הדרקונים השמימיים

שם בעברית: הדרקונים השמימיים
שם ביפנית: 世界 貴族
הופעה ראשונה: פרק 151 (באנימה), צ'אפטר 233 (במנגה).

קצת הסבר על הדרקונים השמימיים

הדרקונים השמימיים (Celestial Dragons, Tenryūbito) הם הצאצאים של מקימי הממשלה העולמית וחיים במארי ג'ואה הנמצאת על הרד לין. כל הדרקונים השמימיים (בעלי התואר, כלומר לא כמו דופלמינגו ומשפחתו הביולוגית) מסתובבים עם קסדות וחליפות אשר מספקות להם חמצן כדי שלא ינשמו את אותו האוויר שבני האדם בעולם נושמים, בעוד בזמן שהם במאריג'ואה הם לא משתמשים בקסדות שלהם. הם מסתובבים תמיד יחד עם סוכנים ושומרי ראש כדי שיענו לכל בקשותיהם. הם מאוד מודעים לייחוסם בקרב אנשי העם הרגילים. בגלל יחוסם המשפחתי, הדרקונים השמימיים רואים עצמם כמו אלים אשר לא שייכים לבני תמותה אחרים ואף יותר ממלכים ואצילים אחרים, ושכל שאר בני התמותה צריכים לענות לכל רצונותיהם של הדרקונים השמימיים לא משנה מה. (לדוגמה לקיחת אישה נשואה מבעלה כדי להתחתן עמה בניגוד לרצונה או רצון בעלה). לפי דברי אודה במתחם השאלות תשובות במנגה הוא מצייר את כל הדרקונים השמימיים (רק אלה שעדיין בעלי התואר) ואת כל האצילים והמלכים (רק אלה שעדיין בעלי התואר) האחרים עם פרצופים מגעילים עקב אישיותם המגעילה.

ניתן לראות שייחוסם של הדרקונים השמימיים גבוה מאוד מכמה סיבות:

  1. הדרקונים השמימיים חיים במארי ג'ואה, הנמצאת במקום מוגן על הרד ליין, ומוקפת בבסיסי חיל הים.
  2. הדרקונים השמימיים מסוגלים לקבל כל דבר אפשרי במידה ויבקשו (לדוגמה לקחת אישה מבעלה כדי שתהפוך לאחת מנשותיו, לא משנה מהו רצונה או רצון הקרובים אליה).
  3. הדרקונים תמיד ילוו בהגנה חזקה וגבוהה מצד חיל הים או הגנה אחרת.
  4. גם אם אדם נחשב בעבר דרקון שמיימי, הוא עדיין זוכה להטבות רבות (לדוגמה דופלמינגו זכה לעזרה מהממשלה ששחררה בשבילו עיתונים מזויפים שבהם נכתב שהוא התפטר מדרגת השיצ'יבוקאי)
  5. במידה ודרקון שמיימי הותקף, נשלח צי קטן הכולל בתוכו אדמירל (הדרגה השנייה החשובה והחזקה ביותר בחיל הים) בכדי להצילו ולהרוג את התוקפים.

הופעות של דרקונים שמימיים בסדרה ובמנגה

רוזוולד הקדוש – הופיע בארק שאבונדי, ידוע בעיקר בתור אביו של קרלוס הקדוש. כמו כל הדרקונים הוא מאוד מודע לזה שהוא מיוחס מאוד.

צ'ארלוס הקדוש – ככל הנראה הדרקון הכי ידוע בעלילת וואן פיס, כל עוד לא סופרים את דופלמינגו. קרלוס הוא נער מפונק ועצלן, אפילו ביחס לשאר הדרקונים. במהלך ארק שאבונדי הוא הציע פרס עצום על בת הים קאמי (חברתם של כובעי הקש) לאחר שנתפסה והוצעה במכירה פומבית, ובכך מנע מן כובעי הקש להצילה. לאחר מכן הוא גם ירה בהאצ'י במטרה ללכוד אותו ולהוסיף אותו לאוסף שלו, דבר שהוביל לכך שלופי יכה אותו ישירות בפנים. לאחר שלופי עילף את קרלוס, הגיע צי של חיל הים בפיקוד האדמירל קיזארו, מה שגרם בעקיפין לפיצול כובעי הקש ולקפיצת הזמן (טיים סקיפ) שלהם.

שלוליה הקדושה – הופיעה בארק שאבונדי אחותו של קרלוס ובתו של רוזוולד, ידועה בעיקר בגלל האישיות האכזרית שלה ובגלל הטינה שלה כלפי כובעי הקש.

סארו הקדוש – כלבם של שלוליה ורוזוולד הקדושים, הופיע בארק שאבונדי שם הוא נראה ביחד עם בעליו. סארו מתנהג כמו כל כלב רגיל, רק שמותר לו לעשות מה שהוא רוצה, ולכן הוא מאוד ילדותי.

ג'למק הקדוש – הופיע בארק עברם של לופי, סאבו ואייס. לאחר שסאבו שברח מביתו בעזרת ספינה נופף לעבר ספינתו, הוא ירה עליו בעזרת תותח דמוי אקדח שתי יריות, ובכך יצר את ההנחה שסאבו נהרג (סאבו ניצל על ידי דראגון).

מאג'ורד הקדוש – הופיע בפלאשבק בארק אנשי הדג. מאג'ורד לקח ספינה אל אי אנשי הדג בכדי להשיג עבדים אנשי דג חדשים לאחר שפישר טייגר הציל את מי שהיה לו, אך ספינתו הותקפה בים והוא הגיע לאי פצוע כשכל חברי הצוות שלו נהרגו. אנשי הדג ניסו להרוג אותו בטענה שהוא בא בכדי להרוג אותם, אך הוא ניצל על ידי מלכת אנשי הדג, אוטוהימה, בטענה שלא צריך להרוג בני אדם. אוטוהימה עוזרת לו ושולחת אותו חזרה למעל האדמה בעוד הוא לא עשה כלום למענה. מאג'ורד הוא נער מפונק ותינוקי אשר דומה בפניו לעכבר. בנוסף אביו נראה בפלאשבק של מאג'ורד ושם הוא אמר למאג'ורד שאם הוא רוצה לקבל את עבדיו עליו להשיג זאת לבד, דבר שמעיד על טיפה של אבהות. בארק לבלי מאג'ורד פדה את החוב, בכך שהציל את הנסיכה בת הים שירהושי מידי צ'ארלוס הקדוש.

דון קיחוטה הומינג (דרקון שמימי לשעבר, מת) – הומינג הוא אביהם של דופלמינגו ורוסרטה, והוא נשוי לאישה בעלת שם לא ידוע. הוא הופיע בפלאשבק של דופלמינגו במהלך ארק דרסרוזה. הומינג החליט לוותר על תואר הדרקון השמימי בטענה שלהיות אדם רגיל זה מספק. לאחר מכן הוא סולק ממארי ג'ואה ועבר לעיר לא ידועה עם משפחתו, שם הוא סיפר על עברו בביקורו בשוק, ובכך הביא על משפחתו התעללויות מאנשי הכפר בתור נקמה על מעשי הדרקונים השמימיים. לאחר שאשתו מתה ממחלה קשה, הוא נרצח על ידי בנו דופלמינגו. מילותיו האחרונות היו סליחה על כך שהיה אבא גרוע. הומינג ומשפחתו, בשונה משאר הדרקונים השמימיים, בעל פנים נאות ורגילות, הוא ואשתו בעלי אופי נחמד ואוהב, תכונה שעברה לבנו רוסיננטה.
דון קיחוטה דופלמינגו (דרקון שמימי לשעבר) – בנו של הומינג ואחיו של רוסיננטה, שיצ'יבוקאי לשעבר וקפטן פיראטי דון קיחוטה לשעבר. הופיע בארק סקייפיה, המלחמה הגדולה, דרסרוזה וזואו. לאחר שהפך לאדם רגיל ועבר לעיר חדשה, הוא ומשפחתו סבלו התעללויות מאנשי העיר, הוא מעיר את ההאקי שלו והורג את אביו. הוא הופך לקפטן פיראטי דון קיחוטה. זמן מה לאחר מכן הוא רצח את אחיו רוסיננטה. לאחר שהתבגר הוא הפך לשיצ'יבוקאי והשתלט על מדינת דרסרוזה בתור מושיע בעוד הוא מרמה את כל המדינה. הוא הופל על ידי לופי ולואו ונכלא על ידי חיל הים. דופלמינגו שונה במראהו משאר הדרקונים, ובאופיו הוא פחות מפונק ויותר אכזרי.

דון קיחוטא רוסיננטה (דרקון שמימי לשעבר, מת) – רוסיננטה הוא בנו של הומינג ואחיו של דופלמינגו. לאחר שהם עברו לעיר רגילה וסבלו התעללות מפני אנשי העיר בגלל היותם דרקונים לשעבר, ואביו נרצח על ידי אחיו, הוא הצטרף לפיראטי דון קיחוטה תחת השם קוראזון בתור סוכן של חיל הים. כשלואו הצטרף, דון קיחוטה רוסיננטה פיתח איתו קשר, ולבסוף לקח אותו איתו למסע כדי לרפא אותו ממחלה קטלנית. לאחר חיפושים כושלים הוא הצליח למצוא פרי שטן שירפא את לואו, אך דופלמינגו גילה את זהות אחיו והרג אותו. רוסיננטה הוא אדם נחמד ואכפתי, אופי שקיבל מאביו.

קמל הקדוש – קמל הופיע בסרט גולד. במהלך הסרט הוא הגיע כדי לאסוף זהב מסוים מטסורו, אך נעצר ונחטף על ידי חלק מכובעי הקש. קמל דומה במראהו והתנהגותו לכבש.

מידע נוסף
אודה סיפר בראיון שהוא מצייר את כל פני הדרקונים השמימיים שלא גורשו מכוערים בכוונה, כדי להמחיש את אישיותם הנוראית.

סיקור: יהונתן (וואן פיס ישראל)
עריכה: עמית

Back to top button