וואן פיס תגמר עוד 5 שנים?! ריאיון מתורגם עם העורך הראשי של אודה – טאקומה נאיטו!

אהלן! לקראת חג הפסח שכולנו נחגוג בבתים בחיק המשפחה הגרעינית, אנחנו מביאים לכם ריאיון שאותי אישית הניע לקרוא את המנגה ולהדביק את הקצב עם הצ'אפטרים השבועיים. אני חושב שאחרי שתקראו אותו תתחילו גם כן לקרוא את המנגה.
הריאיון הוא עם העורך הראשי של אודה, טאקומה נאיטו. הוא נערך בנובמבר 2019 לאחר ההצלחה המשגשגת של הסרט "נהירה" (שאגב, זמין ממש פה באתר מתורגם לעברית!).
נאיטו מתייחס לחשיבות של וואנו ומתייחס להצהרתו של אודה בנוגע לזמן שנשאר עד לסוף של וואן פיס.
לפני שנעבור לריאיון, בנוגע ללייב שקצת השתבש (הכל בסדר, זו פעם ראשונה שאנחנו עושים את זה, אנחנו לומדים), אנחנו נחדש אותו בעוד כמה שבועות כשעידן יחזור מהבסיס ונודיע לכם הרבה זמן לפני כן.

עכשיו לריאיון!

[מראיין] בנוגע לאירועים לאחרונה במקור, ב"נהירה" יש אטרנל פוס לנקודה הסופית של הגראנד ליין "ראפטל", ששם הוא מוצג כ"אוצר של מלך הפיראטים". אני חושב שזה פריט שקשור קשר הדוק למקור…

[נאיטו] זה נכון. הצוות שאל: "האם אטרנל פוס לראפטל יכול להתקיים מלכתחילה?" האטרנל פוס הזה אינו אוצר מדהים רק לסרט הזה. לראיה, על האטרנל פוס כתוב "Laugh Tale" (אגדה מצחיקה), איש לא ציפה לזה. העורך שלנו שומע על הכיתוב הזה ומה המשמעות שלו מזה זמן רב. במילים אחרות, בסיס הסיפור שיצר אודה לא השתנה כלל מאז לפני 20 שנה.
החלטנו לשחרר את המידע שהיה כל כך חשוב וטרם פורסם במקור לראשונה בסרט "נהירה". בסיפור שבו האטרנל פוס לראפטל קיים ומופיע כ"אוצר של מלך הפיראטים", החליט אודה שעכשיו הוא צריך להיחשף שם. אישור בעיתוי זה פירושו שלמרות שהמקור מתקרב לסוף המשחק, בואו נזכור שזאת יצירה אחת בשם וואן פיס! אני חושב שזו הוכחה לרוח של אודה.

"ארק מדינת וואנו קשור קשר עמוק לפרק האחרון של וואן פיס."

[מראיין] בנוגע לקשר של הסרט עם המקור, קיימת תפיסה שהנבל, בולט מ"נהירה" היה חבר לשעבר בפיראטי רוג'ר.

[נאיטו] כן. לאחרונה נחשף הבאונטי של רוג'ר ב"שונן ג'אמפ" השבועי, וזה הפך לנושא חם. אני חושב שכולם (הדמויות בוואן פיס) התעניינו ברוג'ר, כאדם שהתחיל את עידן הפיראטים הגדול. האדם שהופיע בעמוד הראשון בכרך הראשון ושינה את העידן במילה אחת. אדם שהגיע לראפטל ומצא את הוואן פיס האמיתי. באונטי של אדם כזה מתגלה בארק מדינת וואנו, אז כמובן שתהיה משמעות גדולה מאחורי זה. כמו שאודה-סאן הצהיר, "הסיפור של מדינת וואנו קשור קשר עמוק לפרק האחרון של וואן פיס."
בואו ניקח צעד נוסף. "הפלאשבקים שצוירו במדינת וואנו מתארים את הרפתקאותיו האגדיות של גולד רוג'ר." כמובן, אני לא יכול להגיד לך מה הקשר בין קוזוקי אודן ללופי, אבל ארק מדינת וואנו הוא חלק חשוב ביותר שבהחלט כדאי שתקראו כדי לדעת את היסודות של וואן פיס. אני יכול לאשר זאת. ארק זה יוביל ללב ליבה של השאלה הגדולה ביותר, "מהו הוואן פיס?"

[מראיין] זה מידע מפתיע מאוד. האם אתה בטוח באמירה הזאת?

[נאיטו] אודה אישר זאת. הסיבה שאמרתי את זה היא מכיוון שאני רוצה שתקראו וואן פיס של עכשיו. לאנשים שהפסיקו לקרוא מזמן, אני רוצה שתדלגו ותקפצו לארק הנוכחי, מדינת וואנו. גם לאלה שהפסיקו לקרוא וואן פיס במשך תקופה מסוימת תהיה הזדמנות טובה להתחיל לקרוא מארק מדינת וואנו בווליום 91.
ווליום 91 מתחיל בלופי שתקוע במקום שנראה כמו יפן העתיקה ומתחיל את הרפתקאותיו לבד. התחושה הזו הייתה למעשה כבר מזמן. עכשיו יש הרבה חברים בפיראטי כובעי הקש, אבל בהתחלה, וואן פיס מתחילה כאשר לופי מפליג בסירה קטנה ויוצא לים הפתוח. בתחילת ווליום 91, אותה "תחושת הרפתקאות לבד" היא קריאה מעוררת נוסטלגיה.
ולופי נתקל בבחורה בשם או-טאמה, היא הכירה את אייס ויש לה קשר עם לופי. מכאן הסיפור של מדינת וואנו מתחיל להתקדם… אם תחשוב על זה, אתה יכול להדביק את הצ'אפטר האחרון של וואן פיס בארבעה ווליומים בלבד, מווליום 91 עד ווליום 94 (כרגע המהדורה האחרונה)! כמובן, כעורך הראשי, אני ממליץ שתתחיל לקרוא הכל מווליום 1, אבל אם זה קשה, אני רוצה שתקרא רק ווליומים 91 עד 94 כעת.

[מראיין] נאיטו-סאן, למה כל כך חשוב לך שיקראו את העדכני?

[נאיטו] אחת, כדי להימנע מלהחשף בפתאומיות למידע חשוב באמצעות מדיות חברתיות. זה שונה מלפני 20 שנה; היום זה עידן המדיה החברתית, כך שתוכלו להחשף למידע רב. אני רוצה שתקראו את ההתפתחויות הסופר-מעניינות והמידע הסופר-חשוב שיופיעו במנגה של וואן פיס. מכיוון שאם אתה קורא, בהחלט תתאכזב אם היית קורא במדיה החברתית ש"X מת!" או "הוואן פיס זה X!" הייתי רוצה שכולם ירגישו את ההשפעה של 100% טוהר בזמן הקריאה במנגה, ולא דרך המדיה החברתית.
אמרתי דבר כזה בפתאומיות, כי כמובן שיש לי נכונות לומר בתור עורך ראשי. אבל ובכן, כפי שאודה אמר, השלב האחרון יהיה הרבה יותר מעניין מ"נהירה", והוא סוף סוף מגיע. אני זוכר תקופה מסוימת, לפני כמה שנים כשהסיפור התקרב לארק מארינפורד, זו הייתה תקופה שבה כולם דיברו על וואן פיס. הסטודנטים וגם עובדי המשרד דיברו על אייס ולופי. אודה-סאן אמר באירוע לפני שנה שהסיפור שיגרום לך להגיד "ארק מארינפורד נראה חמוד" יגיע בעתיד. זה בדיוק מה שיקרה בחמש השנים האלה.

[מראיין] לפני כמה ימים, ב-Fischers (יוטיובר יפני), אודה הצהיר שוואן פיס תסתיים בעוד 5 שנים.

[נאיטו] ממה ששמעתי על התוכנית של אודה-סאן, אני באמת לא חושב "האם זה ייגמר בעוד חמש שנים?" עם זאת, אם אודה-סאן אומר בעוד חמש שנים, אני חושב שזה יסתיים בעוד 5 שנים בדיוק. בהתחשב בהתפתחויות הנוכחיות במדינת וואנו, זה הפך לקצב שבוודאי ניתן לסיים תוך 5 שנים. עם זאת, אם אודה-סאן חושב "אני רוצה לנסוע לאי כזה", יהיה עוד מסתורין שאולי יימתח תוך כדי העבודה, ויש הרבה קוראים שירצו לגלות אותו, כל הדברים האלה יזורזו בצפיפות אדירה בחמש השנים הבאות.

[מראיין] אם אתה חושב כך, האם תוכל לומר שהלהיט הענק "נהירה" היה בתזמון מאוד צודק במובן הזה שהיצירה שנקראת "וואן פיס" הוצתה מחדש?

[נאיטו] זה נכון. באוגוסט התקיימו קמפיינים שונים לרגל שחרורו של "נהירה", כך שאם תדליק את הטלוויזיה, תראה את לופי, ואם תסתובב בעיר, לופי יהיה על הכרזה. ראיתי את לופי כל יום ככה, כך שאנשים מסוימים יחזרו ככה לוואן פיס, ויש כאלה שירצו להתחיל לקרוא מווליום 1. כמו שאמרתי קודם, אם זה קשה, אפשר להתחיל מווליום 91 .
בווליום 90 יש התפתחות שנקרא "רברי (ההתכנסות העולמית)", אוסף של דמויות פופולריות כמו ויוי וד"ר קורוהא, רוב לוצ'י, סאבו וכו', כמו שהיה ב"נהירה". בשביל מי שאומר "אני יודע אם אתה משוגע או נוסטלגי! נוסטלגי!" או מי שאומר "רק ב"נהירה" זה לא מספיק! אני רוצה לראות יותר את סאבו ולוצ'י!"
כך או כך, וואן פיס בהחלט מתחילה להיות סוערת מכאן. אני רוצה לחוות את ההשפעה בזמן אמת, עם אנשים בכל רחבי יפן ובעולם, ועכשיו אני חושב שארק מדינת וואנו מתקרב לרגע הנכון.

 

רוצים עוד תוכן כזה? נקאמה מגייסת יוצרי תוכן שיהיו אחראים לארגן תחרויות ותוכן מעניין במהלך השבוע! חושב שאת/ה מתאים לתפקיד? שלח/י לי הודעה בסקייפ: shimon6741.

מאחלים לכם חג שמח וחזרה מהירה לשגרה,
צוות וואן פיס נקאמה

Akagami no Shimon

אין מילים בפי, רק שאריות בורקס...
Subscribe
התרע על
guest
18 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
אמריקאי גאה
אמריקאי גאה
4 שנים לפני

הנושא הזה כבר הופרך… למנגה נשאר עד גג 8 שנים.
לוואנו נשאר שנה וחצי + אחר כך עוד סאגה של 3-4 שנים ואז עוד 2 מיני סאגות של סיום הקונפליקט והחגיגות של אחרי.
כל הפואנטה של הראיונות והשיחות על הסיום נועדו כדי להחזיר צופים ישנים ולהגביר את ההייפ.
במילה אחת – יח"ץ. אז אסירו דאגות מליבכם יש לנו עוד המון זמן להינות מכובע כש שלנו.

אוראל
אוראל
2 שנים לפני
בתגובה ל  אמריקאי גאה

כבר שנה ושלוש חודשים מאז התגובה הזאת וואנו עדיין לא נגמר. מדהים.

Mugiwara no Tony D. Stark
נקאמה
2 שנים לפני
בתגובה ל  אוראל

חחחח כן. אפילו במנגה עוד יש כמה חודשים טובים לסוף הארק~

Luffy
Luffy
4 שנים לפני

לשנייה חשבתי שאין פרק ירד לי הלב.
חחחחחחחח

תודה רבה על הפרק

אלי
אלי
4 שנים לפני

איזה צאפטר צריך לקרוא הוא אמר ??

ספיר
ספיר
4 שנים לפני

אפשר לדעת מה סכום הבאונטי המדויק של רוג'ר ?
וכמובן תודה על התרגום המושלם שלכם

מישהו
מישהו
4 שנים לפני

אם אודה אמר שזה יגמר תוך 5 שנים אני לא חושב ככה
יש לו עוד מלא חומר להשלים בוואן פיס שהוא עדיין לא היגיע לזה ואני לא מאמין שהוא יצליח להשלים את הכל בארק של וואנו

PortgasDMor
קפטן
4 שנים לפני
בתגובה ל  מישהו

כשאודה התחיל את וואן פיס הוא אמר שהיא תימשך 5 שנים, אז לסמוך על הערכת הזמן של אודה זה בערך כמו לסמוך על חוש הכיוון של זורו… אני יותר סומכת על זה שהוא אמר שאנחנו בערך ב-80% מהסיפור, מה שבאמת מיתרגם ל-5 שנים בערך. במנגה כבר ראינו שאודה מתחיל לסגור קצוות לקראת הסיום, ומגלה לנו פרטים ש-20 שנה הוא השאיר חסויים. מכיוון שארק וואנו בנוי כמו תאטרון קבוקי בעל 5 מערכות, והמערכה האחרונה אמורה להיות סיכום קצר, זה אומר שנשארה לנו רק מערכה 4 בוואנו שלדעתי תיקח כחצי שנה. אם משם נגיע לסאגה האחרונה, 4.5 שנים זה זמן הגיוני בהחלט לסיים אותה. טוב נו, אולי 5.5, כי היא האחרונה. אחר כך ייקח לאנימה עוד שנה לסיים.

אמיר
אמיר
4 שנים לפני

תותחי על!!
אין עליכם יא אחים!

Dvir
Dvir
4 שנים לפני

תודה רבה!!!

מתן
מתן
4 שנים לפני

שימון ימלך! אגב מה זה ווליום?

PortgasDMor
קפטן
4 שנים לפני
בתגובה ל  מתן

ווליום זה כרך. בכרך מנגה יש בערך 10 צ'אפטרים.

Monkey.dl
Monkey.dl
4 שנים לפני

תודה על התרגום של הראיון בבקשה תמשיכו לעשות את זהה

MugiWara
MugiWara
4 שנים לפני

תודה רבה על התרגום של הריאיון המרתק הזה. אני באופן אישי קורא הדוק של המאנגה (דרך התרגום שלכם), ועכשיו אני ממש מתרגש לקראת מה שיהיה בהמשך וואנו, שגם ככה התרגשתי לקראתו!

orin D bergman
orin D bergman
4 שנים לפני

תודה רבה על התרגום של הראיון אני מקווה שתמשיכו לעשות דברים כאלה

Kazuto
Kazuto
4 שנים לפני

לול ראשון

Back to top button