פורטוגאס די אייס

 

שם ביפנית: ポートガス・D・エース.
שם בעברית: פורטוגאס די אייס.
שם באנגלית: Portgas D Ace.
גיל: 20 (במותו).
תאריך לידה: 1.1.
כינוי: אגרוף האש אייס.
הופעה ראשונה: פרק 91.

אייס היה מפקד המחלקה השניה בצוות של היונקו לשעבר וואיטבירד, ולפני כן היה קפטן פיראטי ספייד. אייס היה משתמש פרי שטן מסוג לוגיה בשם מרה-מרה נו מי (פרי הלהבה-להבה).
אביו של אייס היה מלך הפיראטים לשעבר גול די רוג'ר אשר הוצא להורג 15 חודשים לפני לידתו. אימו של אייס, פורטוגאס די רוז', המשיכה לשאת אותו בבטנה לאחר הוצאת רוג'ר להורג כדי שלא יהרגו אותה ואת אייס בגלל הקשר שלהם לרוג'ר. אייס פגש את לופי בגיל 10 ואת סאבו בגיל מוקדם יותר אשר לא מצויין בסדרה. באותה שנה בה הוא פגש את לופי, הם הפכו לאחים ונשבעו לצאת לים בגיל 17. עד אז הם גרו אצל שודדת הרים בשם דאדאן (גארפ הכריח אותה לגדל את לופי ואת אייס). כאשר אייס יצא לים ואסף צוות, הוא הלך לפגוש את שאנקס, הודה לו על שהציל את לופי והודיע לו שהוא מתכנן להביס את האדם החזק בעולם, וואיטבירד. לאחר קרב בן 5 ימים מול ג'ימביי (שיצ'יבוקאי לשעבר, איש דג) שרצה להגן על וויאטבירד, אייס ניצח את ג'ימביי וניצב נגד וויאטבירד.
כשהבין שאין ביכולתו להביס אותו הוא יצר לצוות שלו נתיב בריחה ונשאר מאחור כדי להגן עליהם ולהילחם נגד וויאטבירד. לאחר שהובס, וויאטבירד הציע לאייס להפוך לבן שלו אך אייס סירב. לאחר שהתעלף העלו אותו ואת הצוות שלו אל המובי דיק (ספינתו של וואיטבירד) וצירפו אותו לצוות. לאחר מכן במשך כל יום, למשך יותר ממאה פעמים, אייס ניסה להרוג את וויאטבירד אך נכשל כל פעם מחדש, ובסוף הסכים להצטרף לצוות. לאחר כמה זמן מאז הפיכתו למפקד, טיץ’ (בלאקבירד) הרג את מפקד המחלקה הרביעית טאץ’ כדי לגנוב ממנו את פרי היאמי-יאמי נו מי (האפלה-אפלה). בגלל שהיה מפקדו, אייס רדף אחריו כדי להרוג אותו.
לאחר שנתפס על ידי הצוות של בלאקבירד, אייס הובא לאימפל דאון לקומה 6 (הקומה הכי נמוכה), שם נכלא באותו תא עם ג'ימביי. עד רגע העברתו למארינפורד, מלבד עם הסוהרים, אייס דיבר רק עם האנקוק וגארפ. במלחמה הגדולה אייס שוחרר בידי לופי אך הובס בזמן שנלחם נגד אקאינו על כך שבייש את וויאטבירד. לאחר שנכווה בידו, אקאינו ניסה להרוג את לופי. אייס מת בניסיון להגן על לופי כאשר אגרופו של אקאינו חורר את בטנו וקיבתו של אייס, מה שגרם לכך שלא היה ניתן להציל אותו.
מילותיו האחרונות של אייס היו מילות תודה לצוות שלו וללופי אשר קיבלו אותו אפילו שהיה הבן של רוג'ר (המכונה השטן): "אפילו שהייתי חסר ערך, אפילו שזרם בי דמו של השטן, תודה לכם על כל האהבה כלפיי". אייס מת כאשר הוא מחייך ונמצא בידיו של לופי בלב המלחמה הגדולה במארינפורד.

אייס משתמש בכוח פרי השטן שלו

 

אייס ולופי בצעירותם
Back to top button