דרגות חיל הים

דרגות קצונה

אדמירל צי (אנגלית: Fleet Admiral יפנית: Gensui) המפקד העליון של חיל הים. כפוף ישיר של הגורוסיי.

אדמירל (אנגלית: Admiral יפנית: Taisho) – יש רק 3 כאלו באותו הזמן. כדי להתקדם לדרגת אדמירל, סגן אדמירל צריך לנקוט בפעולות יוצאות דופן, ולקבל המלצה מאדמירל הצי.

סגן אדמירל (אנגלית: Vice Admiral יפנית: Chūjō) – אדמירל משנה שקודם בעקבות מעשיו. סגן אדמירל זוכה ליותר הכרה, יש סגני אדמירל ממש מוכרים על ידי הציבור, וכאלו שפחות. לא ידוע אם סגני אדמירל יודעים רוקושיקי (אומנות הלחימה המיוחדת של חיל הים), אבל ידוע שכל אחד מהם מתמחה לפחות בסוג אחד של האקי.

אדמירל משנה (אנגלית: Rear Admiral יפנית: Shōshō) – הדרגה הנמוכה ביותר מדרגות האדמירל. למרות שהם מקבלים הכי פחות תהילה מכל האדמירלים, הם עדיין לוחמים חזקים. לא ידוע אם אדמירלי משנה יודעים האקי או רוקושיקי.

קומודור (אנגלית: Commodore יפנית: Junshō) – קומודור הוא קפטן שקודם ומתמודד עם דברים שמישהו ברמת קפטן לא יכול – למשל חלוקת באונטי וכו'. הקומודור לא חייב לשרת בספינה כדי לבצע את תפקידו.

קפטן (אנגלית: Captain יפנית: Taisa) – לקפטן יש אחריות על ספינה או קבוצת ספינות סביב אי מסוים, כמו שסמוקר היה אחראי על לוג טאון. חיילי חיל הים שמקודמים לקפטנים עוברים מבחן יכולות קרביות, בדיקת ותק, מוניטין, פעולות קודמות וכו'. הקפטן אחראי על כל הדרגות מתחתיו בספינה, ומפקד על הספינה אלא אם מישהו גבוה יותר בסולם הפיקוד נמצא על הסיפון.

קומנדר (אנגלית: Commander יפנית: Chūsa) – רב סרן שקודם. דונקיחוטה רוסיננטה (אחיו של דופלמינגו) היה בדרגה זו לפני מותו.

רב סרן (אנגלית: Lieutenant Commander יפנית: Shōsa) – סרן שתפס לפחות פיראט גדול אחד וצבר ותק. מורגן קיבל בעבר דרגה זו לאחר שהוא תפס לכאורה את קפטן קורו. הלמפו אחרי הטיים סקיפ בדרגה הזו.

סרן (אנגלית: Lieutenant יפנית: Taii) – סגן שקודם, פולבאדי היה סרן לפני שהורד בדרגה.

סגן (אנגלית: Lieutenant Junior Grade יפנית: Chūi) – סגן משנה שקודם באמצעות ותק וכו'. לא ידועות דמויות בדרגה הזו לכן אין עוד מידע עליה.

סגן משנה (אנגלית: Ensign יפנית: Shōi) – זו דרגת הקצונה הנמוכה ביותר שבה מותר ללבוש את המעיל הלבן עם המילה "צדק" בגבו.

דרגות חוגרים

רב סמל בכיר (אנגלית: Warrant Officer יפנית: Juni) – הדרגה הגבוהה ביותר של מי שאינו קצין. אין בוואן פיס אף דמות ידועה הנמצאת בדרגה זו.

רב סמל מתקדם (אנגלית: Master Chief Petty Officer יפנית: Sōchō) – ככל הנראה יד ימינו של הקפטן, קובי וטאשיגי היו בדרגה הזו לפני הטיים סקיפ.

רב סמל ראשון (אנגלית: Chief Petty Officer יפנית: Gunsō) – רב סמל ותיק שתפס פיראטים ולכן קודם.

רב סמל (אנגלית: Petty Officer יפנית: Gochō) – לא ידוע לנו על אף אחד שהחזיק בדרגה הזו, לכן אין מידע עליה.

סמל (אנגלית: Seaman First Class יפנית: Ittōhei) – חיילים בדרגת סמל כבר משתתפים בכל הפעולות הקרביות, ומורשים ללבוש כל תלבושת שירצו (מתחת לדרגה זו חייבים ללבוש את המדים הרשמיים של חיל הים).

רב טוראי (אנגלית: Seaman Apprentice יפנית: Nitōhei) – הדרגה הקרבית השנייה בגובהה. חיילים בדרגת רב טוראי נשארים תחת הקפטן ומבצעים יותר פעולות קרביות.

טוראי (אנגלית: Seaman Recruit יפנית: Santōhei) – הדרגה הקרבית הנמוכה ביותר. החיילים המגויסים נשלחים לספינה תחת קפטן ומבצעים משימות פשוטות.

נער מטלות (אנגלית: Chore Boy יפנית: Zatsuyō) –  הדרגה הנמוכה ביותר בחיל הים, לא מבצע שום פעולות קרביות ורק מטפל בניקיונות, מבצע מטלות וכו'.

דרגות מיוחדות

מפקח כללי (אנגלית: General Inspector יפנית: Ōmetsuke) – דרגה מיוחדת שתפקידה לגלות מקרים של ניהול לא תקין, שחיתות או עריקה מהצבא. היחיד בדרגה זו שידוע עליו הוא אדמירל הצי לשעבר סנגוקו.

מאמן (אנגלית: Instructor יפנית: Kyōkan) – דרגה מיוחדת שתפקידה לאמן חיילים חדשים להפוך לחזקים ולעלות בדרגות. חיילים מוערכים שפרשו מתבקשים להישאר בדרגה זו ולהדריך את הדור הבא.

כתב: אגם

ערך: עמית

Back to top button