וואיטבירד- אדוארד ניוגייט

שם ביפנית: エドワード・二ューゲート.

שם באנגלית: Edward Newgate.

שם בעברית: אדוארד ניוגייט.

גיל: 72 (במותו)

תאריך לידה: 6.4.

תפקידים: קפטן פיראטי וואיטבירד (לשעבר), יונקו (לשעבר).

כינוי: וואיטבירד (ביפנית: שירוהיגה), והאדם החזק בעולם.

הופעה ראשונה: פרק 151

אדוארד ניוגייט הידוע גם בשמו וואיטבירד (לבן הזקן) היה קפטן פיראטי וואיטבירד המחזיק בפרי הגורה גורה נו מי (רעידה רעידה) והכינוי של כוחו הוא הכוח שמסוגל להרוס את העולם.

הוא גם החזיק בתואר יונקו (קיסר, אחד מהשליטים של השין סקאי – העולם החדש), ונחשב גם לאדם החזק בעולם. לא הרבה ידוע על עברו של וואיטבירד לפני שהקים את פיראטי וואיטבירד, אבל כן ידוע שכבר כשהיה צעיר, הוא פחות התעניין באוצרות ושלל ויותר התעניין בלמצוא "משפחה".

מראה:
וואיטבירד הוא אדם גדול וזקן במיוחד, קרח ומנופח בשרירים. באופן אירוני, למרות ששמו הוא לבן הזקן (וואיטבירד) לוואיטבירד אין כלל זקן אלא שפם לבן ענקי. במהלך המלחמה הגדולה ובפרק 151, וואיטבירד נראה לבוש רק בחליפת קפטן אשר לא מסתירה את חלקו הקדמי של גופו, מחובר למכשירי אינפוזיה (הוא לא נשאר מחובר אליה במלחמה) ואוחז בנשקו, מוט עצום בעל חוד בקצהו (או בפשטות חנית ענקית). במהלך הסדרה היה ניתן לראות את וואיטבירד בצעירותו פעמיים- פעם אחת הוא נראה כאדם רזה ושרירי בעל שיער בלונדיני ארוך ועם חולצה פתוחה (כאשר היה חבר בצוות פיראטים כלשהו) ובפעם השנייה במראה מאוד דומה למראהו במלחמה, אלא רק שהיה עדיין בעל שיער. לוואיטבירד יש כמות גדולה של צלקות על חלקו הקדמו של גופו, בעוד מאחר והוא לעולם לא אפנה את גבו לאוייביו, אין צלקות על גבו.

אופי:
לוואיטבירד יש חשיבות רבה למשפחה, ובמהלך כל חייו הוא חלם על משפחה (שהפכה בבוא הזמן לצוות הפיראטים שלו) בניגוד לפיראטים אחרים, שחלמו על אוצרות ונשים.
וואיטבירד מתייחס לצוות שלו (ולצוותים שאיתם כרת ברית) כאילו הם בניו, ומגן עליהם בכל מחיר (לדוגמה, עלילת סאגת המלחמה הגדולה). אפילו שאחד מבניו בגד בוואיטבירד ודקר אותו בבטנו, הוא סלח לו ללא כל כעס. כאשר מישהו פוגע באחד מבניו של וואיטבירד, גם אם זה בן אחר, הוא ינקום באדם הזה בכל מחיר. וואיטבירד צוחק בצורה "גורגורוגורגורה". וואיטבירד נראה שותה סאקה במהלך הסדרה, מכך ניתן להניח שהוא אוהב אלכוהול. וואיטבירד גם ידוע בלתת הגנה לאיים בהם הוא עובר ללא תמורה, לדוגמה, אי אנשי הדג.

היסטוריה:
וואיטבירד נראה בשתי סאגות:
סאגת אי השמיים: שאנקס  מגיע אל ספינתו של וואיטבירד, שם הוא מציע לו סאקה וברית, ולאחר שעילף בעזרת ההאקי החזק במיוחד שלו את חברי הצוות של וואיטבירד ופגע בספינתו "המובי דיק" הוא זכה לקרב מן וואיטבירד, שתוצאתו לא ידועה. הופעה זו היא הופעה קצרה של וואיטבירד.
סאגת המלחמה הגדולה: לאחר שאייס, מפקד היחידה השנייה של וואיטבירד, נתפס על ידי בלאקבירד והגיע אל הוצאה להורג, וואיטבירד מגיע עם צוותו ועם כל הצוותים שאיתם כרת ברית אל מארינפורד (מיקום ההוצאה להורג), ובכך פתח באחת המלחמות הגדולות ביותר במהלך עלילת וואן פיס. להלן הנה עלילת המלחמה הגדולה, עם דגש בתפקידו של וואיטבירד:

לאחר שהכוחות של וואיטבירד הגיעו אל מארינפורד, וואיטבירד שלח שני גלים עצומים ישירות אל מארינפורד (שנעצרו על ידי אדמירל אאוקיג'י) ובכך התחילה המלחמה. באיזה שלב לופי ואסירים שברחו מאימפל דאון מצטרפים לקרב, אל צדו של וואיטבירד. קרוקודייל, שהגיע עם לופי, תוקף את וואיטבירד, אך נעצר על ידי לופי, שרוצה להגן על אביו של אייס. לאחר כמה קרבות, סקוארדו, בן ברית של וואיטבירד דוקר אותו בטענה שהמארינס שכנעו אותו שוואיטבירד מעדיף את אייס עליהם, ואם הוא יהרוג את וואיטבירד אז המארינס ירחמו עליהם, אך סקוארדו לא מצליח להרוג אותו. בנוסף, וואיטבירד לא כועס על סקוארדו למרות שדקר אותו, אלא על המארינס שרימו אותו. לאחר המקרה וואיטבירד יורד מספינתו ומצטרף לקרב. במהלך הקרב וואיטבירד מפיל כמות עצומה של חיילים, וגם כמות קטנה של סגני אדמירלים וענקים. לאחר שלופי נפצע קשה בקרב, וואיטבירד מגן עליו, ולאחר שהוא חוזר לעוצמה מלאה בעזרת איוונקוב, הוא מקבל תמיכה מפיראטי וואיטבירד.  לאחר שלופי משחרר את אייס, וואיטבירד נותן את פקודתו האחרונה, והיא לברוח בכל מחיר לעולם החדש (new world), בעוד הוא יעצור את המארינס, דבר שגרם לגל עצב עצום ששטף את פיראטי וואיטבירד. אחרי שאייס מת, וואיטבירד נראה בוכה, מבין שבנו האוהב מת. בעקבות מותו של אייס, וואיטבירד תוקף את הורגו, אדמירל אקאינו, ואחרי קרב קשה, הוא שולח את אקאינו אל מעמקי האדמה, מובס לחלוטין. במהלך הבריחה של פיראטי וואיטבירד, מגיע בלאקבירד, ותוקף את וואיטבירד. נראה שידו של וואיטבירד היא העליונה, אך לפתע הוא חווה התקשות ושבץ, דבר שמונע ממנו לזוז ובכך בלאק-בירד וצוותו מנצחים אותו.
מילותיו האחרונות היו הודעה שאומרת שהוואן פיס אכן קיים ומודיע לבלאקבירד למה הוא אינו האדם שרוג'ר מחכה לו: "זה לא אתה… האדם שרוג'ר מחכה לו… לכל הפחות, טיץ'… זה בהחלט לא אתה. בדיוק כמו שיש את אלה שסוחבים את הרצון של רוג'ר… אני בטוח שמישהו יופיע ויסחב את הרצון של אייס, יום אחד. גם אם אתה מכבה את שושלתו, אין דרך שהלהבה שלהם אי פעם תיכבה. זה כבר עבר מדור לדור מאז ימי קדם… ובעתיד… יום אחד… מישהו יופיע הנושא של כל ההיסטוריה של כל העשורים על גבו, ויאתגר את כל העולם הזה לקרב." ולאחר כמה שניות אמר : "הוואן פיס… באמת קיים!". וואיטבירד מת בעודו עומד כסמל לגאוותו.
הוא נקבר ע"י שאנקס לאחר המלחמה.

המספר הכולל של הפגיעות שספג במלחמה הגדולה לפני שמת היו:
267 דקירות מחרב.
152 כדורים
.
46 כדורי תותח
.
ולמרות כל הפגיעות הללו, גבו נשאר ללא צלקת וללא שום פגע שנגרם מבריחה במשך כל חייו.

מערכות יחסים

הצוות/משפחה שלו: וואיטבירד אוהב כל אחד מאנשי הצוות שלו, מתייחס אליהם כאילו הם בניו (מחשיב אותם לבנם) ומוכן להקריב דברים עצומים בשבילם, הכוללים את עצמו. יחסו (על פי טענתו) אל בניו הוא שווה, והם בתמורה מתייחסים אליו כאבא. גם בני ברית כלולים ביחס זה.

המארינס: וואיטבירד לא אמר אף פעם שהוא שונא את המארינס, אך הוא כן שונא את אקאינו, שהרג את בנו אייס, ורימה בן אחר שלו, סקואדו.

שאנקס: וואיטבירד לא נראה שונא את שאנקס (הוא קיבל ממנו סאקה בחיוך) אך גם לא מחשיב אותו לבנו (הוא תקף אותו), על כן מערכת היחסים ביניהם מסתורית.
גול די רוג'ר: וואיטבירד נראה שותה עם רוג'ר סאקה, ומכך ניתן להסיק, שלמרות שבתור פיראטים הם אוייבים, יש ביניהם קשר ידידות.
בלאקבירד: וואיטבירד מתעב את בלאקבירד, בעקבות מקרה בו בלאקבירד (עוד כאשר היה חבר בפיראטי וואיטבירד) רצח חבר צוות אחר כדי להשיג את רכושו, דבר שגרם לבריחתו מהצוות ולהפיכה לאוייב של הצוות. בלאקבירד תפס והסגיר את אייס למארינס, ואף הרג את וואיטבירד בעצמו, וגנב את פרי השטן מגופתו.

מיס באקין: על פי טענה, האישה אותה וואיטבירד אהב, והאמא הביולוגית של ילדו, למרות שאלה על פי טענתה בלבד, ולכן זה לא בטוח.

אי אנשי הדג: במהלך חייו וואיטבירד הגן על אי אנשי הדג בשמו.

יכולות וטכניקות קרב:

וואיטבירד מחזיק בפרי השטן הגורו גורו נו מי (פרי הרעידה), ולהן הנה ההתקפות שהוא פיתח בעזרתו:

טכניקות קרב-

Kaishin

(רעידת ים) וואיטבירד מכה את האוויר ושולח רעידות שמסוגלות לעבור בערך דרך כל מבנה, אדם או נוזל. במלחמה הגדולה הוא השתמש בהתקפה כדי להעיף גלים עצומים מהים אל מארינפורד, ולנפץ אותם לאחר שהוקפאו.

Gekishin

(רעידת אדמה חזקה) וואיטבירד מייצר רעידות חזקות, בדומה לkaishin, רק שבגרסה הזאת ההתקפה יותר קרובה ויותר חזקה. וואיטבירד משתמש בה למכה ישירה באויב.

Kabutowari

(שבירת קסדה) וואיטבירד עוטף את ידו ברעידה דמוית כדור מפוקסת במיוחד, ובכך הוא גורם נזק עצום לכל מה שיכנס אל הכדור. הוא השתמש בטכניקה זו כדי להפיל מטרות חזקות.

-Shima yurashi

(טלטול אי) וואיטבירד מחזיק אזור עצום (לא בהכרח מוצק) ומטלטל אותו בעזרת רעידות עצומות. הוא השתמש בטכניקה זאת כדי לטלטל את מארינפורד.

טכניקות פסיביות-

Naginata rasetsu-

וואיטבירד מקיף את החנית שלו בכדור דומה לכדור בטכניקה kavutowari, במטרה להגדיל את כוחו ואת המרחק אליו הוא מגיע בהתקפותיו.

האקי-

וואיטבירד מחזיק בכל סוגי ההאקי.

 

מידע נוסף:

-למרות גילו המופלג (72), ישנן דמויות היותר גדולות מוואיטבירד כמו גארפ (76 לפני הטיימסקיפ) או סנגוקו (78 לפני הטיימסקיפ).

-וואיטבירד ידוע כאדם החזק ביותר בעולם.

-וואיטבירד צוחק כמו השם של פרי השטן שלו (גורגורגורה ופרי הגורה גורה נו מי).

-למרות שלוואיטבירד יש את הצירוף זקן לבן בשם, לוואיטבירד אין זקן לבן, אלא שפם מפואר לבן וענקי.

-במהלך הקרב נגד אקאינו במנגה, וואיטבירד מאד חלק גדול מפניו לאקאינו, בעוד באנימה הוא מאבד בסצנה המגבילה למקרה זה רק חלק משפמו.

עריכה: עמית

Back to top button