האקי

האקי   HAKI

האקי הוא כוח מסתורי שנמצא בכל יצור חי בעולם. הוא לא שונה כל כך מן החושים הרגילים. עם זאת, רוב האנשים לא שמים לב אליו או לא מצליחים לעורר אותו. באופן כללי, ישנם שני סוגים של האקי שזמינים לכולם, בהתחשב בקבלת הכשרה נכונה, ובנוסף קיים סוג שלישי שרק קבוצה מסוימת של "נבחרים" יכולה להשתמש בו. האקי הוא היכולת לחוש אנרגיה רוחנית (האקי תצפית), להשתמש בכוח החיים ובכך להקשיח את גופך וללבוש מעין מגן‏ (האקי חימוש)  ו/או לגרום לאויביך לעילפון או להחדיר בהם פחד מבלי לעלפם ‏ (האקי מלכים). בנוסף האקי יכול לקבל שמות שונים במקומות שונים (לדוגמה בסקאיפיה נותנים לסוגי ההאקי שמות ‏שונים מאשר באיי הים הכחול).‏

האקי תצפית – קנבונשוקו האקי

ידוע גם בשם מנטרה (בארק סקאיפיה), הוא סוג של האקי המאפשר למשתמש לחוש את נוכחותם של אחרים גם אם אינם נראים, או רחוקים מדי כדי לראותם באופן טבעי.

רקע

היכולת הוצגה לראשונה בארק סקאיפיה, והוצגה כמנטרה ע"י אנל וכומריו שהשתמש בה בצורה הכי טובה שאפשרה לו לאתר ולשמוע כל שיחה בסקאיפיה. בהמשך היכולת מוצגת כהאקי ע"י ריילי באי האמזונות. אמנם האקי תצפית מאפשר בעיקר את היכולת לחוש בנוכחותם של אחרים, אך אדם מאומן היטב יכול ממש להציץ באמצעותו לעתיד ולחזות בעזרתו מתקפות.‏

התפתחות

את האקי זה אפשר לאמן ולהשתפר בו כמו בכל יכולת אחרת. שיא היכולת הידוע לנו כיום היא של קאטאקורי (הבן השני של ביג מאם) אשר באג' אמר שהוא אימן את ההאקי שלו כל כך עד לרמה שהוא מסוגל לראות חלק מהעתיד ורואים זאת כמה דקות אחרי שהוא אכן מסוגל לכך.

דמויות

נכון להיום הדמויות שמשתמשות בהאקי תצפית בצוות הנוכחי הם לופי, זורו, סאנג'י ואוסופ (אוסופ עושה זאת ללא מודעות). בפינת השאלות והתשובות לאודה בווליום 71 לפני צ'אפטר 704, אודה אומר שסאנג'י השקיע יותר ‏בפיתוח ההאקי מסוג זה.‏ בנוסף בעולם החדש יש לא מעט דמויות שמשתמשות בו, שחלקן פיתחו את היכולת להגיע למצב של הצצה לעתיד. אחד מדמויות אלו זה קאטאקורי, ולו יש את האפשרות לראות שלוש שניות אל העתיד.

דוגמא ליכולת ניתן לראות בתמונה ע"י לופי שמצליח להתחמק מהמתקפות של קומה בקלות רבה.

האקי הקשחה – בוסושוקו האקי

האקי הקשחה זה סוג של האקי, שדומה לטקאי (טקאי – יכולת להקשיח את הגוף שהוצגה לראשונה ע"י 9CP), שמאפשר למשתמש ליצור באמצעות הרוח שלו מגן שיכול לעצור מתקפות פיזיות, שבלי מגן זה היה סופג נזק רב. עם זאת, עדיין ניתן לגרום נזק עם כוח פיזי מספיק חזק. בהתחלה האקי זה היה מוצג כבלתי נראה, אבל כדי שלצופים יהיה נוח לזהות מתי האקי פועל, שינו את זה לשחור. בנוסף, דמויות שפיתחו את היכולת יכלו להרחיב את המגן על כל חלקי הגוף, או על נשקים. בנוסף ניתן להשתמש בהאקי מסוג זה כמו נשק ולהדוף אויבים בעזרתו מבלי לגעת בהם. בהאקי זה ‏משתמשים לרוב כאשר נלחמים כנגד משתמשי פירות שטן מכיוון שההאקי פוגע בגוף ה"פיזי" של ‏משתמש פרי השטן ובכך כוחות הפרי שלהם אינם פועלים והם סופגים נזק כמו כל אדם ‏רגיל.‏ ההאקי הקשחה מאפשר רק מגע, ולא החלשה של הכוח ושל משתמש פרי השטן, כמו אבן הים.

רקע

הפעם הראשונה שמופיע האקי חימוש היא כשגארפ השתמש כנגד לופי בארק ווטר 7. יותר מאוחר סנטומארו השתמש בכלי נשק משולב האקי חימוש, מה שגרם לצוות של לופי לחשוב שהוא משתמש פרי השטן עקב חוסר הידע שלהם. לאחר מכן ריילי השתמש בו נגד קיזארו על מנת לעצור אותו מלתפוס את זורו, והוא גם נגע בגוף שלו למרות שהוא משתמש לוגיה.

לאחר דילוג זמן יותר דמויות השתמשו בהאקי חימוש, וכולל דמויות מהצוות של לופי.

דמויות

יש מספר דמויות שיכולות להשתמש בהאקי הקשחה: לופי, זורו, סאנג'י, כמעט כל המפקדים במארינס, ודמויות רבות אחרות. באותה פינת שאלות תשובות שהוזכרה קודם לכן, אודה אומר שזורו התמקד והתמקצע בהאקי מסוג זה.‏

דוגמא לשימוש מורחב בהאקי חימוש: ניתן לראות אם זה האקי על כל הגוף ע"י ורגו או בשימוש על נשק ע"י זורו

 

האקי מלכים – האושוקו האקי

זהו סוג של האקי שלא ניתן ללמדו אלא רק לחזקו. רק אחוז קטן בעולם נולד עם היכולת הזאת, שמאפשרת למשתמש לכפות את הרצון שלו על אחרים. נאמר גם שלמי שיש האקי מלכים יש את האיכויות כדי להיות מלך. ניתן לראות עד עכשיו בסדרה שכל האנשים שיש להם האקי מלכים נמצאים או במעמד כוח חזק או שהם ‏מלכים או מלכים לשעבר, לדוגמה דופלמינגו ושאנקס‏. ובנוסף, אותו בן אדם עם האקי מלכים לא תמיד מעיר אותו, ובכך השכיחות שלו יורדת אפילו יותר.

רקע

האקי מלכים הוצג לראשונה במנגה (באנימה מופיע כעבר של לופי) על ידי שאנקס, שהגן על לופי ממפלצת מלך ים לאחר שלופי נחטף על ידי שודדי ההרים. באתו זמן לא הוסבר הרבה על הנושא. בהמשך מראים את לופי משתמש בהאקי בקרב באמזון לילי ‏ללא מודעות, והיו מספר פעמים נוספות שהשתמש בהאקי מלכים ‏ללא מודעות בהמשך. לאחר הדילוג של השנתיים, לופי שולט בהאקי מלכים בצורה הרבה יותר טובה, ודוגמה לכך היא שהוא הביס 50 אלף אנשי דג בבת אחת בקרב נגד הורדי.

כמו כן במהלך הסדרה ניתן לראות את התפתחות היכולת שמגיעה לשיא בקרב בין שני משתמשי האקי מלכים, לדוגמה לופי נגד דופי, אשר נראית כמו ברקים בצבעי אדום-שחור המייצגים התנגשות בין שני משתמשי ‏האקי מלכים.

דמויות

עקב העובדה שהאקי מלכים הוא יכולת כל כך נדירה, אין הרבה דמויות שמחזיקות ביכולת ‏(לפי הסטטיסטיקה אשר ניתנת לנו בסדרה, רק אחד למיליון יכול להשתמש ביכולת הזו). לופי הוא אחד מהן, כמו כן אייס, שאנקס, דופי ודמויות נבחרות שלרוב מגלמות דמות של מנהיג בסדרה. באותה פינת שאלות ותשובות שהוזכרה קודם, אודה אמר שלופי התחזק והתמקצע בהאקי מסוג זה.‏

דוגמא לשימוש בהאקי מלכים בתמונה הראשונה ע"י לופי שהשתמש בה בלי לשים לב, ובתמונה השנייה ניתן לראות התנגשות של שני משתמשי האקי מלכים.

 

משתמשי האקי ידועים וחזקים

סילבר רייליגן: רייליגן (ריילי) משתמש בכל שלושת סוגי ההאקי, הוא מסוגל להילחם עם כישוריו בחרב ועם האקי בלבד כנגד אדמיל במארין אפילו בגילו המופלג. בנוסף יש לו ידע רחב על ההאקי, אפשר לדעת זאת מזה שהוא אימן את לופי בשימוש בכל סוגי ההאקי במהלך הטיים סקיפ.

שאנקס שיער אדום: שאנקס הוא אחד מן היונקו, ושולט בשלושת סוגי ההאקי. על פי מה שנראה, לשאנקס אין פרי שטן כלשהו, ובנוסף יש לו רק יד אחד (הוא סייף), אבל ידוע עליו שהוא משתמש בהאקי, ומן הסתם קשה להאמין שהוא הפך ליונקו עם חרב ויד בלבד, ולכן כנראה שהוא משתמש חזק במיוחד של האקי.

מונקי די גארפ: למרות שלגארפ יש רק סוג אחד של האקי (האקי הקשחה), ויש את כוחו הפיזי, הוא סגן אדמירל (שסירב להיות אדמירל לאחר שהציעו לו מספר פעמים), אחד הלוחמים המוערכים במארינס, והיה האויב הגדול ביותר של גול די רוג'ר מלך הפיראטים. מאחר ולכוח פיזי יש הגבלה כלשהי, כנראה שההאקי הקשחה שלו הגיע לרמה מפלצתית, כנראה יותר חזקה מהאקי הקשחה של הדמויות הנוספות ברשימה.

הערת העורך: קיימת סברה אשר אמנם לא אוששה, אך רואים סימנים לכך בסדרה, שדמויות בעלות האקי מלכים מעדיפות לרוב שלא להשתמש ‏בו מכיוון שהוא דורש מהן אנרגיה רבה יחסית אשר הן מעוניינות לנצל בצורה אחרת.‏

סיקור: אבי
עריכה: אלון

עריכה נוספת: עמית

 

Back to top button