ודרגון בול (שהיא גם-כן הפקה של טואי), בדומה להשנה.

וכאן נגמרים באמת כל עדכוני הרווחים… אבל לא כל עדכוני הסרט רד, מאלה יש לנו עוד הרבה.

יצאו מלא דברים לרד ואני לא מתכוון לנסות לחשוב על כותרת שתסכם הכול:

קודם כל, חלקכם אולי זוכרים שבפוסט הקודם היו סרטונים מאירועי הקרנת הבכורה של הסרט רד במדינות שונות ברחבי העולם. ובכן, הדבר המשיך, והפעם קיבלנו את מלזיה, תאילנד, והולנד, אז שוב, אם אתם רוצים לצפות בזה ולקנא בטירוף – מוזמנים.
לצפייה באירוע הקרנת הבכורה של רד במלזיה

לצפייה באירוע הקרנת הבכורה של רד בתאילנד

לצפייה באירוע הקרנת הבכורה של רד בהולנד
הדבר השני שיש לנו הוא שלושה ציורים של אוטה שפורסמו לכבוד יום הולדתה בתאריך ה- 01/10.
הראשון הוא פוסטר חדש לסרט רד.

השני הוא ציור של אוטה ע"י טקאשי קוג'ימה (Takashi Kojima, אחד האנימטורים הטובים של האנימה ומעריץ שרוף של הסדרה, שעשה את מתקפת הרד רוק של לופי בסוף פרק 1015).

והשלישי והאחרון הוא ציור של אוטה ע"י אודה – כמובן יוצר הסדרה – בכבודו ובעצמו.

אבל לא רק אוטה חגגה יום הולדת – אלא גם אדו (Ado), המדבבת של אוטה בקטעי השירה שלה – שחגגה את יום הולדתה ה- 20 ב- 24/10 (מי מרגיש מעפן כי בת 20 עושה דברים כאלה ענקיים ותראו אותנו?), ולכבוד זה, עמוד הטוויטר הרשמי של הסדרה פרסם את התמונה הזאת שכוללת ציור שלה ע"י אודה.

הסיפור הבא שלנו הוא גם-כן לא ממש סיפור אלא פשוט עוד מספר תמונות (וסרטון קצר הפעם), והם ציור של שאנקס ע"י אודה, וציורים וסרטון של אוטה שפורסמו לכבוד הלאווין.
פוסטר הבאונטי של שאנקס ע"י אודה.

הציור הראשון של אוטה ע"י אודה לכבוד הלאווין (חייב לציין שכשראיתי את זה בפעם הראשונה הייתי בטוח שזה של טקאשי קוג'ימה, זה לא נראה כמו האיור של אודה).

הציור השני של אוטה ע"י אודה לכבוד הלאווין.

ולסיום עם כל הדברים להלאווין, ערוץ היוטיוב הרשמי של הסדרה העלה סרטון מאוד קצר לכבודו. הסרטון מבויים ע"י הבמאית הטובה ביותר בתעשיית האנימה לדעתי האישית – מגומי אישיטאני (Megumi Ishitani, עשתה את פרק 131 של דרגון בול סופר, פרקים 957, 982, ו- 1015 של וואן פיס, ואת הקליפ המוזיקלי של השיר "לאן שנושבת הרוח" שכבר ניתחתי לעומק מוגזם באחד הפוסטים הקודמים) – והוא פשוט ממש נחמד ומגניב, אז ממליץ לצפות.
לצפייה בסרטון קצר של האנימה לכבוד הלאווין
ועכשיו כשסיימנו עם הדברים הקטנים… הנה אירוע גדול. בתאריך ה- 08/10, בין השעות 19:00-20:00, הסרט רד, ו-וואן פיס בכללי, הופיעה על כל מסכי הטיימס סקוור (Times Square) בניו יורק, בתור אירוע שיווקי ענק לסרט לקראת יציאתו בארה"ב בתאריך ה- 04/11/2022 (שבזמן כתיבת הפוסט הזה, זה היום – ולא, עדיין אין תאריך יציאה בארץ). הערוץ הרשמי האלה סרטון מתוך האירוע שמראה מה היה שם, אז מוזמנים לצפות ולהתרגש מהאירוע הענק.
לצפייה באירוע של וואן פיס בטיימס סקוור
ואחרי כל הדברים האלה שהתפרסמו על רד, אני בטוח שחלקכם אומרים לעצמכם "כל זה טוב ויפה, אבל מה עם משהו חדש על הסרט עצמו אולי? שום טריילר חדש, או משהו בסגנון?". ולזה אני עונה… וואו כמה שיש.
קודם כל, קיבלנו 2 טיזר טריילרים חדשים ונחמדים של הסרט שמתמקדים אחד בלופי ואחד בשאנקס – ובשניהם רואים עוד קצת קטעים שלא קיבלנו בטריילרים עד כה.
לצפייה בטיזר של רד על לופי

לצפייה בטריילר של רד על שאנקס
הדבר השלישי שקיבלנו הוא פרסום רשמי ליוטיוב של 7:30 הדקות הראשונות של הסרט באיכות מלאה. צפיתי בסרטון כי אני יודע ממקור אמין שהטריילרים חשפו כמעט ורק את 10 הדקות הראשונות של הסרט, אז בתור מישהו שצפה בכול הטריילרים עשרות פעמים וניתח אותם לפוסטים של החדשות לא היה לי כל-כך מה לקלקל עם זה, אבל כמובן שאם אתם רוצים לא לדעת כלום אל תצפו. בלי להיכנס לספויילרים, אני רק אציין שהערוץ הרשמי של וואן פיס ביוטיוב לא העלה את הדקות האלה מהסרט עם תרגום, אז שוב, להחלטתכם אם לצפות, ושבתור מישהו שצפה בסרטון – אם כל הסרט ברמה הזאת, הוא בקלות יהפוך לסרט האהוב עליי באופן כללי, כי אני פשוט כל-כך נהניתי ושמחתי כשצפיתי בזה.
לצפייה בדקות הראשונות של הסרט רד
עכשיו אני אדבר טיפה על הסצינה הזאת ודעתי על מה שקיבלנו, אז למי שלא רוצה ספויילרים לתחילת הסרט, תדלגו מעבר לתיבת הספויילר.

ספויילרים לדקות הראשונות של הסרט רד - מה שהופיע בסרטון מהקישור למעלה

לאחר תצוגה מהירה לעידן הפיראטים הגדול כמו בכול סרט, אנחנו מקבלים פלאשבאק קטוע כזה של אוטה שאני מניח שיתבהר לנו יותר כשנזכה לצפות בכול הסרט ולקבל את העבר המלא שלה, מה שמוביל לעלייתה לבמה ותחילת המופע. בסרטון הזה אנחנו זוכים לצפות רק בביצוע של אוטה לשיר הראשון שלה – "עידן חדש" – אבל וואו כמה שזה יפה. השירה של אדו היא כמובן מדהימה, לא שזה חדש לנו כי השיר הזה זמין כבר חודשים באינטרנט, האנימציה מעולה ומלאת חיים ואופי עם הדרך שכול דמות זזה ומתנהגת, השילוב של אנימציית תלת-מימד על הרקעים (וגם קצת על אוטה) הוא מושלם ורק עושה הכול יותר יפה עם הדרכים המהממות שבהן המצלמה מסתובבת סביב כל מה שקורה, והבימוי פשוט מדהים. לצפות בזה ממש הרגיש כמו הופעה של האירוויזיון, רק הרבה יותר טוב ומרגש כי זה כולל את העולם והדמויות האלה שאני כל-כך אוהב. בנוסף, חדי העין מביניכם יבחינו שבקטע שבו עוברים על כל המקומות בעולם של וואן פיס יחד עם הידיים של אוטה שמצביעות לכיוונים שונים, רואים אותה מצביעה מטה מתי שאי אנשי הדג מוצג, שזה פרט ממש נחמד ומגניב.

[collapse]

ועכשיו כשסוף-סוף סיימנו עם הסרט רד (למעט ידיעה אחת שנחזור אליה מאוחר יותר), בואו נמשיך קצת עם הקטע של תיבות הספויילר ונדבר על כמה ידיעות שקשורות למנגה.

שיא חדש במנגה:

Spoiler

כפי שכול קוראי המנגה מבינינו כבר כמובן יודעים, אנחנו נמצאים עכשיו בארק אי העתיד אגהד, והמדען הגאון שנבנה לנו במשך כל-כך הרבה זמן – וגהפאנק – סוף-כל-סוף נחשף. חשיפה מרגשת ואדירה, שכן אודה כבר רמז בעבר שכשהוא יופיע אנחנו נגלה את האמת על פירות שטן, אבל האם מישהו מכם עצר במקרה ותהה לרגע, במשך כמה זמן באמת וגהפאנק נבנה לנו עד לרגע חשיפתו?
ובכן, שמו של וגהפאנק הוזכר לראשונה ע"י קובי בצ'אפטר 433 – כשהוא דיבר עם לופי בפוסט אניס לובי ארק על הדרך שבה ספינות המארינס שטות בקאלם בלט (כי זאת שיטה טכנולוגית שהוא המציא). זה אומר שמהפעם הראשונה שבה שמענו את שמו בסיפור, ועד לפעם הראשונה שראינו אותו במנגה עברו 627 צ'אפטרים, או 16 שנים. כדיי שתבינו כמה זה מטורף, מדובר ביותר ממחצית מהסדרה, וזה אפילו לא נגמר כאן.
אנחנו יכולים לקחת צעד נוסף אחורה – לפעם הראשונה שבה קיומו של וגהפאנק נרמז. זה יוביל אותנו עד לצ'אפטר 160, בו הופיע לראשונה לאסו – הרובה של מר. 4 שאכל את פרי הכלב-כלב מודל: תחש, והיה תצוגת הבכורה של העובדה שחפצים יכולים "לאכול" פירות שטן בסיפור, טכנולוגיה שגם היא פיתוחו של וגהפאנק. זה אומר שמהרמיזה הראשונה לקיומו ועד להופעת הבכורה של וגהפאנק עברו 900 צ'אפטרים.
פרק הזמן הפסיכי הזה שם את וגהפאנק בפער ענק בתור מחזיק השיא לדמות שלקח לה הכי הרבה זמן להופיע מאז שהוזכרה, כאשר במקום השני נמצא ג'ינביי – שהוזכר לראשונה בצ'אפטר 69 והופיע "רק" 458 צ'אפטרים מאוחר יותר, בצ'אפטר 528.

[collapse]

וכמו שכתבתי קודם, נראה לי שפשוט נסיים עם הידיעות מהספיילרות, אז הכותרת הבאה היא האחרונה שתדרוש את תיבת הספויילר.

ווליום 104 – כריכה, צ'אפטרים, ועוד:

ספויילרים למנגה

אז ווליום 104 של המנגה סוף-סוף יצא ביפן היום (שוב, 04/11 נכון לכתיבת הפוסט), ויחד איתו גם התפרסם ה- SBS של הווליום (כן, אני עדיין זוכר שהבטחתי את ה- SBS של ווליום 103… זה לא יהיה בפוסט הזה, אבל זה יהיה) שאני מתכוון לקרוא ולסקר פה מתישהו גם-כן. עם זאת, זה לא יקרה היום, אבל במקום זה, מה שיש לנו להיום בקשר לווליום הם מספר דברים:
הווליום כולל את צ'אפטרים 1047-1055, שזאת חתיכת נקודה לסיים בה ווליום למי שזוכר מה קרה בצ'אפטר הזה… בנוסף, זה נראה שכ"פיצוי" על העובדה ש- 103 היה ארוך בצ'אפטר מהרגיל, האחד הזה קצר מהרגיל, ומכסה תשעה צ'אפטרים בלבד.
כמובן שכריכת הווליום פורסמה, והיא כמובן יפה כרגיל.

וכמובן, מהי כריכת הווליום ללא גרסת פנדה־מן שלה, אז מן הסתם שהבאתי לכם גם אותה. הפוטנציאל קצת מבוזבז כי לא קיבלנו את גיר 5 פנדה־מן, אבל לדעתי אפשר לסלוח לאודה על זה כי הפוזה שבה הוא מתחבא היא מדהימה.

בנוסף, הוכרז כי מי שילך לצפות בסרט רד ביפן מעכשיו יקבל בחינם כיסוי לווליום 104 שיתלבש עליו, ועל הכיסוי ציור חדש של שאנקס עם לופי ואוטה הילדים ע"י אודה.

ולסיום, ביפן ניתן להיתקל בפוסטרים שיווקיים לווליום 104 שעליהם מופיעים לופי בגיר 5 ושאנקס (דיי מסכם את התוכן של הווליום הזה ת'כלס).

[collapse]

אוקיי, אז סיימנו עם הספויילרים… זוכרים את הציורים ליום ההולדת של אוטה במקרה? כי יש עוד כמה ציורים לימיי הולדת.

מזל טוב ללואו ויאמאטו!

לכבוד יום הולדתו של לואו ב- 06/10 פורסם הציור היפהפה הזה של לואו ע"י טקאשי קוג'ימה (שכבר הסברתי מי הוא מוקדם יותר בפוסט).

בנוסף, בתאריך ה- 03/11, יום הולדתו של יאמאטו, התפרסם ציור מעולה שלו ע"י קוג'ימה.

ובדומה לפוסט הקודם, עכשיו הגיע הזמן לדבר על הלייב אקשן…

4 חברי קאסט חדשים, שנת יציאה ללייב אקשן:

כמו שצויין בכותרת הידיעה, הוכרזו 4 חברי קאסט חדשים ללייב אקשן של וואן פיס שנטפליקס עושים, אז בואו נעבור עליהם:


בנוגע לשנת היציאה שלו, בתיאור האינסטגרם של השחקן של זורו מהלייב אקשן כתוב שהוא ייצא בשנת 2023, שזה דיי מה שהרוב ניחשו לבד, אבל טוב לקבל אישור. הניחוש האישי שלי הוא בין אביב לקיץ 2023, אבל נראה.

ו… מישהו זוכר במקרה מה מגיע אחרי הלייב אקשן? משחקי מחשב!

טריילר גדול למשחק החדש של וואן פיס:

יצא גיימפליי טריילר (טריילר שמציג את המשחקיות שלו) באורך 7 דקות של המשחק "וואן פיס אודיסאה" (One Piece Odyssey), שמציג את התנועה בעולם (ספציפית, אלבאסטה שנוצרת מהזכרונות של הצוות), את מכניקת הקרבות, ומעל הכול – את התכונות היחודיות של כל כובע קש ואיך שהמשחק מביע אותן בדרך שבה הם זזים ונלחמים. הגרפיקות, כמובן – כמו בטריילרים הקודמים, נראות מעולה (למעט האנימציה של הדיבור, תנועות הפה לא משהו לדעתי), ומשהו שמאוד בולט בטריילר הזה הוא היעלמותם של חברי הצוות שעוד לא היו בארק אלבאסטה… שזה הגיוני, כי כובעי הקש אמורים להיתקע בעולם שנוצר מהזכרונות שלהם במשחק, אבל זה כמובן מעולה את השאלה המתבקשת – איפה הם? נחכה ונראה, אני מניח.
לצפייה בגיימפליי טריילר

ואחרי כל הידיעות האלה… הגיע הזמן שאעמוד בהבטחה שלי, ואחזור לסרט רד עם הידיעה הגדולה ביותר של הפוסט הזה:

רעיונות לעלילת הסרט רד שנזרקו:

פורסם ריאיון מיוחד עם תסריטאי הסרט רד, צוטומו קורויווה (Tsutomu Kuroiwa), ובו נחשפו רעיונות שהועלו במקור לעלילה של הסרט רד, אבל הוחלט לא ללכת עליהם. אלה הם הרעיונות:
הסרט תוכנן להתמקד ב"אקדמיה של משתמשי פירות שטן", ובה יכולת פרי כלשהי תגרום ללופי להשתגר אל העבר (משהו שלפי טוקי, הוא בלתי אפשרי בעולם של וואן פיס. אפשר לקפוץ רק אל העתיד) ולפגוש את "הילד הצעיר" שהיה המשתמש הקודם של פרי הגומי-גומי (מהההההההההה????????????????????). רעיון נוסף שעלה והתמקד באיך להכניס את שאנקס לסיפור, היה שלופי יטייל אל העבר ויפגוש את שאנקס בילדותו (מה נסגר עם הרעיונות האלה????? הם פסיכיים).

אפשרות נוספת לעלילת הסרט שעלתה הייתה סרט ובו פורצים לכלא המעופף "אימפל דאון החדש" על-מנת לשחרר את מר. 2. הרעיון במקור היה שאוטה תגיע לאימפל דאון החדש על-מנת לנחם את האסירים בשירתה, אבל תשתמש בפרי השטן שלה כדיי לשחרר אותם ולהוביל למרד שיאפשר לה להשתלט על העולם. כך הרעיון של הדמות אוטה נוצר לראשונה.

דבר נוסף שכמעט קיבלנו בסרט רד היה לא אחר מחזרתו של אנל לסיפור, אבל הרעיון נזרק. עכשיו, זה אירוע גדול בהרבה משנראה לכם, כי לא יודע לגביכם, אבל אני תמיד ראיתי בסיפור של אנל סגור וטוב, והייתי בטוח שהוא לעולם לא יחזור ואנשים צריכים להפסיק לצפות לזה. עם זאת, עכשיו כשאנחנו יודעים בבירור שהרעיון הזה בראש של אודה… אני חושד… וואו זה יהיה מוזר.

אודה חשב במקור לתת לאוטה יכולת של ספרים שמאפשרת לה ללכוד אנשים בספרים, אבל מאחר והרעיון כבר בוצע בסיפור הראשי עם שארלוט מונט-דור, זה כמובן לא יצא לפועל.

אוטה תוכננה במקור להיות בכלל זמרת אופרה, ומאוחר יותר זמרת לאומית עם גיטרה, אבל לבסוף הוחלט לעשות אותה זמרת פופ.

• רעיון נוסף שכמעט קיבלנו הוא הרעיון של לופי, לואו, וברטולומאו, נלחמים במספר ספינות שנהפכו לדמויי-אדם. עם זאת, במאי הסרט גורו טאניגוצ׳י (Goro Taniguchi) שאל את אודה אם אפשר במקום זאת להפוך את הסאני לדמוי-אדם קטנה. אודה התלהב מהרעיון, והדמות של סאני-קון המופיעה בסרט נולדה.

• זה לא רעיון שהועלה ונזרק לסרט, אבל קורויווה גם ציטט את המשפט הבא מאודה: "הכול יכול לקרות בוואן פיס, אפילו מסע אל החלל הוא אפשרי". התסריטאי הסביר כי לא מדובר ברמיזה כלשהי לעתיד של הסיפור, אלא פשוט כי אודה מרגיש שהעולם שהוא יצר הוא כל-כך חזק ובנוי היטב שאפילו אם הוא יכניס לסיפור פתאום את הרעיון של מסע אל החלל, הדבר לא יהיה מספיק הזוי וחסר היגיון כדיי להרוס את בניית העולם של הסדרה.

לסיום, כדיי להרגיע את המוח מהדברים האלה, בואו נסיים עם

2 ידיעות קטנות ונחמדות:

ב- 28/09 החנות הראשונה בעולם שמכרה אך ורק דברים של וואן פיס והייתה החנות הרשמית הראשונה של הסדרה ולא שום דבר אחר חגגה עשור להקמתה, ולכבוד האירוע, אודה צייר ציור נחמד של לופי שחוגג את ההישג של החנות והסדרה.

אין לזה שום קשר לחנות, אבל הדבר הקטן השני והאחרון לפוסט הזה הוא שלט טלוויזיה של הגראנד ליין שפורסם.

ו… זהו. אלה כל החדשות שהצטברו במשך הקצת יותר מחודש הזה. מקווה שהיה שווה את ההפסקה הארוכה ושהמוח שלכם התפוצץ כמו שלי, ועד הפעם הבאה, נתראה בתגובות 🙂 .

guest
35 Comments
החדשים ביותר
הישנים ביותר כמות הצבעות
Inline Feedbacks
View all comments

עוד פוסטים

Back to top button
35
0
Would love your thoughts, please comment.x
%d בלוגרים אהבו את זה: