הסדרה בדיונית הנמכרת ביותר אי פעם! – חדשות וואן פיס

היי לכולם, עבר מעט מאוד זמן מאז הפוסט הקודם, אבל הידיעות מתפרסמות עכשיו ביפן בטירוף, אז… הנני כאן, להביא לכם עוד סט ידיעות על וואן פיס! (והפעם פוסט יותר נורמלי באורכו)
ונתחיל עם הידיעה המתפרצת והענקית, כי

המנגה של וואן פיס עברה את החצי מיליארד עותקים ברחבי העולם!!!

המנגה של וואן פיס, לאחר פרסום הצ'אפטרים השבועיים במגזין שונן ג'אמפ, מתפרסמת במה שנקרא "ווליום" (כרך), שהם ספרים הכוללים בתוכם כעשרה צ'אפטרים כל אחד. הספרים האלה הם הדרך הפשוטה ביותר להשיג עותקים פיזיים של המנגה, והם גם הדבר שממנו המנגקה, במקרה הזה אודה, מרוויח הכי הרבה אחוזים מהרווחים שלהם. ובכן, היום הוכרז רשמית על-ידיי שואיישה (חברת ההפצה של וואן פיס) כי המנגה סוף-סוף עברה את החצי מיליארד עותקים, מה שהופך אותה לסיפור הבדיוני הנמכר ביותר אי פעם, כאשר במקום השני נמצאים ספרי הארי פוטר, שהעדכון האחרון שלהם שם אותם על בדיוק חצי מיליארד.
מספר העותקים המדוייק הוא 516,566,000 (שזה רק אני, או שהוא מאוד מזכיר את הבאונטי של רוג'ר?), ואפילו ספר השיאים של גינס נתן לאודה תעודה המכירה בו כיוצר הסדרה הנמכרת ביותר בעולם. מדובר בהישג ענק, ולחלקינו (לצערי אני לא כל-כך, יש לי רק שלושה ווליומים כרגע) אפילו יש חלק משמעותי מאוד בכך!
ועכשיו, בהמשך לידיעה הקודמת…

כריכת ווליום 103 גרסת פנדה־מן:

ספויילרים למנגה

למי שלא יודע, פנדה־מן הוא דמות שאודה (וצוות האנימה) כל הזמן מציירים ברקע של סצינות בתור בדיחה. בנוסף, וזה בהקשר של הכותרת, אודה גם אוהב מאוד להוסיף לווליומים שלו בהתחלה עמוד שעליו מודפסת שוב כריכת הווליום – רק שבמקום אחת הדמויות מופיע פנדה־מן.

בואו רק נגיד שזאת בחירה מאוד… מעניינת, לשים את פנדה־מן בגיר 5.

[collapse]

עורכים בשונן ג'אמפ מדברים על מה הופך את וואן פיס למיוחדת:

התפרסם מסר משני עורכים במגזין שונן ג'אמפ שבו הם דיברו על מה לדעתם הופך את וואן פיס למיוחדת, הנה התרגום המלא שלו:
"אני חושב שהחלק הגדול ביותר בהצלחתה של וואן פיס הוא הסקרנות הילדותית של אודה.
זה כאילו שהוא תמיד עם אנטנה פתוחה, בחיפוש אחר השראה. אני חושב שזה באמת הישג מדהים שהוא הצליח לארוג כל-כך הרבה היבטים ילדותיים לתוך עלילה כזאת אדירה.
"תמיד להסתכל על דברים מנקודת המבט של הקורא זה קשה. וואן פיס היא מהסדרות האלה שככול שאתה יותר נכנס אליהן, כך הן נהיות יותר מהנות. עם זאת, לוואן פיס יש מעריצים גם מזדמנים וגם שרופים, אז נגישות היא תמיד בראש סדר העדיפויות עבורי."
"בגדול, זאת הייתה חוויה מדהימה להיות יכול לצפות במנגקה הטוב בעולם מתאמץ בעבודתו, מקרוב ובאופן אישי. אני מקווה לנצל את כל הדברים שלמדתי מעבודתי עם אודה כדיי לעזור לדור הבא של מנגקות להשיג את כל מה שהם יכולים.
"בפשטות, אני חושב שהכול מתחיל ונגמר בשאיפתו של אייצ׳ירו אודה ליצור משהו באמת מהנה, אותה ניתן לייחס לתשוקה ולחוזקה שלו כיוצר. נוסף על-כך, אני חושב שההצלחה שלה מיוחסת גם לעובדה שאודה הרחיב את קהל הקוראים של הסדרה עם הזמן בכך שכיוון קודם כל לילדים צעירים. יש גם הרבה שוואן פיס סללה בעולם המנגה, כולל החיבור הנהדר של אומנות וסיפור, המלא ברמיזות שמחברות את העלילה מתחילתה ועד סופה. בקיצור, אני רואה בתמציתה של וואן פיס סדרה שהיא קריאה מלהיבה לכול אחד, בכול זמן."

המדובבת של יאמאטו חולת קורונה:

המדובבת של יאמאטו, סאורי הייאמי (Saori Hayami), הודיעה כי היא נבדקה חיובית לקורונה, וכי היא תפסיק את כל עבודותיה עד שתחלים. נקווה קודם כל שהיא תבריא לגמרי והכול יהיה סבבה, ודבר שני, שלא ייווצר מצב שבו יאלצו להביא מדובב/ת אחרים בשביל יאמאטו, ואז יהיה לו קול שונה במשך כמה פרקים, כי זה פשוט יהיה מוזר. בכול אופן, פשוט נקווה שהיא תחלים מהר.

פילרים לסרט רד לאחר פרק 1028:

הוכרז כי פרקים 1029 ו- 1030 יהיו פרקי פילרים של הכנה לסרט רד, שיציגו את הילדות של לופי ואוטה עם שאנקס לפני 10 שנים, ואת ההגעה של פיראטי כובע הקש לאי המוזיקה אלג׳יה – האי שעליו הסיפור של הסרט מתרחש. נאמי זורו הילדים, ודמויות נוספות, גם יופיעו בפרקים. התפרסמה תמונה שהיא ככול הנראה מהפרקים האלה, של לופי ואוטה הילדים:

פוסטרים, סצינת אקשן, פרסומות, ועוד – עדכונים על הסרט רד:

לסרט רד יצאו המון עדכונים בימים האחרונים חחחחח אז נתחיל קודם כל עם כל הפוסטרים. יצאו לסרט 3 פוסטרים חדשים, יחד עם ציורים של אוטה על-ידיי 2 מנגקות.


ציור של אוטה על-ידיי דמיזו פוסוקה (Demizu Posuka, המנגקה של ארץ לעולם לא המובטחת [שהיא סדרה מדהימה ואנחנו מתכחשים לעונה השנייה]):

ציור של אוטה על-ידיי מאיו מוראטה (Mayu Murata, המנגקה של מנגה בשם "דבש לימון וסודה", או Honey Lemon Soda):

הלאה, התפרסמה קופסת פופקורן מיוחדת בצורת פרי הגומי-גומי שהאנשים שיצפו בסרט ביפן יקבלו בחינם… הקנאה.

שתי הידיעות הבאות הן משמעותיות לסיפור של הסרט, והראשונה בהן היא שאוטה תשיר את הסאקה של בינקס בסרט. עכשיו, אני יכול להבין שכנראה לפחות חלקכם לא מבינים למה זה כזה סיפור גדול, אז… בואו רק נגיד שאם אתם כמוני, ואתם מאוד מאמינים בתיאוריה של ארתור מ- The Library of Ohara (הספרייה של אוהרה, זה שם של אתר) שאומרת שהשיר מגלה את האמת על המאה האבודה וקשור מאוד לוואן פיס, אז… כן. זה שיר עם משמעות מאוד גדולה לסיפור ככול הנראה, והם לא סתם שמו אותו בסרט שהוא אומנם פילר, אבל אושר כי לא רק שיחשפו בו דברים עם משמעות קאנונית לסיפור, אלא גם אוטה, כן כן, אוטה, הבת של שאנקס, היא דמות קאנונית. כן, לכול מי שלא קורא את המנגה (אני לא מציין ספויילרים, אל תדאגו), או פשוט לא שם לב, הצ'אפטר החדש (1055) איזכר את קיומה של אוטה, ובכך אישר שהיא דמות שקיימת בסיפור הראשי של הסדרה, וככול הנראה גם תופיע בהמשך.
בנוסף, התפרסמו שני סרטונים חדשים של יומני אוטה (לחיץ, ותלחצו על המילה לחיץ בשביל השני שיצא), שכרגיל היו מאוד נחמדים והוסיפו רמזים לדמות של אוטה, כאשר הדבר הגדול ביותר שקיבלנו מהם הוא אישור כי אוטה אכן מחזיקה בכוחות של מוזיקה שמאפשרים לה אפילו להביס פיראטים של העולם החדש בעצמה. אה, ובשני הם עשו קטע שבבירור פונה לכול מי שלא יכול להגיע ליפן כדיי לצפות בסרט כשהוא יוצא (כמונו), וזה מאוד כאב.
הדבר הבא שיצא לנו היא תמונה מתוך הסרט רד, שמציגה את מה שנראה כמו קרב בין לופי ואוטה הילדים מחוץ לפאב של מאקינו!:

לסיום, יש לנו שני סרטונים חדשים:
הראשון הוא פרסומת של מרצדס שנעשתה בשיתוף פעולה עם הסרט רד (הלוואי ופרסומות פה היו כאלה מגניבות), שאני מספר לכם עליה פשוט כי היא כוללת אנימציה נחמדה ואיור מאוד יפה, שלפי ניחושים של אנשים שהרבה יותר מבינים ממני בדברים האלה, נעשו על-ידיי לא אחר מטקאשי קוג'ימה (Takashi Kojima, עשה את הרד רוק מפרק 1015)!

הסרטון השני הוא סצינת אקשן מהסרט רד שפורסמה, ונראית פשוט אש. האנימציה, שוב, לפי ניחושים, נעשתה על-ידיי אנימטור בשם HoneHone, שלצורך הדוגמה עשה את הקטע המטורף של לופי ודרייק נגד הנאמברס מסוף פרק 1001, ונראית פשוט מטורף. סופר דינמית, חלקה, ומלאת תשומת לב לפרטים כמו תנועות משניות (למשל תנועה של הלבוש, או שכשבולמים תנועה מהירה עפים טיפה קדימה). בקיצור, הקטע הזה ממש העלה את הציפיות שלי לסרט מבחינה הפקתית, וכשמשלבים את זה עם מה שנראה כמו סיפור לא פחות מאגדי, למה עוד אפשר לבקש?
מזהיר מראש שהסרטון הזה יכול להיחשב לספויילר, אז למרות שלדעתי הוא לא מגלה כלום על הסיפור או מקלקל (ואני כן רגיש לספויילרים), זו החלטה שלכם אם לצפות בו או לא.

וזהו, אלה כל החדשות להפעם. עד הפוסט הבא, נתראה בתגובות, אני מניח.

guest
34 Comments
החדשים ביותר
הישנים ביותר כמות הצבעות
Inline Feedbacks
View all comments

עוד פוסטים

Back to top button
34
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
%d בלוגרים אהבו את זה: