וואן פיס צ'אפטר 1114 מתורגם לעברית!

היי חברים,

לפני שניגש לצ'אפטר, נגיד תודה לציירים שלנו הפעם: concon‏, Jonathan, נבו ו-MegaSnake!

קרדיטים:
מקור, ניקוי, מחיקה ושחזור תמונה: TCB
תרגום: אופיר
עזרה ביפנית: יסמין
הדבקה: עידו
עריכה לשונית, בדיקה סופית והעלאה: מור

לצפייה בצ'אפטר 1114

להורדת צ'אפטר 1114

נ.ב. גיליתי רמז שאודה השאיר. שמתי הערה כדי שתדעו איך להגות ביפנית ותעלו עליו בעצמכם. כתבו לנו בתגובות אם הצלחתם! כמובן אך ורק תחת ספוילר!

Subscribe
התרע על
guest
23 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Ruby .D. Eyal
Ruby .D. Eyal
13 ימים לפני

רמז
הבנתי, זה atomu שזה כאילו אטום אבל לא הבנתי עד הסוף, אשמח אם מישהו יוכל להסביר לי

Mugiwara no Tony D. Stark
נקאמה
13 ימים לפני
בתגובה ל  Ruby .D. Eyal

אני מעתיק לפה משהו שכתבתי בקבוצת המעריצים שלנו בטלגרם:

ספוילר
מחשבות בעקבות הפאנל ההזוי הזה:
"התקרבתי יותר מדי לשמש" זה כמובן רפרנס לכותרת הצ'אפטר ולמיתוס של איקרוס שמשקף בצורה מעולה את גורלו של וגהפאנק, אבל אותי הרבה יותר מעניינת המשמעות הישירה של המילים האלה: וגהפאנק "התקרב מדי לשמש" – הוא "התקרב מדי" ליצירת מקור אנרגיה "אינסופי" (לפחות ביחס לתפיסת הזמן של בן תמותה) כמו השמש.
הטקסט "A&MU", כפי שההערה למטה רומזת בכבדות, יכול להיקרא בתור "Atomu", או "אטום" במבטא יפני, מה שכמובן מחזק את הרעיון שאם הלהבות דומה מאוד לכור גרעיני (מה שגם יסתדר עם העובדה שפצצת אטום עובדת כמו מיני-שמש, ועם זה שאיינשטיין – שעליו וגהפאנק מבוסס – הוא בין האחראיים ליצירתה).
בנוסף, הדרך שבה אודה בחר לכתוב את זה דורשת מאיתנו לחשוב על משמעות כלשהי שנובעת מההפרדה בין A לבין MU. את MU קל להסביר – אים מדבר על עצמו בגוף שלישי ומכנה את עצמו "מו", אבל ה- A… אולי אטלנטיס, בהקשר לממלכה מפוארת ששקעה למצולות ונעלמה?
לסיום, פרט נוסף שמסקרן אותי פה הוא S-108, אשר מעניין אותי אפילו יותר מ- A&MU, וזאת בדיוק מכיוון שלא הצלחתי לחשוב על אף הסבר בשבילו. תשתפו אם יש לכם משהו.

!Get to the Chopper
!Get to the Chopper
13 ימים לפני
בתגובה ל  Mugiwara no Tony D. Stark

אני מעתיק לפה משהו שכתבתי לכמה חברים:

ספוילר
108 נחשב למספר מיוחד, המכפלה המושלמת של המספר 3, כי הוא מורכב מ-3 ספרות וסכום ספרותיו 9. כלומר, 3 שלישיות. 3 מסמל את האיזון המושלם. זהו מספר בעל משמעות פילוסופית עמוקה בתרבויות ודתות רבות. באסטרונומיה ההודית מוצאים את העובדות הבאות: המרחק בין כדור הארץ לשמש הוא 108 פעמים קוטר השמש. המרחק בין כדור הארץ לירח הוא 108 קוטר הירח. קוטרה של השמש הוא 108 פעמים קוטר כדור הארץ. כלומר, השמש והירח מחוברים לארץ ביחס של 108 פעמים הקוטר העצמי שלהם. 108 מסמל את השלמות ואת האינסוף. 108 חרוזי התפילה בשרשרת המאלה מסמלים 108 צעדים קטנים של התודעה האנושית לאור האלוהי. כל העברת חרוז היא ליווי החזרה על המנטרה, וההתכוונות מהווה צעד להתקרבות לאש הפנימית שבתוכנו.

Mugiwara no Tony D. Stark
נקאמה
12 ימים לפני
בתגובה ל  !Get to the Chopper

חחחחח, אהבתי את חיקוי הפורמט.

ספוילר
מאוד מעניין. הקישור הזה לשלוש גורם לי לחשוב על-כך שחייו של וגהפאנק מורכבים משלושה ענפים עיקריים – סטלה, הלוויינים, ופאנק רקורדז, אבל זה רעיון מעט מתוח מדי כדי שבאמת אנסה לבסס עליו השערה כלשהי. כיוון קצת יותר מבוסס יהיה לקשור את העניין הזה לכך שקיימים שלושה נשקים עתיקים – במיוחד מאחר ואם הלהבות היא מה שמטעין את הנשק של אים, אשר משוער כי הוא אוראנוס.
מה שיותר מעניין אותי כרגע, עם זאת, הוא איך לקשור את ה- S לכול הסיפור הזה…

!Get to the Chopper
!Get to the Chopper
12 ימים לפני
בתגובה ל  Mugiwara no Tony D. Stark

עזוב אותך, זה הכל קודים ל-SBS Volume 108. חחחחח.

ספוילר
אולי קיצור לשרף (Seraph/Seraphim), משמע ניסוי מס' 108.

נערך לאחרונה !Get to the Chopper ע"י 12 ימים לפני
Mugiwara no Tony D. Stark
נקאמה
12 ימים לפני
בתגובה ל  !Get to the Chopper

לול.

ספוילר
שרף זה הכיוון ההגיוני בגלל שמותיהם של השרפים, אבל אני לא רואה איך אם הלהבות קשורה אליהם… אולי וגהפאנק יצר אותה בהתבסס על הלהבות של הלונארים, שאת היכולת ליצור אותן הוא השיג דרך יצירת השרפים? האמת שזה כיוון לא רע.

RichCøøl Gaming
RichCøøl Gaming
15 ימים לפני

איפה יש תקצירים לסרטים של וואו פיס לא ידעתי איפה לכתוב אז כתבתי בפרק הממוצע

Spy.D.Ramen
Spy.D.Ramen
17 ימים לפני

היי בלי קשר לצ'אפטר רציתי לדעת אם יש עמוד של תאוריות על מרשל די טיץ' כי לפני הרבה זמן חשבתי על תאוריה מגניבה ושנשמעת מאוד מאוד נכונה.

Gal
Gal
18 ימים לפני

חנק אותנו עם ההפסקות האלההההההההההההההההההההההההההה

Mugiwara no Tony D. Stark
נקאמה
18 ימים לפני
בתגובה ל  Gal

ההפסקה הקודמת הייתה של המגזין, עכשיו זו ההפסקה הרגילה של אודה.
שינוח כמה שהוא רוצה וצריך, מגיע לו. 🙂

Joy_Li
Joy_Li
18 ימים לפני

הצאפטר הזה הורג אותי ממתח אני מת לדעת עם כל התאוריות שרצות הם נכונות והעלילה לא מתקדמת לשום מקום

יוסף עזריה
יוסף עזריה
19 ימים לפני

תודה לכם אלופים

אלפסי
אלפסי
19 ימים לפני

רק אני חושב הצאפטר גרוע? זה עוד צאפטר של מריחה ועוד במיוחד לפני עוד הפסקה זה מבאס

ספוילר
רוב הצאפטר זה תגובות של אנשים לזה שהעולם שוקע.
וגה פאנק לא מוסיף משהו חדש חוץ מזה שג'וי בוי היה הפיארט הראשון.
כמה סצנות (יפיפיות) של קרב אבל לא באמת מובילות לשום מקום מעבר ללמלא חסר (לדעתי).
ובנוסף רואים את אם הלהבות.

אישית מרגיש לי מאוד ריק ומרוח ומשהו שאודה בהחלט היה יכול לעשות ב4-5 עמודים.
ושוב זה שיש עכשיו עוד הפסקה זה די באסה.
אני יודע שהכי טוב בשבילי זה לעזוב את המנגה לפחות עד שהאנימה תגיע לפה ולקרוא ברצף אבל הסקרנות הורגת אותי.
אני הכי מכבד את אודה בעולם והוא באמת גאון אבל לדעתי החסרון הכי גדול שלו זה הקצב.
נגיד אוניגאשימה (עד שלופי הגיע לגג) הקצב היה מהיר מדי (נכון שרק רצינו לראות אותו נלחם כבר בקאידו אבל עדיין הוא היה יכול לעשות את זה יותר "זורם")
ועכשיו זה מרגיש שאנחנו לא באמת מתקדמים לאנשהו עם נגיעות קטנות של מידע, וזה מבאס במיוחד עם כל הצאפטרים היותר מדי מטורפים שהיו לאחרונה וגם עם האין סוף הפסקות
אלה כן נקודות שיותר מתאימות לחלקים מסויימים במנגה ולא כל המנגה ומי אני שאתלונן עם מנגה של 1100 פרקים אבל בכל זאת, מבאס


אבל הכי חשוב תודה רבה על העבודה הקשה, מעריך זאת כל פעם מחדש!

נערך לאחרונה אלפסי ע"י 19 ימים לפני
Mugiwara no Tony D. Stark
נקאמה
18 ימים לפני
בתגובה ל  אלפסי

ספוילר
התגובות מכול רחבי העולם לידיעה כי העולם שוקע הן מאוד חשובות להמחשת המשמעות של הידיעה הזו. בני-אדם מסוגלים להבין שאסון בקנה-מידה כזה הוא גדול, אבל בדיוק כמו שמספר ענק פשוט אומר לנו ״וואו, זה הרבה״ מבלי שבאמת נבין את המשמעות המסיבית שלו, האמירה שהעולם שוקע לא מספיקה על-מנת להעביר לנו – הקוראים – את ההבנה של גודל האירוע הזה. על-ידי הצגת כל הדמויות האלה שאנחנו הכרנו לכול אורך הסיפור, אודה בעצם אומר לנו ״אתם רואים את כל האנשים האלה שפגשנו לאורך כל השנים האלה שבהן המנגה רצה? הם אלה שעומדים לשקוע״. ההכנסה הזאת של אלמנט אישי ואנושי להרס ענק שמתעלה על יכולות העיכול של הבינה האנושית היא מה שעוזר לכותב, במקרה הזה – אודה, להכניס את הקהל שלו לתוך האירועים ולהרגיש ״מושקע רגשית״ בהם, והיא בעצם מה שעושה את ההבדל בין הטבח היקומי של קאנג באנטמן 3 לבין סצנת נקישת האצבעות של ת׳אנוס במלחמת האינסוף – סצנה שבה, על-מנת להכניס אותנו רגשית לכאב של האסון, הראו לנו את כל הדמויות שאנחנו אוהבים נעלמות בזו אחר זו, וזה היה עוצמתי יותר מכול אמירה על-כך שחצי מהחיים ביקום נעלמו.

אלפסי
אלפסי
16 ימים לפני
בתגובה ל  Mugiwara no Tony D. Stark

ספוילר
אז לא הבנת את כוונתי, לא אמרתי שזה לא פרט חשוב, אמרתי שזה פרט שנמרח, לא צריך ~20 עמודים כדי להמחיש את גודל האירוע, אם זאת לא הייתה המטרה, אודה אפילו היה יכול לעשות את כל הצאפטר ב3 עמודים. שוב, התכוונתי לכך שבנוגע ל"צאפטרים של מתח \ הסברה" אודה היה יכול לעשות פה עבודה יותר טובה מבחינת זרימת הקריאה. זה כבר עניין של דעה, לדעתך זה הכמות המושלמת ליצירה של עומק וחשיבות לנושא, לדעתי זה מעבר לטעם הטוב, שנותן יותר הרגשה של דחייה של המשך הסיפור ויותר השקעה בציור ויצירת מתח שכבר נמרח יותר מדי

וגם כמו שהבנת אני בעיקר ממורמר מכמות ההפסקות במיוחד בצאפטרים עכשיו שהם יותר איטיים, אני בעד שאודה יקח זמן מנוחה, אבל אם כבר שיקח חודש חודשיים ברצף, אפילו חצי שנה, במקום הנגיעות של יומיים שלושה של הפסקה פה ושם. אבל בכל זאת הוא עושה עבודת קודש ושיעשה מה שהכי טוב בשבילו ובשביל שהסיפור ימשיך להיות כזה מדהים. אבל אני עדיין ממורמר :)

נערך לאחרונה אלפסי ע"י 16 ימים לפני
Mugiwara no Tony D. Stark
נקאמה
16 ימים לפני
בתגובה ל  אלפסי

כמו שכתבת, זה כבר באמת עניין של דעה בלבד. רק רציתי להסביר את המשמעות והכוונה מאחורי העמודים האלה.

Doron
Doron
19 ימים לפני

מ ט ו ר ף ! תודה רבה לכם!

שלומי
שלומי
19 ימים לפני

צ'אפטר לא נורמלי בעליל!!!!!!!!!
תודה רבה!!!

Kesk
Kesk
19 ימים לפני

איזה צ'אפטר מטורף! אישיטאני מוכרחת לעבוד על הצאפטר הזה.

!Get to the Chopper
!Get to the Chopper
19 ימים לפני
בתגובה ל  Kesk

אני איתך! 🙂

!Get to the Chopper
!Get to the Chopper
19 ימים לפני

תודה רבה על התרגום לצ'אפטר המופלא הזה – 11/10. חבל שיש הפסקה, בקצב הזה האנימה תדביק את המנגה… לא שזה דבר רע, זה פשוט חלום שלא יתגשם לעולם.

ספוילרים מסנוורים
כשסאטורן הסתנוור מאם הלהבות, הוא בטח חשב לעצמו: "למה לא הבאתי איתי את משקפי השמש של קיזארו?". אם הלהבות בתוך טנק מים, אש שלא נכבית! כשהתבוננתי בפאנל המדהים הזה… רצו לי המון דברים בראש, "וואו, זה אחד האיורים הכי יפים של אודה בחודשים האחרונים". הפאנל הכי יפה בצ'אפטר, ללא ספק. ונזכרתי בהרבה דברים שמזכירים לי את הפאנל המושלם הזה – הציור על הקיר שאנל והמיניונים ראו על הירח, הסמל של סקייפיאה, הסמל של ארבסטה, הסמל של משפחת קוזוקי, הכתפיים של נפטון, הצלב בכנסייה בפלאשבק של קומה. לפי דעתי, אם הלהבות היא חתיכה מהשמש… או שהיא עשויה מהאש של הלונארים! כשמסתכלים על השרפים ונזכרים בהיסטוריה של הגזע הלונארי… הנקודות מתחברות. הצ'אפטר הזה מעלה את קינג בכמה דרגות, ואני חושב שהוא יותר מדי חשוב לסיפור מכדי למות. תאוריה שלי: המסע של יאמאטו יוביל לעובדה שקינג עדיין חי. הממשלה המושחתת מכחידה כל גזע מיוחד – בוקאנירים, לונארים. קומה ישרוד! יישאר אחד מכל גזע. כתוב על אם הלהבות "A&Mu", סיכוי טוב שהכוונה היא לאטלנטיס ומו. כנראה ששמה של הממלכה העתיקה הוא אטלנטיס או מו, אולי זה מה שקלובר התכוון לחשוף (זה ממש מזכיר לי את שמו של אים באנגלית – אימו). אפשר לפרש את זה גם כאטומו, & = to. אטומו (Atomu) = אטום. רק מוכיח כמה אם הלהבות מסוכנת, רמה של פצצת אטום. בהתחשב בזה שווגהפאנק הוא רפרנס לאלברט איינשטיין, אז הכל מתחבר יופי טופי. ממש אהבתי את ההופעות של כולם, אבל במיוחד של דופי, סאול, סמות'י, שירהושי, קוזאן וצ'וצ'ו. זה נחמד לקבל עדכון לגבי סאול, באמת חשבתי שלא נראה אותו עד שנגיע לאלבאף. אדיסון הגבר! זה מעצבן אותי שלופי ממשיך לנסות, שיקשיב לדורי וברוגי. אין טעם לתקוף את וורקורי כשהוא יכול להתחדש. אולי טופמן וורקורי הוא טופ 1. חייבים למצוא דרך להביס את הגורוסיי! אולי אם הלהבות..?! הפאנץ' הגדול של וגהפאנק בצ'אפטר הזה: ג'וי בוי היה הפיראט הראשון. וגהפאנק הטיל עלינו פצצת אטום, ג'וי בוי וניקה היו שני אנשים נפרדים. למרות שזה די הגיוני, זה מסביר הרבה. מעניין מה היה בתוך הביצה הענקית של רוג'ר, סתם משהו שהצ'אפטר הזה הזכיר לי. מקור ההודעה מגיע ממלכת קאמאבאקה, או מתוך ענק המתכת/הרובוט העתיק. למה ענק המתכת?! כי כשסטלה הוצג לראשונה, הוא היה תקוע בתוכו. זה היה הרגע שבו הוא החביא את החילזון. בצ'אפטר 1115 או 1116 נקבל תגובות של שאנקס, בלאקבירד ובאגי, בנוגע להודעה של וגהפאנק. ואני רוצה לראות את סאקאזוקי/אקאינו מתפוצץ!!! מסכן אייס, הוא מת במחשבה שסאבו מת. הוא בטח חיפש אותו בגן עדן, ושם הוא גילה את האמת. אייס: "זה באמת היה שווה למות רק כדי לגלות שסאבו עדיין חי". תסלחו לי שהמגילה שלי קצרה היום, אני פשוט חייב ללכת לראות את דופי עושה Plug Walk.

אלפסי
אלפסי
19 ימים לפני
בתגובה ל  !Get to the Chopper

ספוילר
אני לגמרי מאמין שאם הלהבות עשויה מהאש של הלונארים, נותן הגיון למה הממשלה עשתה איתם במקום להפוך אותם לעבדים נטו בגלל החוזק שלהם (כמו בוקאנירים למשל), וגם קשה להאמין שהם היו צריכים את כל הלונארים נטו בשביל שרפים, אבל לך תדע.
כנראה מאוד ש"A&Mu" זה רפרנס לאטלנטיס ומו אבל לוא דווקא שזה הפירוש, הסיפור המקורי מספר על שתי ממלכות (ששקעו) שנלחמו עם נשקים אטומים. יכול להיות שהכוונה לשתי ממלכות שנלחמו אחת בשנייה ב100 האבודה עם הנשקים העתיקים במטרה לשלטון עולמי ושקעו – זאת אומרת שA יכול להיות אראבסטה, כמו שאנחנו יודעים היא הממלכה הכביכול שנואה על הממשלה, אבל היא לא שקעה (או שהיא כן…) אז רוב הסיכויים שלא. יכול להיות שאלה קיצורים לממלכות שעדיין לא הכרנו ששקעו ממזמן (למשל אולי מה שמתחת לוואנו, או הממלכה המקורית של הלונארים (מה שמתחבר לתאוריה שאם הלבהות עשויה מהאש שלהם) או אפילו אי אנשי הדג (לפני שהוא נהיה אי אנשי הדג), או בכל זאת פשוטו כמשמעו, אטלנטיס ומו)
יכול להיות שMu קשור לאימו בגלל שזה מראה כביכול שהוא מגיע הממלכה ה"זוכה".
מלא פרשנויות נטו לטקסט הקטן הזה וזה מטורף.
לגבי גוי בוי וניקה, אני לא חושב שלהגיד שהם אנשים נפרדים זה בדיוק הפירוש המדויק כי לפי מה שאני מבין גוי בוי זה רק תיאור לבן אדם ולוא דווקא הבן אדם עצמו. ניקה היה אלוהי השמש, והבן אדם שקיבל את יכולתיו קיבל את התואר גוי בוי (או לפחות מה שהוא עשה עם היכולות הביא לו את התואר), לכן לופי הוא הגוי בוי העכשוי (לפי מה שזונאשה (הפיל הענק) אמר בצאפטר 1043 "גוי בוי חזר" אחרי שלופי נכנס לגיר חמש)
מי הוא ניקה עצמו? חוץ מזה שהוא היה אלוהיי השמש כרגע לא ידוע לנו יותר מדי (חוץ מזה שהוא איכשהו קשור לאמונה של אלבף, אבל גם הבוקאנירים, האנשים מסקייפיה והעבדים הכירו אותו) וגם לא על אף אחד משלושת האלים האחרים.
ומי היה הגוי בוי הקודם… נגלה בהמשך
רעיון מאוד מעניין לגבי איפה שוגה פאנק החביא את החילזון, בהחלט נשמע נכון
מי יתן ונראה את דופי דופק עוד פלאג ווק בעתיד

עוד פוסטים

Back to top button