כל מה שידוע לנו על הלייב אקשן!!! | חדשות וואן פיס

שלום חברים! הרבה זמן לא חפרתי לכם, הא?
אז… לשם מה התכנסנו היום? ובכן, כפי שאני בטוח שרבים מכם כבר יודעים, לפני מספר חודשים יצא הטיזר טריילר הראשון לסדרת הלייב אקשן של וואן פיס. הכול טוב ויפה, וכמובן שהתכוונתי לכתוב עליו בפוסט החדשות הבא שהייתי מוציא, אבל אז… החדשות על הלייב אקשן פשוט המשיכו להגיע, ולהגיע, ולהגיע, ונוצר מצב שכבר יש כל-כך הרבה על מה לכתוב רק בנוגע לסדרה הזאת שזה ראוי לפוסט בפני עצמו. לכן, היום אנחנו נעבור על כל, ואני מתכוון כל מה שידוע על סדרת הלייב אקשן של וואן פיס, ולצד זאת גם נעבור על כל החדשות שיש לנו בנושא. מוכנים? נו, למה אני שואל בכלל, הרי אני בכול מקרה אתחיל… אז בלי עוד אף מילה מיותרת, בואו ניכנס לערימות המידע האלה שיש לנו היום.

הוכרזו מספר חברי קאסט חדשים:

כפי שכולכם יכולים להבין מהכותרת, יש לנו מספר חברי קאסט חדשים שהוכרזו לסדרה, אז בואו נעבור עליהם:

בנוגע לקאסט של דרגון, יתכן שנבחר עבור התפקיד שחקן צעיר יחסית לדמות מתוך הכוונה להתחשב בכך שהוא יגדל עם השנים, כך שזה יכול להיות טוב בטווח הרחוק. עם זאת, הוא לא מזכיר את השחקן של לופי בכלל, הוא נמוך מאוד (1.68 מטרים, שזה בעייתי כי הוא נמוך יותר מלופי ובמנגה/ אנימה דרגון הוא אדם גבוה), ורזומה המשחק שלו לא מרשים בכלל – כך שהבחירה בו עדיין נראית די בעייתית ומוזרה. כן קיימת האפשרות שהוא ישחק רק את דרגון הצעיר המופיע בהוצאתו להורג של רוג'ר, אותו הוא ללא ספק מזכיר הרבה יותר, אך אפשרות זו נראית מאוד לא סבירה בהתחשב בכך שפשוט הוכרז כי הוא משחק את "דרגון". בקיצור, אחת מהבחירות הפחות מוצלחות והמשונות ביותר שלהם עד כה… למרות שהוא עדיין ללא ספק עדיף על הקאסט של שאם.

צוות ההפקה של הלייב אקשן:

זה כמובן לא יהיה פוסט "כל מה שיש לדעת על הלייב אקשן" ללא סיקור של האנשים שאנחנו צריכים להודות להם עליו/ להאשים אותם בו (באופן מכבד כמובן), אז הנה לכם הסיקור המלא של השמות המרכזיים מאחורי הסדרה הענקית הזאת.
*הערה חשובה: למרות שאני כן חושב שאני מתמצא בה יותר מהאדם הממוצע, ההיכרות שלי עם התעשייה ההוליוודית אינה קרובה לזו שעם תעשיית האנימה, אז אלה מכם שמבינים יותר, או אפילו רק מכירים חלק מהפרוייקטים שיצוינו פה ויירצו להעיד על רמתם בתגובות יתקבלו בברכה.
שואו-ראנרים (המפיקים המובילים והבכירים ביותר):

 • מאט אוונס (Matt Owens) – אוונס הוא מעריץ מושבע של הסדרה, אשר מעיד עליה בתור הגורם שהציל את חייו באופן אישי. הוא גם נפגש עם אודה פנים-אל-פנים (הקנאההההההה) לפני תחילת העבודה על הסדרה, ולאחר שיחה ארוכה בין השניים שבה אודה שמע ממנו ישירות עד כמה הסדרה חשובה לו, הוא אמר לו שהוא סומך עליו עם הפרוייקט.
  פרוייקטים עליהם עבד בעבר: תסריטאי של 22 פרקים של לוק קייג' (Marvel's Luke Cage), של 37 פרקים של סוכני שילד (Agents of S.H.I.E.L.D), והכותב של שני קומיקסים של מלחמת הכוכבים.
 • סטיבן מאדה (Steven Maeda) – מפיק וכותב בעל שם גדול וניסיון ארוך שנים, ומעריץ מושבע של הסדרה, אשר ידוע בעיקר בשל עבודתו בתור המפיק של אבודים (Lost) ושל סי-אס-איי: מיאמי (CSI: Miami), וכמו-כן גם בתור הכותב של תיקים באפלה (The X Files).

מפיקים בפועל:

 • אייצ'ירו אודה (Eiichiro Oda) – אני מסרב להסביר מי זה, אם אתם לא יודעים חפשו בגוגל 🙂 .
  בכול הנוגע לרמת המעורבות שלו בפרוייקט, אין לי שמץ של מושג איך הוא הצליח לעשות זאת תוך-כדי העבודה על המנגה, הסרטים, ועוד, אבל הוא מאוד מעורב בהליך היצירה של הסדרה. הוא אישר באופן אישי כל אחד ואחד מחברי הקאסט של הסדרה; הוא עבר על התסריט של כל פרק ואישר אותו; כל שינוי לגרסה המקורית של המנגה לא יכל אפילו לעלות כהצעה להכנסתו לתסריט לפני שקיבל אישור אישי מאודה עצמו; לדבריו שלו עצמו, אף-על-פי שלסדרה כבר הוכרז תאריך יציאה, הובטח לו כי היא לא תורשה לראות אור יום עד הרגע שבו הוא יהיה מרוצה ממנה ויאשר זאת בעצמו.
 • אליסון וינטרוב (Allison Weintraub) – עבדה כתסריטאית על העונה השנייה של אקדמיית המטרייה (The Umbrella Academy).
 • איאן סטוקס (Ian Stokes) – תסריטאי של 2 פרקים של לוק קייג' ושניים של איירון פיסט (Iron Fist).
 • לינדסי גלפנד (Lindsay Gelfand) – עורכת הסיפור של 10 פרקים של העונה השנייה של אקדמיית המטרייה, ועוזרת תסריטאית ב- 12 פרקים של סדרת הדרמה מלכים (Kings).

תסריטאים:
צוות התסריטאים של הסדרה כולל 13 אנשים, ולמען האמת, לרובם אין כזה עבר מרשים. הם עבדו על הרבה פרוייקטים שנחשבים בינוניים מאוד, ורובם לא נראים כמו שמות יוצאים מן הכלל. אני לא אעבור עליהם אחד-אחד, כי אין לי כל-כך משהו מעניין לציין בעניין, אבל הנה רשימת השמות, לאלה מכם שאולי רוצים לחקור בעצמכם:
– סטיבן מאדה (Steven Maeda).
– מאט אוונס (Matt Owens).
– דיאגו גוטיירז (Diego Gutierrez).
– אליסון וינטרוב (Allison Weintraub).
– איאן סטוקס (Ian Stokes).
– לינדסי גלפנד (Lindsay Gelfand).
– לאורה ג'אקמין (Laura Jacqmin).
– ג'ייסון צ'ו (Jason Cho).
– דמאני ג'ונסון (Damani Johnson).
– טום הינדמן (Tom Hyndman).
– אלכס רנרי (Alex Regnery).
– אלן דווי ווייר הרביעי (Allen Dewey Wier IV).
– קייטי זיק (Caty Zick).
*הערה: חלק מהשמות הנ"ל מופיעים ב- IMDb תחת קרדיטים אחרים מתסריטאים של הסדרה, אבל אנחנו יודעים ב- 100% שהם לקחו חלק בפגישות לכתיבת התסריט ותרמו לכתיבתו, אז ציינתי גם אותם.
כפי שכבר ציינתי, צוות הכתיבה לא נראה כל-כך מרשים, אך תחת הובלתם של מאט אוונס וסטיבן מאדה המעולים, ותוך קבלת בקרה והערות לאורך כל הליך הכתיבה מאודה עצמו, אני רוצה להאמין שהדבר לא צריך לאותת לנו לרעה. רשימת השמות הזו ללא ספק אינה נראית מבטיחה מאוד, אבל מצד שני, להוליווד יש היסטוריה ארוכה של הפקות שכשלו בגלל עומס של שמות גדולים מדי על אותו הפרוייקט (כמובן שזה לא מעיד כי שמות גדולים ואהובים זה דבר רע, אני פשוט גם מציג את הצד החיובי של הסיפור), ואם נסתכל אפילו על וואן פיס, הגורם העיקרי לאיכות האדירה של האנימה לאורך ארק וואנו היה שצוות ההפקה איפשר לכישרונות צעירים להתפתח ולהתנסות בעבודות הגדולות של הקריירה שלהם. רק ככמה דוגמות, מעצבת הדמויות שלנו היא רק בשנות העשרים לחייה, במאי האנימציה הראשי שלנו היה אנימטור מתחיל כשרק הגענו לוואנו, כמה מהפרקים הטובים ביותר בסדרה – כמו 1015, 1017, 1033, ו- 1062 בויימו על-ידי צעירים שעדיין נמצאים רק בתחילת הקריירה שלהם, ועם כמה שזה ישמע לא אמין, פרקים אגדיים כמו 957, 1045, ו- 1066 היו פרקי הבכורה של הבמאים שלהם בסדרה, ו- 1066 היה פרק הבכורה של הבמאי שלו כבמאי באופן כללי. מה שאני מנסה להגיד פה הוא לא שלא הייתי שמח לראות אנשים שעבדו על דברים קצת יותר נחשבים ברשימת הקרדיטים של הלייב אקשן, אבל אני כן חושב שזה חשוב להסתכל גם על הצד החיובי הזה. בנוסף, חשוב גם לזכור שעבודת התסריטאים פה היא לא לכתוב סיפור, אלא לעבד אחד קיים למדיום החדש שבו הוא מוצג – שזה תפקיד שונה מאוד. כפי שראיתי מישהו כותב בחכמה רבה, התסריטאים של המשחקי הכס הם הוכחה מעולה להבדל בין כותב טוב למעבד טוב – משום שברגע שנגמר להם התוכן המקורי להתבסס עליו והם התחילו לכתוב בעצמם מאפס, הפופולריות והאהבה כלפי הסדרה קרסו.

במאים:
צוות הבמאים של הסדרה כולל 4 אנשים, ובשונה מהתסריטאים, הם נראים די מבטיחים:

 • מארק ג'ובסט (Marc Jobst) – במאי בעל ניסיון רב, אשר ביים שני פרקים של "המכשף" (The Witcher), שני פרקים של "דרדוויל" (Daredevil), שני פרקים של "לוק קייג`" (Luke Cage), פרק אחד של "המעניש" (The Punisher), שני פרקים של "המתים המהלכים" (The Walking Dead), ועוד. יש לו ניסיון וכישרון בעבודה עם קאסט רחב מאוד על סט הצילומים, שזה מן הסתם דבר חשוב מאוד עבור וואן פיס.
 • אמה סאליבן (Emma Sullivan) – ביימה שני פרקים מהסדרה "דוקטור הו" (Doctor Who). היא ידועה בבימוי יותר מסוגנן, עם כל מיני פרטים וויזואליים שמביעים לצופה את הסיפור בצורה חזותית, שזה דבר נהדר. בתור מעריץ מושבע של במאים כמו מגומי אישיטאני (פרק 1015), ריו נאקיאמה (הבמאי של "איש המסור"), או שוטה גושוזונו (הבמאי של העונה השנייה של ג'וג'וטסו קאיזן), אין לכם מושג אפילו כמה אני אוהב לראות בימוי מסוגנן שממלא כל רגע ורגע בזוויות צילום מיוחדות ודינמיות וכול מיני אלמנטים וויזואליים שאפשר לנתח וללמוד מהם יותר על העומק של הסיפור, כך שאם היא תכניס דברים כאלה לסדרה זה יהיה נהדר.
 • טים סאות'אם (Tim Southam) – ביים שני פרקים של "הרופא הטוב" (The Good Doctor), חמישה פרקים של "אבודים בחלל" (Lost in Space), ושני פרקים מהסדרה "המתים המהלכים: דריל דיקסון" (The Walking Dead: Daryl Dixon) שמתוכננת לצאת בהמשך השנה. הוא נחשב לבמאי שיודע לאזן אקשן, מתח, ופיתוחי דמויות בפרוייקטים שלו, שזה כמובן טוב.
 • ג'וזף קובוטה ולדיקה (Josef Kubota Wladyka) – במאי זוכה פרסים אשר ביים פרק אחד בסדרה "אימת המתים המהלכים" (Fear The Walking Dead).

יש עוד המון, המון אנשי צוות – הרבה יותר מדי כדי שאוכל לעבור על כולם, הן בגלל ההכרה האפסית שלי עם השמות והן בגלל כמה שזה יאריך את הפוסט, ולכן אסיים פה, עם 4 התפקידים המרכזיים ביותר. עם זאת, דבר אחד אחרון שאני רוצה לציין בנוגע לצוות הפקת הסדרה הוא אחת מהצלמים שלה – ניקול הירש ויטאקר (Nicole Hirsch Whitaker). למה אני מציין אותה במיוחד מתוך כל צוות הצילום? ובכן, אין לי מושג בנוגע לאחרים, אבל ניקול באופן אישי שיתפה בדברים מאוד מיוחדים שהיא עשתה כהכנה לצילום הסדרה, אשר לגמרי ראויים לציון.
תחילה, היא צפתה בכול האנימה על-מנת להשיג הבנה טובה של הסיפור שתעזור לה לתכנן בקפידה את האופן שבו היא תצלם את הלייב אקשן. לאחר-מכן, היא יצרה קשר עם מספר צלמים בעלי ניסיון בצילום סרטי ים – ובהם גם פול קמרון (Paul Cameron), הצלם של "שודדי הקאריביים" – ולמדה מהם במיוחד כיצד נהוג ונכון לצלם סצנות המתרחשות בים. בסיום הלמידה הזו, היא עיצבה בעצמה עדשות מצלמה מיוחדות שיקלטו את האור ויצלמו דברים בדיוק איך שהיא רצתה לצלם אותם, שזו השקעה מדהימה. נוסף על כל זה, היא גם אישרה כי כל סצנה שהתרחשה מתחת למים בסדרה באמת צולמה מתחת למים, מה שאומר שאנחנו מראש נמנעים מהפוטנציאל לאפקטים מחרידים ולא אמינים שנוצר כשמצלמים הכול על מסך ירוק כמו בסרט החדש של בת הים הקטנה, למשל. בקיצור, ההשקעה בצילום הסדרה בכלל, ושל ניקול בפרט, נראית מאוד מבטיחה.
ולסיום, מאחר וכמו שציינתי, יש עוד המון שמות מאחורי הפרוייקט העצום הזה, אני אצרף פה קישור לדף הקרדיטים באתר IMDb למקרה שמישהו מעוניין להמשיך לקרוא בעצמו:

לדף הקרדיטים המלא של הלייב אקשן

הפוסטרים של הלייב אקשן:

כפי שחלקכם אולי זוכרים, בפוסט חדשות קודם (לחיץ) שיתפתי אתכם בפוסטרים הראשונים שפורסמו לסדרה. ובכן, מאז התפרסמו כמה נוספים, אז בואו נעבור עליהם:
תחילה, יש לנו את הפוסטר המקורי של הסדרה שעוצב לפני שהגיעו לעיצוב המוגמר אשר פורסם לפני מספר חודשים ומופיע בפוסט ששיתפתי קודם.
הפוסטר השני שלנו הוא פוסטר של הגוינג מרי, אשר פורסם בכרך 26 לשנת 2023 של המגזין שונן ג'אמפ השבועי (המגזין שבו המנגה של וואן פיס רצה). לצד פרסום הפוסטר אנחנו גם קיבלנו את ההכרזה כי בתאריך ה- 31/05/2023 יפתח "אתר מעריצים" רשמי לסדרה (ספויילר: הוא נפתח באיחור של כשלושה שבועות), ושכאשר הוא יפתח יפורסם גם פוסטר חדש נוסף.

בנוגע לפוסטר עצמו, אני עדיין עומד על הדעה שהעיצוב של הראש של הספינה הוא מעט יותר מדי מציאותי – במיוחד האוזניים, שלא קיימות במנגה/ אנימה – והמציאותיות הזאת מוציאה חלק מהקסם הילדותי שאפיין כל-כך את מרי (במיוחד בסאגת ווטר 7 עם הקול הילדותי שלה והאישיות שהיא מקבלת). עם זאת, אני ללא ספק התרגלתי מאוד לעיצוב מאז התמונות מסט הצילומים של הסדרה שהציגו אותו לראשונה, ואני הרבה יותר סבבה איתו כיום. מעבר לראש, הספינה נראית מצויין כמובן, ואני מאוד אוהב את האופן שבו היא מוצגת מלמטה על-מנת להמחיש את המסיביות האדירה שלה – דבר חשוב אשר מציג אותה באופן המפחיד שבו תושבי העולם של וואן פיס רואים אותה, בדומה לשאר ספינות הפיראטים. דבר נוסף שאהבתי הוא השחפים של מורגנז שמפיצים את העיתונים שלו בעולם, אשר מופיעים ברקע בדומה לכול הפוסטרים שקדמו לו (מה שלצערי לא ממשיך מפה).
הפוסטר השלישי שלנו הוא זה שפורסם כאשר האתר הרשמי של הלייב אקשן נפתח, וגם הוא מציג את הגוינג מרי.
הפוסטר הרביעי שלנו הוא פוסטר של כובעי הקש על סיפון הגוינג מרי, אשר פורסם בקומיקון סאן דיאגו 2023.

חייב לציין שמשהו בזורו נראה לי מעט מוזר בפוסטר הזה, אבל מעבר לכך, נראה מעולה.
ולסיום, הפוסטר החמישי והאחרון שלנו הוא פוסטר הלקוח מתוך כרך #34 לשנת 2023 של המגזין שונן ג'אמפ השבועי (Weekly Shonen Jump, המגזין בו המנגה של וואן פיס רצה).
זה נותן תחושות ממש חזקות של עמודי השער הצבעוניים של אודה אם אתם שואלים אותי. ואפרופו האיש והאגדה…

אודה על הלייב אקשן:

אני בטוח שחלקכם בוודאי תוהים לעצמכם, מה בנוגע לאודה? איך הוא מרגיש בנוגע ללייב אקשן? ובכן, יש לנו מסר ממנו שיענה בדיוק על השאלה הזו:
"אני עובד עם Tomorrow Studios" (הסטודיו שמפיק את הלייב אקשן) "ונטפליקס כבר במשך כמה זמן. למרות שהם מבינים כל אחת מהדמויות, כמובן שאנחנו מגיעים מתרבויות שונות מאוד, אז, בכול הנוגע לבידור, יש לנו מיומנויות ומטרות שונות. לפעמים זה יכל להיות מתסכל עבור שני הצדדים. זה הרגיש כאילו, ”כולנו מנסים להגיע לאותו המקום, אז איך יתכן שאנחנו לא משדרים באותו אורך הגל?“ היה אפילו זמן בו חשבתי לעצמי, ”האם הפקה ממדינה זרה היא בכלל אפשרית?!“
"עכשיו, זה אולי ישמע כאילו זה מגיע משום מקום, אבל… אנחנו עבדנו קשה במשך כל הזמן הזה. ועכשיו, כל ישות וישות המעורבת עובדת בתיאום. סוף-סוף הגענו לכאן!
"בהתחשב בתוחלת החיים הצפויה לי," (למה לדבר על המוות שלך אודה😢) "אני מאמין שזוהי ההזדמנות האחרונה להביא את וואן פיס לכול העולם. אם אנחנו עומדים לעשות את זה, אני רוצה להיות מסוגל לפקח על דברים בעודי עדיין פעיל. זוהי הסיבה שהסכמתי לעיבוד ללייב אקשן אי-שם ב- 2016.
"מאז, נטפליקס השקיעו משאבים אדירים בהפקה. הוכרז כי הסדרה תצא ב- 2023, אבל הם הבטיחו שאנחנו לא נפרסם אותה עד שאני אהיה מרוצה.
"כל הקאסט והצוות, המגיעים ממדינות רבות, מלאים באהבה לוואן פיס! הם בוערים בתשוקה," (נשמע כמו סאנג'י) " ואני הזכרתי לכול המעורבים שזה צריך להיות מהנה.
"אנחנו בשלבים האחרונים! ממש עכשיו! מסיימים את כל שמונה הפרקים!
"נצא להפלגה בקרוב מאוד!"
המסר גם פורסם בצורה הטיפוסית של מסרים של אודה, הכוללים את החתימה האייקונית שלו וציורים קטנים, אז אני מצרף לכם פה את התמונה על-מנת שתוכלו לראות את אלה:
אם תשימו לב, ניתן לראות בתמונה הזו כי אודה צייר את נאמי עם עיניים כחולות – כמו של אמילי ראד, השחקנית שלה בלייב אקשן (שממש התרגשה מהעובדה הזאת, אגב). הוא גם צייר את אוסופ עם אף רגיל, ואת סאנג'י עם גבה רגילה, מה שאומר שהציורים שבמסר הזה מבוססים על איך שכובעי הקש נראים בלייב אקשן. ואנחנו אומנם כבר לא צריכים לשפוט על-פי הציורים הקטנים האלה, כי בעת פרסום הפוסט הזה כבר יש הרבה יותר על מה להתבסס, אבל אני כן רציתי לציין את העובדה הזאת, כי הציורים עצמם נראים די מבטיחים בנוגע לסדרה, אפילו אם השיפוט שניתן לבצע בהסתמך עליהם הוא מאוד מינימלי.

עובדות מעניינות על הלייב אקשן:

 • המפיקים שואפים לעבד את הסיפור בצורה הטובה ביותר, ומשתמשים בידע הרחב שיש לנו על עתידו הודות ליותר מעשרים השנים האחרונות של ריצת המנגה כדיי לבנות את הסדרה עם רמזים ורפרנסים (מה שמאוד, מאוד מורגש בטריילרים). יתרה מכך, מאט אוונס, עליו כתבתי קודם, אמר בריאיון שמעריצי הסדרה יצטרכו לצפות בה בריכוז רב, כי היא תהיה עמוסה, ממש מפוצצת, בפרטים נסתרים בשבילנו.
 • סטיבן מאדה אמר כי אף הקרבות של זמן, כסף, או כל דבר אחר נעשו בעבודה על הסדרה, והצוות זכה ליצור את מה שהם רצו ליצור בצורה הטובה ביותר שהם יכלו ליצור אותו.
 • המפיקים הציבו לעצמם מטרה עם הסדרה, והיא להצחיק, להדהים, או לגרום לצופיהם לבכות לפחות פעם בפרק.
 • בשנת 2017, מנכ"לית Tomorrow Studios (הסטודיו שמפיק את הסדרה) אמרה כי תקציב הסדרה עלול לקבוע שיא חדש בתור הגבוה ביותר לדרמה טלוויזיונית אי-פעם. במאי 2022, מעצב ההפקה של הסדרה טען כי התקציב גדול ככזה של סרט של מארוול (הנעים בדרך-כלל על התחום שבין 150-300 מיליון דולר, כאשר הסטנדרט הוא 200-250 מיליון). בנוסף, בהתייחס לתקציב הסדרה, נאמר כי נטפליקס נותנים לה את "היחס של דברים מוזרים". כלומר, הם משקיעים בהפקה את הזמן והכסף הנחוצים כדיי לאפשר ליוצרים להתעמק גם בפרטים הקטנים ולגרום לעולם של הסדרה להרגיש חיי ואמיתי.
  עכשיו, חשוב לציין שזה לא דבר שהוא בהכרח טוב. התקציב של בת הים הקטנה היה 250M$, ובלי קשר להאם אהבתם אותו או לא, וויזואלית הוא נראה זוועה. אינדיאנה ג'ונס 5 עלה כמעט 300M$, והתוצאה היחידה של התקציב האסטרונומי הזה הייתה הפסדים של כמעט 600M$ למפיקים (אם מישהו לא יודע איך שיטת הרווחים בקולנוע עובדת ולא מבין את הקביעות שלי, תכתבו בתגובות ואני אסביר). אלמנטלי, סרטם החדש של פיקסאר, עלה כ- 200M$ בתקציבי ההפקה, והתוצאה הייתה אולי הכישלון הכלכלי הגדול ביותר בהיסטוריה של פיקסאר – שהפסיד לסטודיויים כ- 300M$. אני חושב שאתם מבינים כבר את הנקודה שלי – תקציב גבוה לא מבטיח איכות גבוהה, ובטח ובטח שהוא לא מבטיח הצלחה. להפך, ככול שהתקציב עולה, כך היכולת של הפרוייקט להיכשל ולהפסיד למפיקים שלו עולה… ומנגד, זה גם דבר טוב. הלייב אקשן צולם על סטים פרקטיים של ספינות ומקומות שנבנו פיזית, ולא בחדר שכולו מסך ירוק. כל המבנים האלה והסטים הפרקטיים דורשים המון כסף לבנייה, במיוחד עם עיצובים מורכבים וקשים לביצוע כמו אלה של אודה – מה שמסביר ומצדיק את התקציב הגבוה. כל מה שנותר לקוות הוא שהוא לא יציב רף גבוה מדי עבור הרווחים שהסדרה צריכה להניב…
 • אודה כתב פעם מה הייתה הלאומיות של כובעי הקש אם הם היו חיים בעולם האמיתי, והשחקנים שלהם בלייב אקשן מתאימים בדיוק לכך. לדוגמה, השחקן של לופי הוא ברזילאי – כמו לופי עצמו, וכו'…
 • אינייאקי גודוי (Iñaki Godoy), השחקן של לופי, יצא למסע של 3 חודשים בים כדיי להתכונן לתפקיד ולהכיר יותר טוב את החוויה של שיט כפיראט.
 • אראטה מאקניו (Arata Mackenyu), שחקנו של זורו, התאמן במיוחד באימוני חרב, כולל סגנון 3 חרבות, לקראת צילומי הסדרה. מעבר לכך, עוד לפני-כן היה לו ניסיון בתחום, בין היתר גם הודות לסרטי הלייב אקשן של המנגה הפופולרית "רורוני קנשין" בהם שיחק (סרטים, שאגב, זכו לביקורות חיוביות מאוד). הוא גם כמובן מעריץ ענק של הסדרה.
 • אמילי ראד (Emily Rudd), המגלמת את נאמי, הייתה מעריצה שרופה של הסדרה עוד לפני שלוהקה לתפקיד, ועוד לפני שהוכרז כי היא תשתתף בסדרה, מעריצים דיברו על-כך שהיא הקאסט המושלם לדמותה של נאמי.
 • טאז סקיילר (Taz Skylar), המגלם את סאנג'י בסדרה, התאמן במיוחד בבישול ובבעיטות לקראת צילומי הסדרה. בנוסף, הוא שיתף כי בתור אדם שסבל מהפרעות אכילה קשות בשנות העשרים המוקדמות של חייו, סקיילר מתחבר לתפקיד הזה באופן מאוד אישי, והתפקיד אף עזר לו להתחבר מחדש לאוכל דרך מציאת האושר שבהאכלת אחרים, לאחר שהיה חייב לנתק את עצמו רגשית מכול דבר שקשור למזון כדיי להתגבר על הפרעות האכילה שהיו לו.
 • קרייג פיירבראס (Craig Fairbrass), שחקנו של זף, מגלם בלייב אקשן כבר בפעם השלישית דמות שמהווה דמות אב למי שמגלם טאז סקיילר (כלומר, במקרה הזה, זף וסאנג'י), מה שאומר שהכימיה ביניהם על המסך אמורה להיות מאוד טובה וחזקה.
 • לדבריו של אודה, הוא האדם שהיה המודאג ביותר בעולם מאיך שהלייב אקשן יהיה, אבל לאחר שהצילומים הסתיימו, הוא אומר בביטחון כי הוא נראה "מדהים". לדעתי, זה אומר הכול.

דבר נוסף שאני אדחס תחת הכותרת הזאת כי אני לא יודע איפה להכניס אותו… ב- 05/05/2023, שהוא תאריך הולדתו של לופי, העמוד הרשמי של הלייב אקשן פרסם סרטון קצר לכבוד יום ההולדת שבו הקאסט של כובעי הקש מסביר איך צריך לבטא את שמו של מלך הפיראטים הבא:

לצפייה בסרטון לכבוד יום ההולדת של לופי

ההכנה לטודום:

טודום (TUDUM) הוא כנס ענק של נטפליקס שנערך באמצע חודש יוני, אשר כלל חדשות ענק על הלייב אקשן. לקראת הכנס הזה היו מלא דברים שנטפליקס וצוות הסדרה עשו, אז בואו נעבור עליהם:
נערכה ביפן תערוכה בשם "רק בנטפליקס" (Only On Netflix), אשר בה הוצגו לנו לראשונה אביזרים מתוך סט הצילומים של הסדרה.
דגל כובעי הקש הכושל שלופי צייר בתחילת הסדרה מתוך הלייב אקשן.
נראה מושלם בעייני, אבל זה לא באמת אומר משהו על הסדרה בכללי כי דגל הוא לא דבר קשה לביצוע.
כובע הקש של לופי בלייב אקשן.
נראה טוב, ומאוד מזכיר לי את איך שאנימטור צרפתי בשם דוריאן קולון (Dorian Coulon) מצייר אותו חחחחח (זאת מחמאה, אני מת על איך שהוא מצייר את הכובע).
אודה ביצע ספירה לאחור לקראת טודום בימים שלפני הכנס, מה שסופר הרים הייפ לקראת האירוע כמובן.
פורסמו סרטונים של הקאסט של כובעי הקש מהסדרה לקראת הכנס.

אינייאקי גודוי (לופי) לקראת טודום

בסרטון ניתן לראות את אינייאקי עונד טבעת מיוחדת של וואן פיס שטאז סקיילר חילק לצוות הסדרה.
אמילי ראד (נאמי) לקראת טודום
טאז סקיילר (סאנג'י) לקראת טודום
ג'ייקוב רומרו גיבסון (אוסופ) לקראת טודום

אני רוצה לקחת רגע להעריך את ג'ייקוב באופן אישי… אני מתכוון לכך לחלוטין כשאני אומר שהקאסט של כל כובעי הקש הוא מושלם. אינייאקי חיובי וחייכן כמו לופי; מאקניו מגניב (ויודע סייפות) כמו זורו; אמילי היא נאמי בכול רמח איבריה; טאז הוא אדם שכולו לב ופשוט כייף לראות אותו שמח, ממש כמו סאנג'י; אבל באמת שעם כמה שזה קשה, אם הייתי צריך לבחור מי בעיני הוא השחקן שהכי מרגיש כמו הדמות שלו אפילו מחוץ לסדרה עצמה, זה יהיה ג'ייקוב. אני פשוט צופה בו מדבר וזז, ואני רואה את אוסופ. זה כל-כך מספק ומדהים לראות את זה… אוקיי, סיימתי לכתוב כמו פאנבוי, הבה נמשיך עם החדשות.
העמוד של הלייב אקשן נשאל לגבי סרטון של מאקניו, והגיב כי "אתם מכירים את זורו"… כרפרנס לכך שהוא תמיד נאבד, חחחחח.
ממש לפני שטודום התחיל, הקאסט של הצוות האהוב על כולנו פרסמו תמונה משותפת מברזיל.
תמונה ממש מגניבה שמרגישה כמו איזה עמוד שער צבעוני של אודה גם-כן. אני אוהב את זה שכולם לבושים בצבעים של הדמויות שלהם, ושג'ייקוב חובש כובע שנראה כמו הכובע הזה של אוסופ מאחרי הטיימסקיפ.

כנס טודום – הטיזר טריילר הראשון של הלייב אקשן:

עכשיו הגענו לכותרת המרכזית הראשונה – כנס טודום, האירוע שבו שוחרר הטיזר טריילר הראשון של הסדרה. עם זאת, הכנס כלל עוד דברים רבים אחרים, אז אנחנו נעבור עליהם לפי הסדר:
בכנס הוצגו אביזרים מתוך סט הצילומים של הלייב אקשן. תחילה, הקלע של אוסופ.
הוואדו איצ'ימונג'י (חרבו של זורו שהוא ירש מקווינה) בלייב אקשן.
לא רואים את זה בתמונה הזאת, כי לקחתי אחת שרואים בה את החרב הכי טוב והוא נחתך ממנה, אבל לייד החרב נמצא שלט שכתוב עליו כי מדובר ביורו – החרב של מיהוק. זאת משום שהיא תוכננה להיות מוצגת שם גם-כן, אבל היו בעיות ועיכובים בהבאתה לכנס, ובסופו של דבר היא לא הגיעה. כפי שניתן להבין, הוחלט לשים את הוואדו במקום שלה.
שתי החרבות האחרות וחסרות השם של זורו מהאיסט בלו, אשר נהרסו בקרב שלו נגד מיהוק. במקור תוכנן להציג את הוואדו יחד איתן.
דגל הפיראטים של הפיראט האיום והמפחיד בכול הימים, באגי הליצן! (ואם צפיתם בטיזר טריילר, אתם תסכימו איתי שבלייב אקשן הוא הכי מפחיד)
התלבושת של לופי בלייב אקשן.
מדי המארינס בלייב אקשן.
המטה של נאמי שאיתו היא נלחמה באיסט בלו בלייב אקשן (זה פשוטו כמשמעו מקל… אבל שיהיה).
הטלסקופ של גארפ והמצפן של נאמי בלייב אקשן.
בטודום אפילו היה העתק של הגוינג מרי (בדגש על העתק, זו לא הספינה הפיזית שנעשה בה שימוש בסט הצילומים).
חברי הקאסט של כובעי הקש גם פגשו את הקאסט הראשי של הלייב אקשן של אווטאר שנטפליקס מפיקים (ושמתוכנן לצאת ב- 2024 [ככול הנראה בתחילתה], למעוניינים).
משמאל לימין: [אווטאר] צוקו, קטרה, סוקה, אנג; [וואן פיס] סאנג'י, לופי, נאמי, זורו, אוסופ.
לפני עלייתם לבמה, הקאסט של כובעי הקש הצטלמו מתחבקים חיבוק קבוצתי עם הרגליים באוויר כאילו הן מונחות על משהו – כמובן כרפרנס לסצנת הכניסה האייקונית של הצוות לגראנד ליין.
ואז… האירוע הגיע. כובעי הקש עלו לבמה, והציגו את הדמויות שלהם לקהל ענק ורועש של מעריצים נלהבים. אמילי כמעט בכתה מרוב התרגשות, אגב. אינייאקי הכריז כי הסדרה תצא בנטפליקס בתאריך ה- 31/08/2023. לאחר-מכן, כפי שאתם כבר יודעים מהכותרת, אנחנו קיבלנו את הטיזר טריילר הראשון של הסדרה… ועליו, כמובן, יש הרבה מה לכתוב. אבל קודם כל, אתן לכם לצפות בו:

לצפייה בטיזר טריילר הראשון של הלייב אקשן

מבחינת המחשבה הכללית שלי לגביו, נחמד. לא עפתי עליו כשהוא יצא למען האמת, אבל ככול שהזמן עבר וצפיתי בו פעמים נוספות ההערכה שלי כלפיו עלתה ללא ספק. הוא עדיין לא יותר מסבבה כזה בעיני, אבל אני כן אוהב אותו בגדול. מה שכן חשוב לציין הוא שהטיזר הזה מאוד בבירור לא הציג עדיין את הגרסה הסופית שאנחנו נראה בפרקים עצמם, כפי שקטעים המופיעים גם בו וגם בטריילר המלא (שנגיע אליו בהמשך) מראים בבירור, אבל אני ארחיב על זה יותר בהמשך. פשוט תזכרו את הנקודה הזאת לבינתיים.
הטיזר נפתח בשוט של כפר פושה, כפר תחנות הרוח בו לופי הכיר את שאנקס. ברקע אנחנו יכולים לראות את ספינתם של פיראטי אדום השיער, שהיא ספינה פיזית ואמיתית שנבנתה עבור הצילומים, ולא אפקט תלת-מימד שהוכנס לשם בזמן העריכה – דבר המקנה תחושה אורגנית ומציאותית להכול, משום שזה באמת מה שזה – אורגני ומציאותי.
אנחנו מקבלים שוט ראשוני של הגוינג מרי, ומספר שוטים לאחר-מכן אחד נוסף של לופי רואה אותה (ככול הנראה) לראשונה. מה שאני אוהב בשוטים האלה היא העקביות שבה הם מתקשרים זה עם זה, עם פרטי רקע כמו הגיצים שעפים מעבודה של מישהו בצד המופיעים בשניהם:
בנוסף, כפי שאני בטוח ששמתם לב, החולצה של לופי נראית מוזר… ממתי בדיוק הוא מתלבש ככה? ובכן, ואני אבהיר מראש כי זה פרט שהקרדיטים עליו מגיעים לגרג (המתרגם הרשמי של המנגה) ואני בחיים לא הייתי מבין את זה לבד, כל הבגדים המיוחדים של כובעי הקש בסדרה לקוחים מעמודים צבעוניים כאלה או אחרים של אודה. לדוגמה, במקרה של החולצה הזאת של לופי:
אנחנו מקבלים שוט הצגה של בארטייה, המאפשר לנו לראות שינויים די מעניינים בעיצוב שלה לעומת זה של האנימה והמנגה… תחילה, יש לה מגדלור עכשיו – שזו תוספת גאונית, כי זף יצר את מסעדת הים על-מנת שאנשים הגוועים ברעב באמצע הים ימצאו אותה ויינצלו. ובכן, מה יותר מתאים למקום המנסה להתבלט בים ממגדלור? נוסף על-כך, לבארטייה החדשה הזאת יש מעין מלאכית למעלה – תוספת שאני לא מצליח לפענח את הרעיון מאחוריה… אז אם יש לכם רעיון, שתפו בבקשה.
אה, ולאלה שתוהים – כן, גם בארטייה (וכמובן שהגוינג מרי) הן ספינות שנבנו פיזית.
אה, ולופי לבוש מוזר גם פה… אז הנה הרפרנס:
עיירת שלז, המקום בו לופי פגש את זורו לראשונה, מוצגת לנו, והיא נראית מעולה. אני מאוד אוהב את הרעיון הזה לעיצוב שלה, הוא עובד מצויין לדעתי. עם זאת, מדור 153 (השם של בסיס המארינס של העיירה) מאוד בבירור הוכנס לתוך השוט בצורה דיגיטלית, ואני אהיה שקרן אם אטען שזה נעשה מעולה בעיניי. אני כן אוהב את זה שהרגיעו קצת עם הצבע הכחול מהמקור כדי שהבסיס יראה יותר מתאים לאסתטיקה של העולם האמיתי (שזה, כמובן, כל הרעיון בלייב אקשן), אבל זה די בולט לעין שכול שאר המבנים בעיירה מופיעים עם יותר פירוט ממנו. חשוב לציין שוב שהגרסה הסופית מהפרק עלולה מאוד להראות יותר טוב, אבל זאת דעתי כרגע.
זורו מופיע לראשונה, ומאחוריו ניתן לראות את פוסטר גדול של קפטן מורגן. האם הפוסטר הזה נועד להחליף את הפסל הגדול שלו מהמנגה/ אנימה? אולי, נחכה ונראה.
מעבר לכך, אני כן רוצה לציין שהלסת המתכתית והלבוש של מורגן נראים קצת יותר מדי "נקיים". זה נכון לגבי הרבה מהלבוש שמופיע בסדרה, אבל הוא מאוד מרגיש כאילו הוא הוצא עכשיו מהמדף בחדר ההלבשה, ולא כאילו מדובר בבגד משומש של אנשים שנלחמים ומתלכלכים כל הזמן. מנגד, עם זאת, יתכן מאוד שהפוסטר נראה כל-כך נקי בגלל שהוא פוסטר מיוחד שאמור להציג את מורגן "בתפארתו", וכשנראה אותו באמת בסדרה הוא יראה קצת יותר מלוכלך וזה.
לאורך כל הקטע שעברנו עליו עד כה, אנחנו שומעים את לופי מדבר ברקע על חלום הילדות שלו להיות מלך הפיראטים. אני מאוד לא אהבתי את החלק הזה של הדיאלוג, כי הוא מרגיש מאוד "אמריקאי" ולא כמו לופי לדעתי, אבל אני חייב להודות שהדרך שבה הוא השתלב לתוך מה שהוא אמר לזורו הייתה מעולה. אני עדיין מקווה שכול מה שלפני מה שהוא אומר לזורו יחתך מהגרסה הסופית, אבל המשפט שהוא אמר לזורו מצויין בעיניי.
השוט הבא שלנו מציג את מה שנראה לי, במיוחד בהתבסס על הרקע שנראה כמו עיירת שלז, כמו הסירה שקובי ולופי הפליגו בה לאחר שהשני הציל את קובי מאלווידה. מה שמעניין הוא שככול הנראה הסירה הקטנה עברה שדרוג, וכעת היא בעלת שני מפרשים! מזל טוב ללופי וקובי על הטבת התנאים שהשיגו 😉 .
אנחנו מקבלים את ההצצה הראשונה לאקשן של הסדרה, ובאופן מאוד מאוד מעניין, מדובר באקשן פילר!
למי שלא זוכרים, אנחנו יודעים כי לפני שפגש את לופי, זורו נתקל במר. 7 (לא האחד שהכרנו בסדרה, ותיכף תבינו למה) מהארגון בארוק וורקס של קרוקודייל, אשר ניסה לגייסו לארגון. לאחר שזורו סירב, מר. 7 נלחם בו על-מנת להשמיד את הסיכון של גילוי על קיומם, ובקרב הזה זורו רצח אותו (הבנתם למה?). ובכן… הלייב אקשן עומד להציג את הקרב הזה! אחת התוספות המגניבות בעיניי, שכן עבור צופים חדשים זו פשוט תהיה סצנת אקשן מגניבה והצגה מעניינת לזורו, בעוד שעבורנו – המעריצים – מדובר ברפרנס סופר מגניב לעונה השנייה שבתקווה רבה תגיע בעתיד במידה והסדרה תצליח. אני כן חייב לציין שאם צופים בקטע הקצר הזה בהילוך איטי התנועה הסופית של זורו נראית מעט מוזר, שכן החרב שלו לא פוגעת במר. 7 אבל השני נראה כאילו הוא מעט נופל לאחור, אבל אני עדיין לא רוצה לשפוט. יתכן מאוד שהוא פשוט התחמק לאחור וכשנצפה בקרב המלא זה יראה בסדר, אז אני לא אתקע על הפרט השולי הזה.
(וכן, זה העיצוב היחיד שאודה אי-פעם צייר למר. 7 המקורי… הוא לקוח מ- SBS, אם אתם סקרנים)
אנחנו רואים את נאמי מסבירה מהו הגראנד ליין, ואין ספק שהמראה שלה גרר לא מעט ביקורת – ספציפית סביב הפאה. אישית, אני בהחלט מסכים שהפאה לא יושבת עליה מספיק טוב בחלק מהקטעים שראינו, ושהיא נראית מעט יותר מדי כאילו היא עשויה מקש פה ושם, אבל זה מאוד בקטנה בעיניי, ורוב הזמן היא נראית סבבה.
הדבר הבא שמוצג לנו הוא הסצנה המפורסמת מצ'אפטר 1 ובה שאנקס מציל את לופי ממלך הים, ועליה יש לי כמה דברים לציין:
1) אנחנו מקבלים פה הצצה ראשונה למראה של שאנקס, והוא נראה מדהים, אבל אני לא אכנס לכך עכשיו כי אנחנו זוכים לראות אותו הרבה יותר בבירור בטריילר הבא.
2) מלך הים שאכל את ידו של שאנקס מופיע לראשונה, והוא נראה מצויין. בטיזר הזה ראינו אותו מאוד מכוסה במים (כנראה כי הוא רק הוציא את ראשו מתוך הים בקטע שהוצג), אבל בקטע הקצר שלו בטריילר ניתן לראות אותו יותר בבירור, והם עשו עבודה מצויינת עם ה- CGI (אנימציית תלת-המימד) שלו.
3) בקטע הזה ניתן לראות את שאנקס ולופי יחד על הסירה שבה היגומה חטף את השני. זה שינוי מאוד בולט מהגרסה של המנגה/ אנימה, שבהן היגומה זרק את לופי לים וצפה בו טובע, נאכל יחד עם הסירה, ואז שאנקס הגיע והציל את לופי בתוך המים. בכנות, אני לא בטוח מה אני חושב על השינוי הזה… הוא מרגיש מאוד מוזר ולא נחוץ, ואני חושב שלראות את לופי כמעט טובע + לדעת שאיבדנו את הסירה – הדבר הצף היחיד שיוכל להציל אותו – מוסיף לדרמה והלחץ של הסצנה, אבל אני עדיין לא רוצה לשפוט לגמרי. נחכה ונראה איך הסצנה הכול-כך חשובה הזאת תבוצע בפרק 1.
הקטע הבא מציג לנו את מיס לאב דאק, ספינת הפיראטים של אלבידה (למי שתוהים לעצמם, כן, גם היא נבנתה פיזית עבור צילומי הסדרה ולא נעשתה במחשב), אשר ככול הנראה נמצאת באמצע קרב ימי. זה פרט מאוד מגניב, כי הוא מרחיב על הסיפור מצ'אפטר 2 (או פרק 1 באנימה) באופן יפה: בצ'אפטר 2, קובי פשוט מוצא את החבית שבה לופי היה על חופי הבסיס של הצוות ומביא אותה למחסנים שלהם, שם לופי פורץ מתוכה מולו ומול שלושה חברים נוספים מצוות הפיראטים של אלבידה. לדעתי, מה שקורה פה הוא קרב ימי שבו הצוות של אלבידה יבזוז את הספינה הזאת, ואז בסוף הקרב קובי והשלושה האלה יראו את החבית זרוקה בים ויחשבו שהיא נפלה לשם מהספינה שהם בזזו תוך-כדי הקרב, מה שיוביל לאותה התוצאה. זה יהיה שיפור מאוד נחמד למקור מכמה בחינות: קודם כל, יוצג לנו על ההתחלה קרב ימי אמיתי של פיראטים בוזזים ספינה, משהו שממש לא מספיק קורה במנגה/ אנימה. דבר שני, השינוי הזה מאפשר לצוות הלייב אקשן להכניס את החבית של לופי לסיפור באופן הרבה יותר מגניב, ואפילו כזה שחוסך להם את העבודה והכסף של לבנות סט צילומים של הבסיס של אלבידה – שזה נהדר, כי באמת מדובר במקום לא חשוב שחבל לבזבז עליו תקציבים, כישרון, וזמן, בטח ובטח כשהוא לא מופיע שוב בכלל. דבר שלישי, אני בספק שזה מכוון, אבל אני אוהב את איך שהפרט הזה גם נקשר לאיך שת'רילר בארק התחיל עם החבית שכובעי הקש מצאו באמצע הים – זה פרט שסוג של בונה לנו בראש את ההבנה שחביות באמצע הים הן מתכון לצרות.
אה, ואגב, אם אתם רוצים הוכחה לתיאוריה שלי ולמה אני מניח שהחבית של לופי תימצא ככה, זאת משום שהיא בבירור מופיעה בשוט של הקרב הימי:
מוצג לנו שוט נוסף של פיראטי אלבידה בקרב הימי, וכן, כמובן שחיפשתי שם את חברי הצוות שלה שאנחנו מכירים, ואולי, בדגש על אולי, מצאתי אחד.
ואז… באגי. איך בכלל מדברים עליו יא אללה… מדהים. העיצוב שלו נאמן בטירוף למקור, עד-כדי הצגת קוקיות השיער שלו שיוצאות משני צידי הכובע ויצירת נחיריים(!!!) לאף שלו משום שמדובר באף אמיתי ולא משהו שהוא עוטה על הפנים. באותו הזמן, עם זאת, גם ברור שהם היו מודעים לכך שמראה כזה יהיה מלחיץ בטירוף במציאות, ואימצו את הקריפיות הרצחנית הזאת עד הסוף. זה עובד נהדר בעיניי, שכן קודם כל בשלב הזה באגי הוא נבל שאמור להראות מפחיד, ודבר שני, השילוב של המראה המטורף הזה עם האופי התיאטרלי שהוא מפגין בסצנות שראינו ממנו בדברים האחרים שפורסמו (ונגיע אליהם בהמשך) מקנה איזון נהדר בין הקומדיה שבליצן המגוחך והאימה שבאדם שאשכרה כורתים לו איבר אז הוא פשוט גורם לו להתעופף באוויר ולתקוף אותך. גם השחקן שמגלם אותו, ג'ף וורד (Jeff Ward), נראה כאילו הוא פשוט נהנה להיות על הסט ולהשתולל לחלוטין עם הגילום של תפקיד שדורש ממנו להיות כל-כך מוקצן ומטורף, מה שגם מוסיף המון לדמות, וגם מתחבר מצויין לרצון המרכזי של אודה שכול מי שעובד על הפרוייקט הזה יהנה במהלך הפקתו. בקיצור, באגי מושלם. אולי אפילו הדבר הטוב ביותר בכול הלייב אקשן ממה שראינו עד כה.
ההצצה הראשונה לקומדיה של הסדרה מגיעה עכשיו, עם סצנה קצרה של, כפי שלופי אמר, "מתיחות בתוך הצוות" בין נאמי וזורו. סצנה נחמדה מאוד, שנראית טוב, מבוצעת אחלה, ובגדול אהבתי אותה. גם הבנדנה של זורו נראית טוב, למרות שזה לא כזה אתגר לעשות אותה כמו שצריך. ולקטע הבא… גארפ!!! (מסומן בחץ האדום) בשוט הזה כמובן שמאוד ברור כי הכול נעשה במחשב, וזאת משום שבמציאות יהיה מסובך ומסוכן בטירוף ליצור שוט שבו כדור תותח עף ישירות על הצלם, אבל באופן כללי, גם הספינה שלו היא אמיתית לחלוטין ונבנתה עבור צילומי הסדרה. מה שכן, העיצוב שלה בלייב אקשן הוא מאוד מעניין, כי היא נראית הרבה יותר משוריינת ומסיבית מספינת העץ של המנגה/ אנימה (לחיץ לצפייה בתמונה).אוסופ מופיע לראשונה, והוא נראה מדהים. ללא ספק כובע הקש שנעשה הכי טוב לטעמי האישי בלייב אקשן (ולמקרה שזה עדיין לא ברור, אני חושב שכולם לוהקו לשלמות). התלבושת שלו תואמת בול, המראה הפיזי, ההתנהגות, ושפת הגוף שלו מרגישים כמו הדמות, והאף הרגיל הוא לחלוטין ההחלטה הנכונה והחכמה ללכת עליה. אני אוהב הכול לגביו, באמת. זה גם פרט מאוד מעניין שככול הנראה גארפ רודף אחרי ויורה על הגוינג מרי, שכן מדובר בשינוי גדול מאוד מהמקור.
אנחנו רואים את לופי טובע עם חולצה כחולה (שגם היא כמובן רפרנס, ואצרף תמונה שלו בעוד רגע), ושני שוטים לאחר-מכן את סאנג'י קופץ למים ומציל אותו. הסצנה לקוחה מבארטייה, שכן לופי מופיע בה עם החולצה שראינו בטריילר הבא כי הוא לובש בבארטייה (מעניין שיש לו שתי תלבושות לארק הזה). אה, ורואים את שתי העיניים של סאנג'י! שינוי ענק שיכול להרגיש מעט מוזר, אבל בעיניי הוא הגיוני, כי שיער כזה שלא זז בשום מצב הוא משהו שפחות יעבוד בלייב אקשן.
בכול הנוגע לשוט של סאנג'י שבין שני אלה שמתחת למים, ניתן להבין מהסביבה שלו כי הוא לקוח מארלונג פארק – שזה גם הגיוני, כי סאנג'י באמת הוריד את הז'קט שלו בארק הזה גם במקור.
אנחנו חוזרים לעיירת שלז לאקשן קצר אשר מתחיל עם חיילי מארינס מסתערים. השוט הזה מצולם מזווית דינמית, מה שמוסיף לעניין והיופי של הסצנה. ההצגה הראשונה של יכולת המתיחה של לופי מגיעה, והיא נראית מצויין! אנחנו נגיע בעוד רגע להצגה המרכזית של האפקט אשר עוררה את מרבית הדיבור סביבו, אבל אל תשכחו שגם באקשן של עיירת שלז ראינו בטיזר את לופי מותח את ידו, ופה זה בוצע נהדר. זורו משתמש בסגנון 3 החרבות (מצויין), נאמי מרביצה לחייל עם המקל העלוב הזה שהיא נלחמה איתו בתחילת הסיפור (אחלה), אוסופ יורה בקלע שלו (אש), וסאנג'י בועט ביד של לקוח בבארטייה בעודו מחזיק צלחת אוכל בידו (פצצה). כמה דברים כאן:
קודם כל, כל השחקנים של כובעי הקש הם שחקנים מאומנים פיזית אשר ביצעו הרבה מהאקשן והפעלולים בעצמם וללא כפילים, שזה מאוד מרשים. טאז סקיילר ספציפית ציין כי כל בעיטה ובעיטה של סאנג'י בסדרה בוצעה על-ידו בלבד, דבר שבאמת ראוי להערצה בתעשייה ההוליוודית של היום שמצלמת הכול עם כפילים בתוך חדר ירוק ועם כוונה פשוט לתת לאמני התלת-מימד ליצור את הקסם שלהם ולהפוך את מה שצולם לראוי לצפייה.
דבר שני, שימו לב כי בשוט של נאמי ניתן לראות את לופי שוכב על חייל ברקע חחחחח.
דבר שלישי, כמובן שהחולצה המיוחדת של אוסופ בשוט שלו גם היא רפרנס לציור של אודה:
דבר רביעי, הלקוח שסאנג'י בועט בו הוא פולבאדי, והאיש שפולבאדי מכוון עליו אקדח הוא הפיראט גאלי. בנוסף, על חלונות המסעדה ברקע ניתן לראות את האות B – אשר מסמלת "בארטייה".

לופי צועק בהתלהבות בעודו יושב על ראשה של המרי, ואז מגיע השחזור של הרגע המפורסם מהכניסה לגראנד ליין עם הרגליים על החבית. למען האמת, אני חושב שהחושך והגשם בגרסה של המנגה והאנימה חיזקו את הסצנה האייקונית הזאת, אז למרות שאני כמובן לא אשפוט אותה עדיין, כן יש לי חששות בנוגע אליה והאם היא תצליח לרגש מספיק. נחכה ונראה.
ולרגע המפורסם… גומו גומו נו, פיסטול. קודם כל, אני יודע שקריאת שמות התקפות יכולה להישמע מוזר בלייב אקשן, אבל בעיניי זה עבד מעולה פה, במיוחד עם ההומור העצמי על-כך בסצנה שמגיעה מייד לאחר-מכן בטיזר. דבר שני, קובי ואלבידה מוצגים לנו לראשונה, ושניהם נראים מצויין לדעתי. ודבר שלישי, בנוגע לאפקט… במקרה הזה, חצי קלאץ'. הוא לא מקולל או מעוות בשום צורה כמו כל ניסיון אחר לבצע את האפקט הזה בהוליווד, שזה כמובן הישג ענק, אבל כשצופים בו יש מעין תחושה מוזרה שמשהו לא נכון. אני ניסיתי במשך כמה זמן להבין מה הבעיה באפקט, צפיתי בו בהילוך איטי כדי לראות אם יש בו פאשלות טכניות, שאלתי את הקהילה שלנו בקבוצת הטלגרם מה מרגיש להם לא נכון, אבל לא הצלחתי להגיע לאף תשובה ברורה, וחשבתי כבר פשוט להגיע למסקנה כי האפקט מעולה ואין בו בעיה. ואז, ההבנה פתאום הכתה בי. אם נשווה את איך שהמתיחה של לופי הוצגה פה לאיך שהוא הוצגה בפרק הראשון של האנימה (לחיץ), יש הבדל מאוד ברור של תחושת מומנטום ועוצמה. באנימה, ניתן להרגיש את העוצמה של הבלימה כשהיד של לופי מפסיקה להימתח לאחור, מה שנותן את התחושה הקפיצית הזאת של גומי. בלייב אקשן, זה מרגיש כאילו היד של לופי פשוט התארכה, נעצרה, וחזרה. על-פניו סבבה לגמרי, אבל חסר המומנטום הקפיצי והתזמון החד הזה שייתן תחושה של גומי נמתח בעוצמתיות ומשתחרר בחזרה, וזו הבעיה בקטע הזה לדעתי.
לאחר הקטע של פיסטול יש לנו את הבדיחה עם שמות המתקפות בין לופי וזורו (מעולה), והטיזר מגיע לסיום עם הופעתה של כותרת הסדרה – שאם תשימו לב, הלופי שעומד בתוך אף הגולגולת שבה הוא לופי של אחרי הטיימסקיפ, שזה פרט מוזר אך נחמד. לפני שנעבור לדבר הבא, ברצוני לציין כי המוזיקה שהתנגנה ברקע לאורך הטיזר הייתה מעולה, ובכללי הפסקול של הלייב אקשן נשמע מדהים מכול מה שפורסם לנו עד כה.
אה, ודבר אחד אחרון לגבי הטריילר: נטפליקס פרסמו סרטון של הקאסט של כובעי הקש צופים לראשונה בטיזר טריילר ומגיבים לו, וזה מרגש בטירוף לראות כמה הם נלהבים מהפרוייקט הזה, אז אני ממש ממליץ לצפות בו.
לצפייה בכובעי הקש מגיבים לטיזר טריילר
לפני שנסיים עם הכותרת של כנס טודום, יש לי עוד כמה דברים בשבילכם. תחילה, יש לנו מספר תמונות של כובעי הקש שפורסמו מתוך הלייב אקשן מעט לאחר יציאת הטיזר, אז בואו נעבור עליהן:
לופי. כמובן שגם החולצה הזו שלו היא רפרנס, לחצו כאן כדי לראות למה. התמונה הזאת לקוחה מפרק 2.

זורו. התמונה הזאת לקוחה מפרק 1.

נאמי. התמונה הזאת לקוחה מפרק 1, מה שמזכיר לי שלא ציינתי בניתוח הטיזר שנאמי מופיעה בקרב בעיירת שלז… שינוי מעניין, ככול הנראה נעשה במטרה ליצור כבר צוות בסיסי של שלישייה ראשית כזאת עוד בסוף הפרק הראשון. יהיה מעניין לראות איך זה יעשה.

אוסופ. התמונה לקוחה מפרק 8, ולפי הלבוש והמקום שלו, סביר להניח שהיא לקוחה מהקרב שלו בארלונג פארק… אז או שהם יכניסו את לוג טאון לחצי פרק כזה (שזה אפשרי וסבבה), או שהם חתכו את לוג טאון… כי נכון לעכשיו אין קאסט מוכרז לסמוקר או טאשיגי, אין שום דבר שרומז על איך שהם מתכוונים לעשות את ההרזייה הקיצונית של אלבידה… ומעבר לכך שראינו תמונות סט של לוג טאון (שיכולות פשוט להיות מהצילומים של ההוצאה להורג של רוג'ר), אין באמת שום דבר שרומז על עיבוד הארק הזה. אני מקווה שזה לא יקרה, וקשה לי לדמיין מצב שבו אודה אישר את זה (כי שוב, הם לא העזו לעשות שינויים ללא האישור אודה), אבל נכון לעכשיו זה מאוד נראה שאנחנו בכיוון לשם… אז נחכה ונראה.

סאנג'י. התמונה הזאת לקוחה מפרק 5.

יש לנו ריאיון קצר של אינייאקי ומאקניו מתוך האירוע שבו הם דיברו על כוונת הלייב אקשן לכבד את המנגה המקורית ולהיות נאמנים לה ככול שהתאפשר להם. לחצו כאן לצפייה בריאיון (הוא קצר). אני אוהב את הקטע של מאקניו אומר למראיין שזה הזוי לשאול אותו, אדם יפני, אם הוא מעריץ של וואן פיס חחחחח.
כובעי הקש פרסמו תמונה משותפת שלהם מברזיל (שם כנס טודום התרחש).
אם תשימו לב… מאקניו לא בתמונה, וזאת משום ש(לטענתם) הוא נאבד XD. הוא הגיב על התמונה הזאת מעט יותר מאוחר שהוא בדרך, אז אם אתם עדיין לא רואים את הנשמה והאהבה לסדרה שיש לאנשים האלה אני לא יודע מה להגיד לכם חחחחח.
ועכשיו… סוף-סוף, לכותרת הבאה.

האתר הרשמי של הלייב אקשן:

ללייב אקשן נפתח בסוף יוני אתר אינטרנט רשמי (לחיץ). האתר כולל כל מיני דברים כמו יצירת פוסטר באונטי לעצמכם, אז מוזמנים להיכנס אם אתם רוצים. מה שאני רוצה לכתוב עליו הוא מספר פרטים ברקע של האתר:

"אם לא תירשם/מי ביום החמישי של יוני, סוכני הממשלה העולמית ימצאו אותך והעונש המינימלי שלך על-כך שלא נרשמת יהיה שנה אחת של עבודה קשה בכלא על אי שמיים, ואולי יותר". הכבוד שלי למי שחשב על הדבר הזה הוא כל-כך גדול… וכן, יש את הפאשלה של ה- 05/06 שנוצרה מכך שהאתר תוכנן להשתחרר לציבור בתאריך הזה ובסוף עוכב לסוף החודש מסיבה לא ידועה, אבל עדיין… פרט ממש מגניב.
שימו לב שגם ניתן לראות מנדרינות בצד ימין – כרפרנס לנאמי ובלמר כמובן, והצצה לקצה של פוסטר הבאונטי של פוקסי (שברובו מוסתר) בצד שמאל, שזה פרט סופר מגניב (מאוחר יותר גם נרחיב לגביו).
משהו מגניב נוסף הוא הכיתוב "צדק מוחלט" (absolute justice), שהוא רפרנס לסאקאזוקי – שכן זה סוג הצדק שהוא מאמין בו, כפי שאודה חשף ב- SBS.
הפרט האחרון שאני רוצה לציין הוא אחד הפוסטרים שניתן לראות, אשר מציג רפרנס ברור (ומאוד מתאים להקשר הזה) לאח הגדול (הזה מהספר המפורסם "1984", לא מסדרת הריאליטי). בנוסף, אני *חושב* שיש שם רפרנס לאים (ככה העיניים שלו נראות), מה שרק מוסיף לכמה שהרפרנס הזה לאח הגדול הוא טוב ומתאים.

הפתעה גדולה עם הדיבוב היפני של הלייב אקשן:

נטפליקס ככול הנראה היו מאוד מודעים למלחמת ה"תרגום או דיבוב" שקהילת האנימה נוטה תמיד להיקלע אליה. לכן, במטרה למשוך כמה שיותר צופים – כולל כאלה שחשוב להם שהדמויות ישמעו כמו שהם רגילים מהאנימה – הם השיגו את הקאסט של כובעי הקש מהדיבוב היפני של האנימה לדיבוב היפני של הלייב אקשן. וואו, זה דבר מדהים. פורסם סרטון הכרזה שלם שכולל מפגש סופר מרגש בין אינייאקי (לופי בלייב אקשן) ומאיומי טנאקה (לופי באנימה), אז אני פשוט אתן לכם לצפות בו כי הוא יפה בטירוף.
לצפייה במפגש בין אינייאקי גודוי ומאיומי טנאקה
יש לנו גם תמונה יפה של שניהם ביחד (מצורפת למטה), וסרטון מאחורי הקלעים של המפגש שלהם (לחיץ).

יום הוואן פיס – הטריילר המלא של הלייב אקשן:

כפי שציינתי בפוסט החדשות האחרון, יום הוואן פיס השנה היה מטורף לגמרי ומפוצץ בדברים ענקיים שפורסמו/ הוכרזו (מוזמנים לקרוא את פוסט החדשות הנ"ל לפרטים נוספים), אבל הדבר האחד מיום הוואן פיס שהתעלמתי ממנו בפוסט הזה היה כל הדברים שקרו עם הלייב אקשן. ובכן, עכשיו אני סוף-סוף יכול להרחיב לכם בנושא.
המדבבים של כובעי הקש מהאנימה עלו לבימת האירוע כדי לדבר על הלייב אקשן, והיו שם כמה דברים מגניבים:
המדבבת של נאמי התרגשה במיוחד, עד-כדי דמעות, מהעובדה שהיא זוכה לראות את הגוינג מרי בלייב אקשן (אוי לדמיין את פרק 312 בלייב אקשן אם אי-פעם נגיע לשם…).
המדבב של סאנג'י הקניט את זה של זורו על-כך שלזורו יש יחסית מעט שורות בסדרה, מה שאומר שהוא "עובד קל יותר" מהאחרים חחחחחחח. זה היה קורע לצפות בזה.
לאחר עוד קצת דיבורים על הבמה, הגענו לרגע הגדול של יום הוואן פיס (יש שיגידו אפילו הגדול ביותר, למרות שזה קשה מאוד עם הטיזר של 1071 שפורסם שם) – הטריילר המלא של הלייב אקשן. קודם כל אתן לכם כמובן לצפות בו… אז קדימה, לכו תהנו. הוא מדהים.
לצפייה בטריילר המלא של הלייב אקשן
דבר נוסף לפני שניכנס לטריילר עצמו: הוא פורסם גם בדיבוב היפני, כך שאלה מכם שמעוניינים בו מוזמנים לצפות בגרסה הזו כאן (לחיץ). אישית, אני חושב שדיבוב לשפה אחרת אף-פעם לא עובד טוב בלייב אקשן (בלי קשר לוואן פיס או משהו כזה), ואני גם חושב שהגרסה החדשה של לופי, למשל, שמוצגת בסדרה מבוטאת הרבה יותר טוב על-ידי קולו של אינייאקי מאשר על-ידי קולה של מאיומי טנאקה שמזוהה עם גרסת האנימה של לופי. לכן, כהרגלי, אני אצמד לשפה המקורית.
אז… בנוגע לדעתי על הטריילר (טיפה גיליתי כבר). טריילר מדהים. באמת. ההייפ שהיה לי לקראת הטיזר מטודום בכנות היה ממש ממש גבוה, והוביל לאכזבה מסויימת אפילו שבגדול חשבתי שהוא היה בסדר. מנגד, הטריילר הזה הרגיש פשוט מדהים. אני יוצא מעט חזרתי עם השימוש הקבוע במילה הזאת, אבל אני באמת חושב שאף מילה אחרת לא תתאר את איך שהרגשתי. אני הודהמתי מהרמה הגבוהה שלו. אני הודהמתי מכמה שהוא היה מלהיב ומרגש. ומעל הכול, אני הודהמתי מכמה שזה נראה שאנחנו באמת עומדים לקבל סדרה ממש טובה, לפחות אם שופטים לפי הטריילר הזה. אני באמת חושב שבקושי קיימות בעיות במה שהוצג לנו בטריילר, וגם הן יחסית לא כאלה גדולות מבחינתי, כך שהשמחה שלי כשצפיתי בו לראשונה הייתה באמת אדירה. ואם אתם לא מרגישים ככה… אז כמובן שזה לגיטימי, וגם אשמח לדעת למה אם יש לכם ביקורת מנומקת ויפה לכתוב בתגובות, אבל אני חושב שכדאי שתקראו את הניתוח שאני אציג עכשיו לטריילר. הוא באמת מיוחד.
הטריילר נפתח, כמו כל מדיה של וואן פיס שמכבדת את עצמה, עם סצנת ההוצאה להורג של רוג'ר. אנחנו רואים אותו צועד לבימת ההוצאה להורג עם אזיקי העץ על ידיו (אני שמח שנצמדו למקור פה, כי זה אחלה רמז ראשוני לכך שרוג'ר לא היה משתמש פרי שטן), ולאחר-מכן מועלה אליה במעלית ידנית. בעוד שרוג'ר מעולה, אנחנו רואים שוט רחב יותר של כיכר ההוצאה להורג, וזה נראה שכמו שגילינו בפרק 0, האדם המבוקש ביותר בעולם הגיע במיוחד לצפות באירוע הגדול…
זה מעלה לי מאוד את הציפיות לקראת דמויות אחרות שהם אולי יציגו בסצנה הזאת בהתאם לפרק 0 שחשף לנו את נוכחותן שם… אני לא מצפה לראות את מוריה, נגיד, כי לעצב דמות מסובכת בטירוף כמוהו רק בשביל שניות בודדות זה לא ריאלי, אבל אני כן חושב שזה לגמרי אפשרי להראות לנו את שאנקס ובאגי שם, למשל, ואולי אפילו איזה איש אקראי עם קרס במקום יד כרמיזה לקרוקודייל אם הם ירצו. פרטים כאלה יהיו ממש מגניבים בעיניי.
אנחנו מקבלים את ההצגה המלאה של מלך הפיראטים גולד רוג'ר, שנראה לא מושלם אך מצויין בעיניי, ואז, בדיוק כשהוא אומר "שחררו את עצמכם, צאו אל הים", מופיעים לנו שוט של הגוינג מרי מפליגה בים האינסופי ושל לופי על ראש המרי עם בארטייה ברקע בהתאמה – זאת משום שאינסופיותו של הים מייצגת חופשיות וחיים חסרי גבולות, בעוד שבארטייה – מסעדת הים – מייצגת היטב על הים ולמה שווה לצאת ולהפליג בו. מופיעים לנו שוט של זורו בחדר חשוך, נאמי מביטה במצפן שלה, כובעי הקש בחצר האחוזה של קאיה (אחזור לזה בהמשך), וסאנג'י מסתכל למעלה. בשוטים המהירים הללו, כמובן, ניתן למצוא רפרנסים נוספים עם הלבוש של כובעי הקש:

אנחנו רואים לראשונה את גיבור המארינס גארפ "האגרוף", שנראה פצצת על-חלל (*אהמ* קוראי מנגה *אהמ*), ונוכחותו שם משום מה עוררה ביקורת מאנשים שטוענים שעל-פי אירועי פרק 0 הוא אמור להיות במארינפורד ולהילחם בשיקי יחד עם סנגוקו. טענה זו, למקרה שהיא עלתה למישהו לראש, אינה נכונה, שכן סנגוקו אומר לשיקי בבירור כי הוצאתו להורג של רוג'ר מתוכננת לעוד שבוע, מה שאומר שלגארפ היה זמן רב להגיע לאחר הקרב ביניהם.
דבריו של רוג'ר גורמים לכאוס במקום, ולאחר כמה רגעים של בלגן דרמטי אנחנו עוברים במעבר חד ללופי, אשר מזמין שחף חדשות של מורגנז להצטרף לצוות שלו. הומור נהדר, עריכה מצויינת עם הניגוד החד שמציג באופן מצויין את האופי הקומי ודרמטי במקביל של וואן פיס, וכמובן – CGI מדהים על השחף. הוא נראה מצויין.
לאחר הלוגו של נטפליקס אנחנו רואים את החבית שבה לופי צפה לה בים, וממנה עוברים לשוט מהטיזר של הקרב הימי עם החבית המופיעה בתוך המים – מה שמאוד מחזק את השערתי בנוגע לשינוי שהם עשו עם הדרך שבה לופי נמצא על-ידי קובי. בנוסף, מעניין מאוד להסתכל על השוט הזה, שכן משום שהוא בדיוק מופיע בשני הטריילרים, הוא מאפשר לנו להשוות בין שתי הגרסות.
כפי שניתן לראות, הם הסירו מהשוט הזה את הפילטר הצהוב שהיה עליו בטיזר, ובנוסף גם העלו את רמת התאורה והוסיפו את השתקפות אור השמש במי הים. כל אלה ביחד עוזרים ליצור תחושה הרבה יותר אורגנית, כך שבעיניי מדובר בשיפור גדול – וזאת על-אף שבטיזר השוט נראה סבבה ולא הרגיש כאילו יש צורך בשיפור כלשהו.
יש לנו שוט של לופי מדבר, ואז אנחנו חוזרים לקרב הימי עם אלבידה. מגיע שוט של המצלמה עוקבת אחר כדור התותח שנורה לעבר הספינה שהיא בוזזת, ובו ניתן לראות לב המצוייר על הכדור, מה שגרם לי לדמיין אותה מכריחה במכות את הצוות שלה לצייר לבבות על כדורי התותח למרות הידיעה שהם עומדים לירות ולפוצץ אותם בעוד רגע.
אנחנו רואים את אלבידה פולשת לספינה שהם תוקפים ומכה מישהו עם הנשק שלה, כאשר מאחוריה נמצא חבר צוות עם קסדה בעלת קרניים שאני חושב שמצאתי בצ'אפטר 2:
אנחנו רואים מעין פיצוץ עשן אדום כזה מעל הסירה של כובעי הקש, ואז את שלושה חברי הצוות יוצאים לראות מה קורה מעליהם בהפתעה. בהתבסס על החולצה הלבנה של לופי ניתן להסיק כי מדובר, באופן לא מפתיע, בקטע מתוך פרק 2 – הפרק שמעבד את הארק של עיירת אורנג'. פרט מעניין נוסף פה הוא שניתן לראות על הסירה מעין ארגז עם הסמל של הממשלה העולמית… הניחוש הכי טוב שלי הוא שמדובר במשהו שאלבידה בזזה ולופי השיג כשלקח ממנה את הסירה הזו, אבל נחכה ונראה.
אנחנו רואים את הסצנה המפורסמת של לופי חושף את דגל הפיראטים שהוא צייר, ועליה יש לי כמה דברים לציין:
1) לא ברור לי איפה אוסופ בקטע הזה, שכן הוא נכח בסצנה הזאת במקור וזה שינוי מוזר להקדים אותה… אולי במטרה להגיע לשם של הצוות כבר בפרק הראשון או השני? נראה.
2) נאמי מרכיבה משקפיים, שזה רפרנס לסצנה אחת בסקייפיאה שהייתה הפעם היחידה בכול הסדרה שבה היא עשתה זאת.
3) השוט של זורו ונאמי מגיבים לדגל נראה כאילו הוא לקוח מסצנה אחרת, שכן נאמי נמצאת במקום אחר לגמרי על הסירה ולא מרכיבה את המשקפיים שלה.
4) לופי מכריז פה על שמם של פיראטי כובע הקש, בשונה מהגרסה המקורית שבה סמוקר הוא האדם שנתן להם את השם הזה. עוד שינוי מעניין שמצביע על האפשרות שאנחנו עתידים לדלג על לוג טאון…
הטריילר ממשיך, ואנחנו רואים את הגוינג מרי מפליגה ממקום שאני חושב שהוא בארטייה – מה שגם מסתדר עם העובדה שממה שניתן לראות יש רק אדם אחד על הסיפון, בהתאם לכך שנאמי גנבה את המרי והפליגה לארלונג בסוף הארק. (למרות שבהתחשב בשינוי הענק בהמשך הטריילר, זה נראה מאוד הגיוני שהיא פשוט תעזוב עם ארלונג עצמו)
שוט יפה של הצוות על סיפון הגוינג מרי המצולם מזווית דינמית ומעניינת מחבר אותנו לסצנה המרכזית הבאה של נאמי מסבירה על הגראנד ליין. אנחנו רואים את הקוקינג ג'ורג' (Cooking George), ספינת הפיראטים של זף, טובעת בסערה באמצע הים, וכמובן שבמקרה הזה מדובר בספינה שלא נבנתה פיזית, משום שזמן המסך שלה בסדרה יגיע לדקות ספורות לכול היותר. מגיעים להצצות הראשונות לקרקס הפיראטים של באגי ולמיהוק – אשר על שניהם ארחיב בעוד רגע כשהם יופיעו באופן יותר ברור בטריילר.
ההצצה הראשונה למרי (האיש) ולקפטן קורו מגיעה, והיא נראית פצצה. מרי איכשהו מצליח להיות נאמן לחלוטין לעיצוב המגוחך של המנגה מבלי להראות מטופש ומביך, והאופן שבו קורו מוצג רק עם הטפרים שמופיעים מאחורי הראשון הוא כל-כך קולנועי ויפה. בנוסף, זה נראה האקשן של הארק הועבר מקרב רחב וגדול בחופי האי למעין קרב מותח בתוך האחוזה, שזה שינוי ממש מעניין. בדומה למה שציינתי עם הבסיס של אלבידה, כמובן שהדבר מקל עליהם משמעותית מבחינת מספר הסטים שהם צריכים לארגן לצילומים. עם זאת, גם פה למרות שהשינוי נעשה במטרה להקל על ההפקה ו"לחסוך", אם אתם רוצים להתעקש ולקרוא לזה ככה, הוא מרגיש מאוד יצירתי ומעניין, וכאילו הוא לא יפגע בתוכן שמוצג, אלא פשוט יציג אותו באופן חדש – שזה במיוחד מלהיב בשביל מעריצים כמונו שיוכלו לחוות את הקרב באופן שונה.

*חותך את הפוסט באמצע העבודה עליו – שלומות חברים, זה אותו סטארק שכתב לכם את הפוסט עד עכשיו, עם הודעה קטנה: לצערי הרב נכשלתי עם הזמנים הפעם ולא הצלחתי לסיים את הפוסט הזה בטרם יציאת הלייב אקשן שכולנו חיכינו לו. לכן, על-מנת לא לעכב את הפוסט לכדי חוסר רלוונטיות (שכן הוא מדבר רק על כל מה שפורסם לפני יציאת הסדרה), ועל-מנת לאפשר לעצמי להתפנות לצפייה בסדרה 😉 , אני אפסיק מפה את ניתוחי הדברים שקיבלנו ופשוט אפיל עליכם במכה רציפה את כל מה שנשאר לי לפרסם. מצטער שזה נעשה ככה, אבל הגעתי למסקנה שזה הדבר הטוב ביותר שאוכל לעשות עם הפוסט בשלב הזה.

ביום הוואן פיס אודה פרסם מסר מאוד ארוך על הלייב אקשן, ובו הוא הפציר במעריצים להיכנס לסדרה הזאת בראש פתוח ובגישה מקבלת לשינויים שנעשו. הוא הבהיר מראש כי קטעים ודמויות נחתכו מתוך הסדרה ביחס למנגה המקורית, אך כמו שג'ינביי אמר ללופי לאחר מותו של אייס, "אל תתמקדו במה שהפסדתם, אלא במה שעדיין יש לכם". זהו המסר המלא, לאלה שיודעים אנגלית ורוצים לקרוא:

פורסמה תמונה של מיהוק מתוך הלייב אקשן. לא יצא לי לדבר על זה בגלל שחתכתי את הפוסט לפורמט המקוצר באמצע העבודה עליו, אבל מיהוק נראה פשוט מטורף. אחד הליהוקים החזקים בסדרה (וזה כשכמעט כל הליהוקים בה פנטסטיים), במיוחד כשהוא אחד הגברים וכותב כל הזמן בדיחות ומשחקי מילים על שאנקס בצחוק (האהובה עליי הייתה כשאני הגבתי לו שהבדיחות שלו על שאנקס מעולות והוא ענה לי "shank you", כמשחק מילים על "thank you", או "תודה", באנגלית).

פוסטר הבאונטי של דון קריג מהאתר הרשמי של הלייב אקשן. נראה מצויין בעיניי.
התלבושות של שאנקס ולופי הילד בלייב אקשן.
המצית המפורסם של סאנג'י בלייב אקשן.
לופי נגד חיילי מארינס במדור 153. שימו לב לזורו מאחורה משמאל.

זורו במה שנראה כמו הקרב שלו עם מר. 7.

ארלונג וקורובי בלייב אקשן. על ארלונג ניתן לראות את הקעקוע שלו, ועל קורובי ניתן לראות את הקעקוע של פיראטי השמש. שניהם נראים מעולה.

הטלסקופ של לופי בלייב אקשן.
כדורי התותח של באגי בלייב אקשן. מעניין איך יציגו את השימוש בתותח שלו, בהתחשב בכך שהפכו את זירת הקרב נגדו לקרקס סגור של ממש (מה שאומר שהם לא על גג בית ויכולים להפציץ את העיירה כמו באנימה/ מנגה).
התלבושות של קפטן מורגן, שאנקס, לופי הילד, לופי, זורו, נאמי, אוסופ, וסאנג׳י בלייב אקשן.
מפת האיסט בלו בלייב אקשן. זה מגניב בעיניי לראות שבעולם של וואן פיס, אפילו בים הבטוח ביותר שלו – האיסט בלו, אף-אחד לא מיפה את הים כמו שצריך, ולכן בקושי מסומנים איים במפה למרות שברור לכולנו שיש יותר משמופיעים שם. פרט חכם מאוד.
תמונה של לופי ובאגי מאחורי הקלעים של צילומי הלייב אקשן. לא יודע לגביכם, לי זה נותן תחושה של תמונה מספר מחזור.
פורסם טיזר ללייב אקשן בסוף יולי לכבוד העובדה שהיינו במרחק חודש בדיוק מיציאת הסדרה. הטיזר כולל אפקט גומי מחריד ומקולל בטירוף של לופי, אבל כל שאר הדברים בו נראים סבבה.
לצפייה בטיזר לכבוד חודש ליציאת הלייב אקשן
המלחינה של הלייב אקשן פרסמה סרטון שמפרט נתונים הזויים לגמרי על העבודה שהושקעה ביצירת הפסקול של הסדרה. לחצו כאן על-מנת לצפות בו.
פורסמו כותרות פרקי הלייב אקשן, אבל אלה לא באמת רלוונטיות כבר שכן כולכם יכולים למצוא אותן עכשיו כשהסדרה יצאה.
איאן מקשיין (Ian McShane), כוכב גדול הידוע (בין היתר) בשל תפקידו בתור המדבב של טאי לאנג בסרט הראשון של קונג פו פנדה, הוא האדם שגילם את הקריין האייקוני של וואן פיס בסדרת הלייב אקשן.
סאנג'י וזף מבשלים בלייב אקשן.

באגי עושה… אני לא בטוח מה זה. מעניין מה זה יהיה כשאני אצפה כבר בפרקים ואוכל לראות הכול.

קובי והלמפו בבארטייה (שינוי גדול מהמנגה).

לופי על-רקע קיר פוסטרים של הממשלה העולמית בלייב אקשן. ניתן לראות מאחוריו את הכיתוב "צדק מוחלט", שוב, כרפרנס לסאקאזוקי, ואת פוסטרי הבאונטי של אלבידה וג'אנגו.

גארפ, קובי, והלמפו.

הלמפו עם פנס בעין.

גארפ "האגרוף".

כובעי הקש באחוזה של קאיה. שימו לב שניתן לראות חיות מהאי של גאימון מאחורה.

כובעי הקש מסתובבים בכפר קוקויאשי (הכפר של נאמי).

שאנקס! ולא רק הוא, ברקע ניתן לראות את הונגו וליימג'וס (מחברי הצוות שלו). שימו גם לב כי על החבית מופיע סמל המארינס.

פוסטר הבאונטי של לופי.
תמונה של סאנג'י, זורו, ונאמי מאחורי הקלעים של צילומי הלייב אקשן. נאמי לבושה כמו העיצוב הראשוני שאודה עשה לדמות שלה (לחיץ), שזה פרט אדיר.
אינייאקי גודוי (לופי בלייב אקשן) זכה לבקר במשרדים של שואיישה (חברת ההפצה של המנגה של וואן פיס), ובהם הוצגו בפניו הדפים המקוריים שעליהם אודה צייר את צ'אפטר 1 בשנת 1997. וואו כמה שאני מקנא…
לצפייה בביקור של אינייאקי במשרדי שואיישה
לופי הילד. הוא היחיד שכבר ראינו בטריילר מיום הוואן פיס, ובעיניי הוא נראה סבבה. הצלקת נראית יותר טרייה מאשר עם לופי בן ה- 17, שזה כמובן פרט מכוון ונחמד.

זורו הילד נראה רע, וזה ממש מוזר לי כי הקאסט שלו היה מצויין. פישלו איתו לגמרי לפי התמונה הזאת.

אוסופ הילד נראה מצויין.

סאנג'י הילד. נראה אחלה, אבל אני לא מצליח להבין מה זה העיגול הזה בצד ימין של התמונה.

נאמי הילדה, שנראית סבבה, אבל חשוב מכך – נוג'יקו! היא נראית מעולה.

תמונה של לופי וזורו בכפר קוקויאשי מאחורי הקלעים של צילומי הלייב אקשן.
פוסטרים, שלטי ראווה, ומסכים המשווקים את הלייב אקשן ברחבי שיבויה, יפן.
הלייב אקשן משווק על מסכי הענק של הטיימס סקוור.
פוסטר של מיהוק.
תמונה מאחורי הקלעים של צילומי לופי נגד אלבידה.
חמישיית פוסטרים של כובעי הקש שמתאחדים לאחד גדול. ברקע ניתן לראות ספינות שונות, אני זיהיתי (מבין אלה שלא בולטות בטירוף) את הרד פורס – הספינה של שאנקס. אה, ועל הטבעת של סאנג'י מופיע סמל הפיראטים של זף.

הלחן הרשמי של מלך הפיראטים בכבודו ובעצמו, רוג'ר, אשר נקרא "עושר, תהילה, כוח", פורסם. המלחינה של הסדרה הסבירה כי בגלל שהלחן של רוג'ר מסמל את סופו של מסע, ושל לופי מסמל את תחילתו של אחד, הלחן של לופי הוא בדיוק אותו האחד של רוג'ר – אבל הפוך. זה פרט ממש יפה בעיניי.
להאזנה ללחן של רוג'ר
תמונה של זף, שנראה מטורף. מאחוריו מופיע סמל הפיראטים שלו על התקרה, שזה פרט נחמד.

נטפליקס העלו סרטון של מאקניו מגיב לתגובות… מעניינות, של מעריצים. לחצו כאן לצפייה בסרטון.
הגוינג מרי האמיתית מצילומי הלייב אקשן עגנה היום בנמל קופקבנה בריו דה ז'ניירו ברזיל, ותישאר שם עד ה- 10/09/2023.
פוסטר חדש של כובעי הקש.

פוסטר תעמולה של הממשלה העולמית בלייב אקשן. שוב, יש לנו את ה"צדק המוחלט" של סאקאזוקי, וזה גם מגניב שהם משתמשים בספינה של גארפ – גיבור המארינס – כסמל שיפחיד פיראטים. זה הגיוני ונכון לעשות זאת.
פוסטר תעמולה נוסף של הממשלה העולמית בלייב אקשן.
פוסטר הבאונטי של באגי. נראה מדהים.
פוסטר הבאונטי של ארלונג. נראה מצויין בעיניי, ולדעתי זה אפילו הדבר הטוב ביותר של ארלונג שפורסם בטרם יציאת הסדרה (שלהזכירכם, עדיין לא התחלתי אותה כדי לכתוב את הפוסט הזה מנקודת מבט של לפני פרסומה).
פוסטר הבאונטי של מיהוק בלייב אקשן. זה דבר שממש לא ציפיתי לראות… הפוסטר שלו מעולם לא הוצג אפילו באנימה עד היום, אז להראות אותו כל-כך מוקדם בלייב אקשן? אוקיי…
סטוריבורד של הלייב אקשן!!! מסתבר (ככול הנראה) שעוד לפני שהליהוקים של הסדרה בוצעו, צוות הלייב אקשן החל לתכנן את הדרך שבה הם יצלמו את הסצנות ע"י ציור סטוריבורדים. התמונה המצורפת מציגה סטוריבורד שפורסם לצד התוצר הסופי שצולם.
אני כל-כך מקווה שנקבל עוד כאלה… הם ממש מעניינים ויפים, ובכללי בתור אוהב האנימציה שכולכם יודעים שאני, הדברים האלה מלהיבים אותי בטירוף. אה, ודי מצחיק שהם ציירו את אוסופ עם הכובע של אחרי הטיימסקיפ בסטוריבורד.

פוסטר הבאונטי של רוג'ר בלייב אקשן… קודם כל, הוא נראה שונה מהאחרים, אז אני לא אתפלא אם זה לא העיצוב המוגמר. דבר שני, אני ממש ממש מקווה שהוא לא מופיע בסדרה עצמה. הבאונטי של רוג'ר נחשף לראשונה רק בפרק 958 באנימה, וזה היה מצויין. לחשוף מספר כזה גדול וקיצוני על ההתחלה יגרום לנו לא להתלהב כשלופי יקבל את באונטי הגבוה ביותר באיסט בלו בסוף העונה, אלא להגיד "וואו, זה כלום. תראו את של רוג'ר, זה באונטי מרשים". במילים אחרות, לקבל את המספרים של האנשים המבוקשים בעולם על ההתחלה יהרוס לנו את ההתלהבות מהמספרים של כמעט כל דמות לאורך הסדרה, כי תמיד נדע שהם עדיין מתגמדים לעומת זה של רוג'ר.
גארפ עם הדן דן מושי שלו (שנראה מדהים).

קובי ובוגארד (הסגן של גארפ).

הלמפו וחיילי מארינס עומדים דום. ניתן לראות שהם במדור 153, ושהלמפו מחזיק את הוואדו איצ'ימונג'י של זורו, אז הם כנראה עומדים בפני קפטן מורגן.

הדן דן מושי של קפטן מורגן מואכל חסה, וברקע פוסטר ראווה של מורגן. אני חושב שנאמר פעם שדן דן מושי ניזונים מחסה, כך שזה פרט מאוד יפה.

קפטן מורגן. אני אוהב את זה שהוא לובש עיטור גבורה, שכן כמובן שמדובר באחד שהוא קיבל על תפיסת "קורו".

הצגה ברורה של בוגארד.

סרטון שפורסם לכבוד זה שהיינו במרחק שבוע מיציאת הסדרה (לחיץ).
מסר נוסף מאודה על הלייב אקשן שפורסם שישה ימים לפני יציאתו. במסר אודה אומר שהסדרה היא ממש כמו סרט, ולכן הוא ממליץ לצפות בה בתנאים הטובים ביותר שאנחנו מסוגלים להשיג (גודל מסך ואיכות סאונד). הנה המסר המלא, לאלה שרוצים לקרוא אותו:

פוסטר הבאונטי של ג'אנגו! וואו, הוא נראה מצויין.
פוסטר הבאונטי של קאוונדיש (כן כן, קאוונדיש). זה פרט ממש חכם לשים אותו, כי אנחנו עכשיו נמצאים ממש לפני הפריצה של לופי וחבריו לדור הנורא ביותר לתוך התמונה, ולמי שלא זוכר, אנחנו יודעים שהוא היה בשיא תהילתו כפיראט אז – ממש לפני שאותו דור צעיר וחדש גנב ממנו את הפוקוס.
פוסטר הבאונטי של פוקסי!!!
כמו כן, "אם אין לכם מה להסתיר אין לכם ממה לפחד" נשמע כאילו הממשלה מדברת אל עצמה חחחחח.
פוסטר הבאונטי של קפטן קורו! הוא נראה מטורף בעיניי.
היה אירוע בכורה של הלייב אקשן שבו מעריצים צפו ב(נראה לי) שני הפרקים הראשונים, ובאירוע נערך מופע רחפנים פסיכי שגרם לי כל-כך לקנא באנשים שהיו שם. באמת, הוא אחד היפים. לכו לצפות בו.
לצפייה במופע הרחפנים של הלייב אקשן
הלחן הרשמי של נאמי פורסם, והוא מדהים, אז לכו מייד להאזין לו.
להאזנה ללחן של נאמי
פורסמה פרסומת לשיווק הלייב אקשן בספרד, לחצו כאן על-מנת לצפות בה.
מעצב ההפקה של הסדרה, ריצ'רד ברידג'לאנד (Richard Bridgland), פרסם תמונה של הכסף של העולם של וואן פיס בלייב אקשן – אשר מציגה העתק מדוייק של העיצובים של אודה, כפי שאתם יכולים לראות.
העמוד של הסדרה פרסם כמה תמונות של הקאסט של כובעי הקש בכול מיני פוזות. רובן סתם תמונות, לא משהו מיוחד ששווה שיתוף פה, אבל אני כן אשמח לשתף פה שתיים ספציפיות:
הראשונה היא של סאנג'י עם סוכריה על מקל. סאנג'י עם סוכריה על מקל. הם עשו את זה. כןןןןןןןןןןןן!!! (המבין יבין)
התמונה השנייה היא תמונה המשחזרת את כריכת ווליום 11, שזה ממש מגניב.
תקציב הלייב אקשן פורסם באתר Netflixwoche (אתר גרמני של נטפליקס), והוא עומד על 16,000,000€ (17,276,640$) לפרק, מה שמביא אותנו לסכום כולל של 128,000,000€ (138,213,120$) המרכיב את תקציב ההפקה המלא של הסדרה. אם אתם רוצים ממש להתחכם, בהוליווד יש טקטיקות שונות שבעזרתן סטודיויים מדווחים על תקציב הנמוך בעד 20% מזה האמיתי, כך שהפקת הלייב אקשן עלתה בהערכה גסה בין 128M€ ל- 153.6M€ (או 165,855,744$), אבל שוב, זה כבר נכנס לתחום של ספקולציה מוחלטת, אז קחו את החלק הזה של הידיעה בערבון מוגבל.
בכול מקרה, התקציב של משחקי הכס עמד על 13.7M€ (או 14,893,270$), מה שאומר שתקציב הלייב אקשן של וואן פיס מתעלה על זה של משחקי הכס. כמובן, חשוב לזכור את כל מה מה שהסברתי בתחילת הפוסט בנוגע לתקציבים מנופחים כשקוראים את זה, אבל בכול זאת, זה דבר מרשים ומעניין לדעת.
יש לנו תמונה נוספת של זורו.

תמונה נוספת של לופי ואוסופ.

ריצ'רד ברידג'לאנד פרסם את שני הציורים הנ"ל (העליונים בתמונה שמצורפת תחת ידיעה זו) אשר תלויים על קירות המסעדה הימית בארטייה בסדרה.
הציור הימני מציג את אי החיות המוזרות של גאימון (אני עכשיו בטוח ב- 99% שהם דילגו על הצ'אפטר הזה מהמנגה, אבל נחכה ונראה), וניתן לראות בו בדיוק את אותן החיות מהמנגה והאנימה (האהוב עליי אישית הוא העטלף-פנדה). בנוסף, ניתן לראות במרכזו את גאימון, למרות שפה הוא מחוץ לתיבה המפורסמת שלו.
הציור השמאלי מציג את מלך הדיונונים מצ'אפטר 102 של המנגה.

ציור של אודה לכבוד הבכורה העולמית של הלייב אקשן שנטפליקס ערכו בלוס אנג'לס, אשר הוא אפילו הגיע אליה כדי לראות את תגובת המעריצים בעצמו (לא הופיע באופן פומבי או משהו, נכח שם בשקט ולא זוהה במקום על-ידי אף-אחד). זאת גם הסיבה שיש עוד הפסקה במנגה לאחר הצ'אפטר של הסופ"ש, אגב.
צוות הלייב אקשן העניק לאודה דן דן מושי פיזי ואמיתי (שגם ממש מדבר) במתנה. לחצו כאן לצפייה בסרטון של אודה מקבל אותו ומשתמש בו בראשונה על-מנת להעביר מסר לכולנו.
תמונה נוספת מתוך הסדרה, הפעם של לופי, זורו, ונאמי במדור 153.

העמוד של הלייב אקשן פרסם סרטון קצר של מלך הפיראטים העתידי משתף איתנו כמה מילות חכמה. לחצו כאן כדי לצפות בו.
שחזור הבר של מאקינו מהסדרה בתערוכה שנערכת כעת ביפן.
ספינה שיווקית של הלייב אקשן בבנגקוק.
תמונה מאחורי הקלעים של פאטי (מהשפים בבארטייה).
תמונה של לופי שוכב ברוגע על הסירה שלו כשמאחוריו פיצוץ. זה ממש נותן את התחושה של המימ הזה (לחיץ) חחחחחח.

אוסופ מכוון את הקלע שלו. לא יודע למה, אבל הוא נראה לי קצת מוזר פה.

רנגוקו אוניגירי!!! נראה מטורף.

הצוות על סיפון הגוינג מרי.

קובי ולופי מדברים בלילה.

קליפ קצר מתוך הסדרה שפורסם לכבוד העובדה שהיינו במרחק יום מיציאתה (לחיץ). כפי שציין אחד מחברי קבוצת המעריצים שלנו בטלגרם, זה במיוחד מצחיק בגלל ש- Tomorrow הוא שם הסטודיו שהפיק את הסדרה.
השחקן של גנזו (שגם הוא, בדומה לזה של מיהוק, עושה מלא צחוקים וכייף עם המעריצים והוא מלך) פרסם תמונה של הכובע של הדמות שלו מאחורי הקלעים של צילומי הסדרה.
תמונות פסיכיות של באגי שפשוט ממשיך להיות כל-כך מושלםםםםםםםם בסדרה הזאת. הנוכחות העוצמתית שג'ף וורד הצליח ליצור לדמות שלו על המסך היא באמת אחת החזקות שראיתי בהוליווד מזה שנים, אני מת על איך שהוא מבצע את הדמות. בנוסף, שימו לב כי התמונות הללו משחזרות את פאנל התצוגה של באגי מצ'אפטר 9 של המנגה (לחיץ לצפייה בעמוד עם הפאנל הזה).

הגוינג מרי עם כל כובעי הקש על סיפונה.

ולסיום, ממש לפני שנעבור לחלק האחרון של הפוסט הזה, יש לנו שלט חוצות של הלייב אקשן עם מסר מלופי לכול הקוראים אותו.
ועכשיו, כפי שהבטחתי, לחלק האחרון של הפוסט…

ריאיונות:

פורסמו בזמן האחרון המון ריאיונות עם אנשים שונים ורבים שלקחו חלק בעבודה על הסדרה הזאת, ריאיונות שחלקם ארוכים מאוד ואין סיכוי שאוכל לתרגם לכם אותם עכשיו (מתנצל בפני אלה מבינינו שלא יודעים אנגלית), אבל לאלה מכם שיכולים לקרוא אותם ומעוניינים, אני עומד לצרף פה רשימה ארוכה של כולם בשבילכם:
ריאיון עם מאקניו (זורו) על הסדרה
ריאיון עם אמילי ראד (נאמי) על הסדרה
ריאיון עם אינייאקי גודוי (לופי) על הסדרה
ריאיון עם ג'ייקוב רומרו גיבסון (אוסופ) על הסדרה
ריאיון עם טאז סקיילר (סאנג'י) על הסדרה
ריאיון עם סוניה בלוסווה וג'ונה אוסטינלי (מלחיני הסדרה) על הלייב אקשן
ריאיון נוסף עם טאז סקיילר
סרטון של אינייאקי מסביר על תהליך הפיכתו ללופי (לא ריאיון, אופס)
ריאיון עם מארק ג'ובסט (אחד מבמאיי הסדרה) על הלייב אקשן
סוניה וג'ונה מסבירים לעומק איך הלחן של נאמי נוצר
ריאיון עם קולטון אוסוריו (לופי הילד) על הסדרה
ריאיון נוסף עם מארק ג'ובסט על הסדרה
ריאיון עם אמה סאליבן על הסדרה
ריאיון נוסף עם אמה סאליבן על הסדרה

ריאיון עם האדם שברא את וואן פיס, אייצ'ירו אודה, על הסדרה

ריאיון נוסף עם סוניה וג'ונה על הסדרה
עוד ריאיון עם מארק ג'ובסט, הפעם על צילומי הפרק של באגי במיוחד

ו………. זהו, זה היה כל, ואני מתכוון כל מה שאתם יכולים וצריכים לדעת על הלייב אקשן של וואן פיס. עכשיו, אם תסלחו לי, אני אסיים מהר כדי לפנות את עצמי לצפות כבר בסדרה בעצמי…

 

נ.ב – הרגע הזה שבו אתה קולט ששיתפת בפוסט כל-כך הרבה פרטי מידע ודברים נידחים שכמעט אף-אחד לא יודע עליהם, אבל מהטריילר האחרון של הסדרה שיצא אתמול שכחת… אז הנה הוא, כבונוס לאלה שקראו עד הסוף:
לצפייה בטריילר האחרון של הסדרה

Subscribe
התרע על
guest
25 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
אנונימית
אנונימית
8 חודשים לפני

איפה אפשר לראות את הסדרה עם תרגום? ולא דרך נטפליקס?

!Get to the Chopper
!Get to the Chopper
8 חודשים לפני
בתגובה ל  Mugiwara no Tony D. Stark

האופציה הראשונה! עזוב אותך מהלייב אקשן כרגע, הוואן פיס האמיתי הוא מצויר. ואתה צודק! היו דברים שליליים, הם גרמו לשנוא הרבה דמויות טובות… כמו קובי וגארפ… ואני לא מתכוון להרחיב בנושא המעצבן הזה… (ושכחתי מבאגי בתגובה שלי למטה, הוא היה אש. שיחק אותה לגמרי).

...
...
8 חודשים לפני
בתגובה ל  Mugiwara no Tony D. Stark

אני בפרק 6. בהתחלה חשבתי שאני יכול לאכול את זה, אבל עכשיו באלי לבכות. כל הסצנה של שאנקס מציל את לופי נהרסה, הרגע שזורו מצטרף נהרס, ועוד. אבל אם יש משהו שעשה לי צמרמורות וגרם לי להרגיש טוב לפחות זה הסצנה שזורו הובס. עד כה מאוד אהבתי את זורו.. את לופי אני לא אוהב הוא מרגיש לי רציני מידי והחיוך לא מתחבר לי טוב.. באופן כללי כסדרה זו סדרה ממש טובה אבל כוואן פיס זה גרוע בעיני.. כנראה אמשיך לצפות בכל מצב כי כמו שאמרתי הסדרה כסדרה טובה.

...
...
8 חודשים לפני
בתגובה ל  Mugiwara no Tony D. Stark

אם אני זוכר נכון זורו הצטרף ללופי ישר בתמורה לשחרור שלו לעומת זאת בלייב אקשן הוא לא הצטרף אליו והכחיש שהוא חלק מהצוות שזה קצת הרגיש לי מוזר. יש סצנות שהרגישו לי חלשות, אני לא יודע אם זה הזיכרון שלי שמתעתע בי ופשוט מעצים רגעים מהעבר או שזה באמת המצב. בכל מקרה מאמין שהשתלשלות האירועים השונה נבעה מאילוצי זמן, לפעמים היה טוב ולפעמים פחות אבל מה לעשות. המשכתי עוד קצת ואני חייב להגיד שממש אהבתי את הסצנה האייקונית של לופי ונאמי לפני הקרב עם ארלונג. חיכיתי למילים בזמן שאני שומע אותם בראש שלי וכל כך שמחתי שהוא אמר בדיוק את מה שציפיתי שיגיד. זה היה רגע מאוד מספק ומרגש. עוד לא סיימתי אבל החלטתי פשוט לקבל את זה כעולם מקביל וכשאני חושב על זה ככה אפשר להגיד שאני מרוצה נראה לי חחח.
אני מניח שיקשיבו לביקורות המעריצים אם תהיה עונה שניה, אז אני מקווה שזה אפילו יהיה יותר נאמן למקור.

ניר
ניר
8 חודשים לפני

סטארק, ידידי, תודה רבה על אוסף החדשות הזה. זה כיף לי להתעדכן דרכך בדברים שאני לא נתקל בהם באינטרנט.

בנוסף, מחכה כמובן לניתוח שלך על הפרקים האחרונים. מיותר לציין איזה, כן?

כבגד
כבגד
8 חודשים לפני

יש עדכונים על עונה שניה ?

Ruby .D. Eyal
Ruby .D. Eyal
8 חודשים לפני

צפיתי אתמול בהכל והתחלתי מחדש, הכי אהבתי שברק האחרון (או בסוף בפרק אחד לפני האחרון) ראו את לופי מניח את הכובע על הראש של נאמי שהיא דוקרת את עצמה ושהיא אמרה תעזור לי, כל הגאנג של לופי היה בדיוק כמו באנימה אחד לאחד

!Get to the Chopper
!Get to the Chopper
8 חודשים לפני

S
H
A
N
K
S

Y
O
U

איאן מקשיין (הקריין בפרק הראשון) הוא השחקן שגילם את בלאקבירד בסרט "שודדי הקאריביים: זרמים זרים". אני היחיד בגלובוס שעלה על זה! 🙂
רק לי שמו של השחקן שמגלם את סאנג'י מזכיר את טאז השד הטסמני?! חחח.
צפיתי בכל שמונת הפרקים!!! סדרה שמתעלה על כל הציפיות, הסדינים, הכריות והשמיכות. בדגש ענק על הנבלים שממש שיחקו אותה, כמו: קורו וארלונג (מניאטיס ומקינלי). לא תיארתי לעצמי שאתחבר למשחק שלהם. זף (פיירברס) ומיהוק ממש הפתיעו אותי גם כן, שלמות. סטיבן וורד (מיהוק) הוא נכס שצריך לשמר. יש גם נשיקה מעניינת ולא צפויה לאוהבי הנשיקות. הם שינו דברים פה ושם, דברים שלא קרו במנגה או באנימה… ואהבתי. זה קצת מוסיף לסקרנות. הצפייה הייתה חריפה ולוהטת במיוחד! ממליץ לכל מי שמתלבט! הם בהחלט לא הרסו את הסדרה, כמו שרבים מכם חוששים 😉 זה נגמר בניחוח לעונה שנייה… ואני מקווה מאוד שהיא תצא לפועל. הלוואי ואינשאללה.

ספוילרים קטנטנים
הדמות האחרונה שרואים בסוף פרק 8 היא סמוקר. לא רואים את פניו וזה חבל. בא לי לראות אותו בעונה 2. המעיל של קרוקודייל מבצבץ בהוצאה להורג של רוג'ר (הוא ליד שאנקס). לא יודע אם מישהו שם לב, כי זה קשה להבחין.

אם תהיה עוד עונה, אז ניכנס לסיפור של צ'ופר – חבר צוות מספר 6. סביר להניח שגם ארבסטה.

עמית
עמית
8 חודשים לפני

למה זה מפתיע שסנג'י הצטלם עם סוכריה על מקל?

!Get to the Chopper
!Get to the Chopper
8 חודשים לפני
בתגובה ל  עמית

הנה הסבר שלי בנידון!

סאנג'י המצונזר.jpg
נאמי
נאמי
8 חודשים לפני
בתגובה ל  !Get to the Chopper

אההה זה היה בגלל זהה
אני הלכתי רחוק עם הראש שלי

Naor
Naor
8 חודשים לפני

כמות ההשקעה שלך בפרטים פשוט אין סופית. וואו אחי..!

Got.D.Emeli
Got.D.Emeli
8 חודשים לפני

רציתי לשאול איפה ניתן ליראות את הלייב אקשן בחינם

Ruby .D. Eyal
Ruby .D. Eyal
8 חודשים לפני
בתגובה ל  Got.D.Emeli

נטפליקס

!Get to the Chopper
!Get to the Chopper
8 חודשים לפני
בתגובה ל  Got.D.Emeli

שלחתי קישורים ב-"צרו קשר". דרייב, מגה, טלגרם – לבחירתך.

Got.D.Emeli
Got.D.Emeli
8 חודשים לפני

תודה רבה ענקית

20230326_114233.jpg

עוד פוסטים

Back to top button