הדרך אל לאפטייל – כרך 1 מתורגם לעברית!

חשוב לקרוא כדי להבין!

היי חברה, 

אז בינתיים שאין לנו צ'אפטרים אנחנו מביאים לכם את הדרך אל לאפטייל, שזה סיכום של אירועים והערכות, וסקיצות של אודה. חשוב לציין: מה שיש בקטעים לפעמים קטן, אבל אל תדאגו, אתם יכולים להגדיל כדי לראות. עבדנו על זה קשה אז מקווה שתיהנו!

תודה לציירים שלנו הפעם: אופיר ושלמה!

קרדיטים:
מקור, ניקוי, מחיקה ושחזורי תמונה: TCB
מחיקה נוספת: יהלי
שחזורי תמונה נוספים: מור ויהלי
תרגום: אופיר, תדהר ומור
הדבקת טקסט: יהלי
עריכה לשונית, בדיקה סופית והעלאה: מור

לצפייה בדרך אל לאפטייל 1

להורדת הדרך אל לאפטייל 1

קריאה מהנה!

Subscribe
התרע על
guest
32 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
LUFFY
LUFFY
1 year לפני

עכשיו פורסם שפרקי 1029-1030 שיצאו ב14 וב21 באוגוסט יהיו על הסרט Red

Mugiwara no Tony D. Stark
נקאמה
1 year לפני
בתגובה ל  LUFFY

מאיפה המידע? כי בדקתי בכמה מקורות, וזה לא צויין (יכול להיות שהם פשוט מתעכבים טיפה בלכתוב על זה, אבל אשמח לתשובה).

!Get to the Chopper
!Get to the Chopper
1 year לפני
בתגובה ל  Mugiwara no Tony D. Stark

זו תאוריה של מעריצים! פייק ניוז! זה לא רשמי!
המעריצים טוענים שהסיומת של צ'אפטר 1010 יותר מתאימה להעברה לפילרים מאשר 1011!
רוב הסיכויים שהניחוש הוא נכון, כי בסה"כ זה הגיוני, אבל עדיין צריך לחכות שטואי יאששו!
אגב, אהבתי את תמונת הפרופיל שלך, סחתיין! מי צייר לך את טוני סטארק עם כובע קש? (גם אני אוהב את איירון מן).

נערך לאחרונה !Get to the Chopper ע"י 1 year לפני
Mugiwara no Tony D. Stark
נקאמה
1 year לפני
בתגובה ל  !Get to the Chopper

סבבה, תודה על ההבהרה.
ותודה חחח מצאתי אותה בגוגל ממש מזמן, זאת גם התמונה שלי ביוטיוב. פשוט עכשיו גם שמתי אותה פה. אני לא יודע מי צייר אותה, ואני גם לא מוצא אותה יותר בגוגל, אבל למזלי שמרתי אותה.

Saf D. Douch
נקאמה
1 year לפני
בתגובה ל  LUFFY

כרגע ידוע רק על פרק 1030.

LUFFY
LUFFY
1 year לפני

אחרי איזה צ'אפטר אתם ממליצים לקרוא את הדרך ללפטייל?

Mugiwara no Tony D. Stark
נקאמה
1 year לפני
בתגובה ל  LUFFY

פשוט תשיג את המנגה, הדרך ללאף טייל זה פרויקט שיוצא בזמן שאודה בהפסקה. אחרי שתקרא את 1053 (האחרון לפני ההפסקה ובכללי נכון לעכשיו) אין שום דרך שבה זה יספיילר אותך.

LUFFY
LUFFY
1 year לפני
בתגובה ל  Mugiwara no Tony D. Stark

תודה!

Mugiwara no Tony D. Stark
נקאמה
1 year לפני
בתגובה ל  LUFFY

בכייף 🙂 .

אלון
אלון
1 year לפני

וואו תודה רבה על התרגום! איזו השקעה!!!

WaterLaw
WaterLaw
1 year לפני

יש. שם. מלא. פרטים. פאק אודה מטורף.

Mugiwara no Tony D. Stark
נקאמה
1 year לפני

זה היה… עמוס. כדיי לחסוך במילים (כי אני לא אוכל לחסוך בהן בתוך תיבת הספויילר), בואו פשוט נתחיל.

ספוילר
(רק מבהיר מראש שאני ממש לא נוגע בכול נקודה פה, רק מה שיש לי להרחיב עליו)
אז נתחיל עם השאלות על רוג׳ר שאודה מרים לנו. הראשונות הן על הרומן שלו עם רוז׳, שאני לא ממש חשבתי שיש משהו משמעותי להרחיב עליו בנוגע לזה, אבל עכשיו זה מאוד ברור שאנחנו עוד נגלה על זה יותר ותהיה לזה משמעות כלשהי (כנראה נגלה בפאלשבאק של רוג׳ר שסביר להניח שיהיה), והשנייה היא על האהבה האבהית של רוג׳ר – והאם באמת הייתה לו. התשובה: 100%, ללא ספק, לחלוטין, ואני מה להתווכח על זה, כ ן. אנחנו יודעים מהסרט נהירה (וכנראה שיש גם עוד מקור, אבל זה מה שאני זוכר עכשיו) שרוג׳ר האמין שהבן שלו (לשעתיד, אייס) יהיה זה שיגיע לוואן פיס בזמן הנכון – ויעשה את מה שהוא קיווה לעשות. הוא דאג לו מספיק בשביל לרצות שגארפ ישמור עליו ויגדל אותו. הוא בחר לו את השם אייס – כמו החרב האהובה שלו. במידה ורוג׳ר יכל, אני גם חותם שהוא היה מגדל אותו, ואייס היה מעריץ ואוהב אותו כמו שהוא אהב את וואיטבירד (כמו שראינו בפרק 1015, שרוג׳ר נשמע לו כמה אדם נחמד וכייפי שהוא ישמח לפגוש מהתיאור של יאמאטו).
לאחר מכן אודה מעלה את השאלה על הבכי המסתורי של שאנקס, שאני תמיד תהיתי אם באמת יש לו משמעות גדולה כמו שכולם בטוחים, או שזה פשוט משהו בסגנון של הבנה שהקפטן, וכנראה שגם דמות האב, שלו, עומד למות. עכשיו אין ספק, גם זה משהו באמת משמעותי. לסיום, השאלה האחרונה היא בנוגע לחלום של רוג׳ר, שאנחנו יודעים שהוא גם החלום האמיתי של לופי מעבר ללהיות מלך הפיראטים. על זה אני פשוט אגיד שאני מאמין שמדובר בחלום לחגוג את המסיבה הגדולה בעולם, ואפנה את כל מי שלא מכיר וסקרן לתיאוריה של Artur – The Library of Ohara (זה ארוך, אבל שווה כל שנייה. חוץ מזה שאם אתם קוראים את זה, ויותר מזה – צופים בוואן פיס, אורך לא אמור לעניין אתכם חחח).
משם אנחנו ממשיכים אל הפונגליפים, ואודה בוחר בניסוח מאוד… מעניין… ציטוט: ״*לפחות* 30 אבנים ייחודיות מפוזרות ברחבי העולם״. אם עד היום היה לי ברור שיש 30 פונגליפים בעולם של וואן פיס, עכשיו כבר לא. ויותר מזה, אני אנחש שיש ספציפית 31, והאחרון הסודי נמצא בלאף טייל – כשמה שכתוב עליו הוא המילים של ״הסאקה של בינקס״ (שוב, כדיי להבין, צפו בתיאוריה של ארתור).
**הערה לנקאמה: מתחת לפונגליף של וואנו לפני 26 שנים, כתוב ״אך ניכר כי״, ואז המשפט נגמר. לא הייתי בטוח אם זאת טעות שלכם או שאודה קטע את המשפט כדיי לסקרן, אז בדקתי את האנגלית – והוא ממשיך שם. רק שתדעו.**
ועכשיו… הגענו לחלק שגרם לי לחקור הרבה יותר מידיי על האיים בוואן פיס. המיקום הפוטנציאלי של פונגליף הדרך האחרון. קודם כל, יש לנו את הכוורת ואלבאף. לגבי הכוורת, אנחנו יודעים שבלאקבירד השתלט על השטחים של וואיטבירד כשהוא הפך ליונקו, מה שאומר שסביר להניח שמרקו היה יודע אם היה לו פונגליף דרך. מהסיבה הזאת, אני בספק. זה גם יהיה טיפה חוזר על עצמו שלכול יונקו יש פונגליף דרך שאנחנו צריכים לגנוב בכול פעם, אז אפילו שיש לזה היגיון, אני נוטה להאמין שלו. לגבי אלבאף, זאת אפשרות מאוד סבירה בעייני. האי השלישי שאודה נותן לו פוקוס הוא וירה, אי שבקצרה (מצליץ לקרוא את הערך שלו בוויקי בשביל כל המידע המועט שיש לנו עליו), הוא כרגע זירת קרב כתוצאה ממהפכה שמונהגת ע״י צבא המהפכה של דרגון. ביחס לשני המקומות האחרים, האי הזה ממש לא מרכזי לסיפור יחסית, ורוב המעריצים (כולל אותי) בכלל לא זכרו אותו עד עכשיו… מהסיבה הזאת, העובדה שאודה כל-כך הדגיש אותו מעלה חשדות אצלי. לכול הפחות, אני יכול לראות אותנו מבקרים שם במהלך הסאגה האחרונה, אפילו אם לא בשביל הפונגליף. לאחר מכן אודה מעלה עוד איים אקראיים שעלולים להיות אפשרויות, ולמרות שאין ספק שזה אפשרי שזה אחד מהם ואודה בכוונה לא ישים את הפונגליף באי שהוא כל-כך הדגיש לנו פה, אני דיי בספק. עם זאת, נעבור עליהם בקצרה: האי האדום המסוכן הוא אחד משלושה האיים שהלוג פוס של העולם החדש הצביע עליהם אחרי פישמן איילנד. רייג׳ין הוא גם אי כזה, למרות שאותו כן ראינו, כאשר חברי הדור הנורא ביותר נכנסו לעולם החדש לפני הטיימסקיפ, ואורוג׳ וצוותו הגיעו אליו. האי עצמו הוא מלא סופות ברקים אדירות (וככול הנראה בלתי פוסקות), ואנחנו יודעים שיש בו תושבים שכנראה משתמשים במטריות מיוחדות כלשהן כדיי להגן על עצמם מהברקים. מיסטוריה הוא האי השלישי מהשלושה, ומעולם לא ראינו אותו. בלון טרמינל הוא אי השמיים שמימנו קאידו קפץ בהופעת הבכורה שלו בסדרה, והוא קיבל את שמו כי הוא, פשוט מאוד, נתמך ע״י כמות אדירה של בלוני הליום. יוּקיריוּ הוא אי חורפי (בדומה לדראם, האי של צ׳ופר) שבו שאנקס והצוות שלו היו כשרוקסטאר דיווח להם שוואיטבירד סירב לקבל את המסר של שאנקס אם הם לא נפגשים פנים אל פנים. אי הבלופים הוא אי שאני לא זוכר ולא מצאתי עליו שום מידע, אז או שהוא חדש, או שפספסתי משהו ואשמח לדעת על-כך אם כן. אפלניין הוא אי שכן לדרסרוזה, שקיבל את שמו בגלל 9 תפוחי ענק (ואני מתכוון ענק) שנמצאים על האי. כל אלה הם טכנית אפשרויות להימצאו של פונגליף הדרך, אבל הסבירות שהוא עליהם היא זהה לזו של כל אי בעולם בגדול… אז אני לא מאמין שנמצא אותו על אחד מהם. עם זאת, אסור לפסול – זה אודה.
עכשיו לעמוד של רוקס. קודם כל, תקנו אותי אם אני טועה, אבל השם שלו לא נחשף בתור ״זיבק״? אני זוכר שביטאו אותו ככה בפרק 958. בכול מקרה, העמוד הזה דיי אישר רשמית (בניגוד למה שאני חשבתי עד עכשיו) שרוקס הוא אכן הדמות החזקה ביותר בוואן פיס בכול הזמנים. אודה כינה אותו היריב החזק ביותר של רוג׳ר, מה שאומר שבאופן כללי הוא היריב החזק ביותר שרוג׳ר נלחם מולו – אפילו יותר מוואיטבירד. עכשיו, אנחנו יודעים שבשיאם, וואיטבירד ושיקי היחידים שהשתוו לרוג׳ר בכוחם (לא גארפ, הוא היה מספיק קרוב כדיי מאוד לאיים עליו, אבל זה מעולם לא נאמר שהוא השתווה לו – בניגוד לוואיטבירד ושיקי), אז אם הם היו שווים לו, ורוקס היה חזק מהם, זה אומר שהוא היה חזק גם מרוג׳ר – ובעצם, החזק בכול הזמנים (לפחות מכול הדמויות שמוכרות לנו כיום).
הדבר השני שהעמוד הזה חושף הוא האישור הרשמי של הקשר בין בלאקבירד לרוקס, והעובדה שהספינה שלו נקראת ״הסיף של זיבק״ באמת מתוך קשר לרוקס (כצפוי). אני כרגע אנחש שהוא פשוט הממשיך של החלום שלו, אבל נחכה ונראה.
ולסיום, הדבר האחרון שרציתי לדבר עליו, הוא הרעיון של היטצו כחלק מהנדנים, או בעצם, הנבלים של וואנו. האמת שזה רעיון ממש מגניב. הוא באמת ממש מתאים מבחינת העיצוב שלו לקבוצה, ואני יכול לדמיין אותו בתור חבר בקבוצה. זה גם יכל להפוך את הגילוי שהוא סוקיאקי למאוד מיוחד, ואולי שאודה היה עושה שהוא הצטרף לקבוצה בזמן שאודן רקד והתחבא בדמות של היטצו כחלק מהם כדיי לעזור לבן שלו. אני כן מעדיף את מה שהלכנו עליו בסוף, הנדנים הם בכול זאת הקבוצה השנייה הכי אהובה עליי בסיפור ולא הייתי משנה בהם כלום, אבל הרעיון עצמו הוא מאוד יפה ויכל להיות מגניב.

וזהו להפעם. לפי מה שהבנתי בחלק השני יש מידע דיי רציני, אז… נצפה לזה. תודה על התרגום כמובן 🙂 וחייב לציין שהבמה של וואן פיס ב- Anime Expo היא אכזבה ענקית.

אליה
אליה
1 year לפני
בתגובה ל  Mugiwara no Tony D. Stark

כתבת מלא, אחי! הרבה זמן אני אחשוב על זה… תודה רבה

Mugiwara no Tony D. Stark
נקאמה
1 year לפני
בתגובה ל  אליה

תודה ובכיף 🙂 .

Mugiwara no Tony D. Stark
נקאמה
1 year לפני
בתגובה ל  Mugiwara no Tony D. Stark

רק מעדכן שאי הבלופים הוא האי של באגי. לא זיהיתי אותו כי לא זכרתי את השם שלו באנגלית/ עברית.

PortgasDMor
קפטן
1 year לפני
בתגובה ל  Mugiwara no Tony D. Stark

עוד לא קראתי הכול, אבל אתה כותב כאילו אודה ערך את "הדרך אל לאפטייל", ולא – אודה בחופשה. העורכים של שונן ג'אמפ הם שמנתחים את הסיפור של אודה כרגע. כל מה שכתוב מחוץ לבועות, זה מה שאנשי שונן ג'אמפ מבינים מהסיפור.

Mugiwara no Tony D. Stark
נקאמה
1 year לפני
בתגובה ל  PortgasDMor

כן אני יודע שאלה העורכים שלו. כתבתי דיי מהרגל, אפשר להתעלם מזה.

שומשום
שומשום
1 year לפני

וואי וואי חתיכת סבלנות יש לכם! ראיתי את הכמות של המילים שאני צריכה לקרוא ופרשתי. מעריכה מאוד את העבודה, שלא תבינו אותי לא נכון! אני פשוט ידועה בתור האחת העצלנית.. סליחה

PortgasDMor
קפטן
1 year לפני
בתגובה ל  שומשום

את לא חייבת לקרוא הכול. זה כמו עיתון, אפשר גם רק לרפרף על הכותרות הראשיות, ולהסתכל בדפים עם הציורים של אודה, איך הוא התחיל לתכנן את הדמויות.

!Get to the Chopper
!Get to the Chopper
1 year לפני

אריאל, תערוך את התגובה למטה! הבועת ספוילר התפוצצה לך! חחח…
עריכה: כל הכבוד, אריאל. חזק וברוך!

נערך לאחרונה !Get to the Chopper ע"י 1 year לפני
אריאל
אריאל
1 year לפני
בתגובה ל  !Get to the Chopper

תודה

אריאל
אריאל
1 year לפני

וואו אודה פשוט גאון הקדשתי לזה את אותה רמת ריכוז שאני מעניק לצ'אפטר רגיל של וואן פיס וזה גם נתן במה לכמה תאוריות על הנושאים הכי מעניינים בוואן פיס

ספוילר
אני מאמין שפונגליף הדרך האחרון נמצא אצל בלאקבירד גם אם לא עומד להיות בין לופי וטיץ' קלאש לפני הקרב בראפטל וככל הנראה שיקי יגיע בקרוב (תמיד ידעתי שהוא יגיע אבל אף פעם לא עד כדי כך ציפיתי בשביל זה משום מה זה הדליק אותי אולי זה בגלל שזאת הפעם הראשונה ששיקי מופיע במנגה ממה שאני יודע) דרך אגב לא ידעתי חלק גדול מהאיים שהוזכרו בתור מקומות לפונגליף הדרך האחרון אשמח אם מישהו יסביר לי
אבל לכל צופי האנימה כדאי לדעת שזה מכיל ספוילרים למנגה וזה המינוס היחידי שיש לי לאמר על זה תודה רבה לכל מי שעבד על זה ואני לא יכול לחכות לכרך 2

נערך לאחרונה אריאל ע"י 1 year לפני
1.500.000.000B
1.500.000.000B
1 year לפני

וואוו,כל כך הרבה לקרוא,תודה על התרגום.

PortgasDMor
קפטן
1 year לפני
בתגובה ל  1.500.000.000B

בכיף! 🙂

Mugiwara no Tony D. Stark
נקאמה
1 year לפני
בתגובה ל  1.500.000.000B

לא פלא שלקח הרבה זמן (יחסית) להוציא את זה.

trixama
trixama
1 year לפני
בתגובה ל  1.500.000.000B

SPOILER
זה כבר 3,000,000,000

Mugiwara no Tony D. Stark
נקאמה
1 year לפני
בתגובה ל  trixama

חחחח אהבתי.

!Get to the Chopper
!Get to the Chopper
1 year לפני

אני מעריך את ההשקעה! זה לא מובן מאליו! נשמע מעניין ומסקרן!
עריכה אחרי קריאה: וואו! זו נראית השקעה לא נורמלית! כמה זמן לקח לכם לעבוד על זה?
פחות עמודים מצ'אפטר, אבל העבודה נראית פי 3! מעניין מה התוכן של כרך 2. מחכה לזה בקוצר רוח!

נערך לאחרונה !Get to the Chopper ע"י 1 year לפני
PortgasDMor
קפטן
1 year לפני
בתגובה ל  !Get to the Chopper

לקח כמה ימים…
באנגלית זה כבר יצא בשבוע שעבר, אבל היה שבוע קשוח, הצוות היה בבגרויות, אני במלא עבודה וכו'.
אני עוברת עכשיו ישר לעבוד על כרך 2, כי בסופ"ש כבר אמור לצאת 3.

וללקאנו
וללקאנו
1 year לפני
בתגובה ל  Kuro

פששש תותח!

Mugiwara no Tony D. Stark
נקאמה
1 year לפני
בתגובה ל  !Get to the Chopper

זה לא פחות עמודים… הרוב פה אוחד לעמודים כפולים, אז זה פשוט נראה ככה. זה באורך של צ׳אפטר רגיל, פשוט עם עומס מטורף של טקסט.

עוד פוסטים

Back to top button