קאטאקורי חוזר סוף-סוף?! – חדשות וואן פיס (אה והפוסט הראשון שלי)

מה קורה אנשים? אז כן, כמו שחלקכם כבר ידעתם, החפרן הידוע של התגובות הצטרף לצוות, והתפקיד שלי יהיה ניהול פינת חדשות (ויתכן שפעילויות נוספות בעתיד, נראה) של האתר! מה זה אומר? כרגע, פשוט שאני אפרסם פעם בכמה זמן פוסט שיסכם את כל הידיעות החדשות על וואן פיס. נכון לעכשיו אני היחיד שעובד על הפינה הזאת, אבל כל מי שמעוניין להצטרף לצוות ולעבוד איתי על זה כמובן מוזמן!

אז עם הסרט החדש קרוב מתמיד (משהו שאפשר להגיד בכול יום שעובר אבל נתעלם כי זה נשמע תיאטרלי ויפה), חשבתי שיהיה נחמד (ואני כבר יודע שאני אתחרט על זה) לפתוח את הפינה הזאת במה שאני עושה הכי טוב – לחקור בהגזמה כל פרט מידע שיש על הסרט, ולחפור על הכול במגילה ארוכה. מצטער ניצן (מי שעוד זוכר אותו שיגיב, נרים לו קצת), אבל יש מצב שאני אשבור את שיא הפוסט הארוך באתר שלך.

רק מזכיר עכשיו ששני הטריילרים של הסרט תורגמו ע״י הצוות התותח ונמצאים בערוץ היוטיוב של הקבוצה (לחיץ).

טוב אז יאללה, לחדשות: קודם כל, למי שלא יודע, הסרט יהיה באורך של 120 דקות (שעתיים בדיוק). עכשיו למידע האמיתי והרציני, ונתחיל (כמו תמיד איתי) עם הפקת הסרט. הסרט מבויים ע״י גוֹרוֹ טאניגוּצ׳י (Goro Taniguchi), שהוא חבר טוב של אודה, ולמעשה האדם שביים את הספיישל One Piece: Defeat The Pirate Ganzak! – שהוא פרוייקט האנימציה הראשון שיצא לוואן פיס אי פעם, אפילו לפני האנימה עצמה. בנוסף, בשביל שיהיה קצת יותר קל להעריך את היכולות שלו עם משהו מוכר יותר, הוא הבמאי של קוד גיאס (שאני עדיין לא ראיתי אבל מתכוון לעשות את זה מתישהו). דרך אגב, טאניגוצ׳י נבחר לתפקיד כי אודה רצה לסרט במאי שלא קשור לאנימה עצמה, וטואי במקרה הגיעו אליו – מה שעבד מעולה מהסיבות שכתבתי קודם.

התסריט של הסרט נכתב (יחד עם בקרה מאודה, שזה הסרט שהוא הכי מעורב בו אי פעם) ע״י צוּטוֹמוֹ קוּרוֹאיווה (Tsutomo Kuroiwa, הספיישל לב של זהב, הסרט זהב), ובימוי האנימציה ועיצובי הדמויות הם ממסאיוּקי סאטוֹ (Masayuki Sato, היה אנימטור בספיישל של גאנזאק, מעצב הדמויות של הפרק של סקייפיאה, עולם חזק, ונהירה, ועבד באותם התפקידים בדיוק כמו בסרט רד על הפרק של איסט בלו, הסרט זי, והסרט זהב) – שמתבסס על עיצובי דמויות מקוריים ולא מפורטים לגמרי מאודה עצמו. בימוי האיור ועיצובי הרקעים הם מהירוֹשי קאטוֹוּ (Hiroshi Katō, הסרט השישי על בארון אומאטסורי והאי הסודי), ובימוי ה- CGI (אנימציית תלת-מימד) הוא ע״י קנטארוֹ קאווסאקי (Kentaro Kawasaki, מעצב דגמי ה- CGI של האנימה, אנימטור CGI של הסרט זהב, ובמאי ה- CGI של הספיישל 3D2Y, הפרק של איסט בלו, והפרק של סקייפיאה). בימוי הצילום (קביעת מיקום ה״מצלמה״ ביחס לכול סצינה, קביעת סוג התאורה, וכ׳ו) הוא של צוּנטאקה אמה (Tsunetaka Ema, כל האנימה של מייד אין אביס), והעריכה המוזיקלית היא ע״י יאסוּטקה נטאקה (Yasutaka Nataka, שיר הפתיחה של הסרט זי).

אין ספק שכול הצוות הזה נראה טוב ומבטיח מאוד, אבל בכנות, לא הייתי מצפה ליותר מידיי מהסרט ברמה ההפקתית. מן הסתם, הוא יראה מעולה, והאנימציה תהיה מעולה – זה עדיין סרט, אבל יש לי הרגשה, במיוחד בהתבסס על הטריילרים, שהוא יראה מעולה כמו נהירה אבל לא אגדי כמו זהב, זי, או עולם חזק – כי טואי ממש משקיעים עכשיו באנימה עצמה וזה קשה מידיי לעשות את הסרט ברמה כזאת בלי להקריב את האדפטציה של וואנו. שוב, האנימציה תהיה מעולה ללא ספק, אבל לפחות לפי מה שנראה לי כרגע, אל תצפו למשהו פסיכי שישגע אתכם מכמה שהוא יפה – כי פחות סביר שזה יקרה.

דבר אחד אחרון לפני שנעבור לסיפור עצמו, אני רוצה לדבר (לכתוב) על המוזיקה. כידוע לרובנו אני מניח, הסרט רד יתמקד בקונצרט של אוטה, מה שאומר שמוזיקה היא חלק מאוד מרכזי ומשמעותי בו. מהסיבה הזאת, כמובן שחשוב היה לדאוג שהמוזיקה בסרט תהיה מעולה, ואיך אני אגיד את זה… הם נכנסו בכול הכוח. החל מ- Vaundy (יוצר/ת הפתיח השני והמעולה של Ranking of Kings), דרך מוֹטוֹהירוֹ האטה (Motohiro Hata, יוצר הפתיח השביעי של נארוטו שיפודן), ועד לאיש והאגדה הירוֹיוּקי סוואנוֹ (Hiroyuki Sawano, העורך המוזיקלי של 86 והסרט Bubble, אחראי לכמעט כל OST מפורסם של מתקפת הטיטאנים), האנשים שיוצרים את השירים שיהיו לאורך הסרט הם בטופ של הטופ, אז זה יהיה מאוד מגניב.

ועכשיו… לסרט. קודם כל, יש דיי הרבה שמועות שהסרט אולי יתבסס גם על אירועים שעוד לא הוצגו באנימה, אז אכתוב את דעתי לגבי זה בתיבת ספויילר (כי אני אצטרך לפרט קצת כדיי להסביר). לצופי האנימה, פשוט שתדעו שלא נראה לי שזה יקרה. 

Spoiler

עכשיו לקוראי המנגה, הפוסטר הזה שפורסם בשונן ג׳אמפ ש״הציג את גיר 5 כחלק מהקידום לסרט״ היה חוסר הבנה של מעריצים. היה שם פרומו *גם* לסרט *וגם* לצ׳אפטר הבא, והם פשוט היו באותו העמוד יחד. בנוסף, אם תסתכלו ממש, ואני מתכוון ממש בתשומת לב, אפשר לראות בטריילר השני שהגבה של סאנג׳י לא הפוכה כמו שקרה לה אחרי שהגוף שלו השתנה במהלך הקרב עם קווין. מה שכן, זורו ללא ספק כבר מחזיק באנמה, אז לפי איך שזה נראה כרגע אני חושב שהם יתעלמו מ״חוסר ההיגיון הקאנוני״ שזה יוצר ופשוט יעשו את הגרסות של כובעי הקש שעדכניות לאנימה כרגע. אז ההתעוררויות של לופי, קיד, ולואו, האש הכחולה של סאנג׳י, צורת השטן של רובין, וכ׳ו לא יופיעו, אבל אנמה וג׳ינביי כן.

[collapse]

ובחזרה ללא ספויילרים, אנחנו יודעים מהסרטון הראשון של Uta Project (בעיקרון פשוט פרויקט של פרסום כל השירים שהכינו לסרט, אפשר להקשיב לשירים שכבר יצאו בערוץ הרשמי של Ado [לחיץ, זה השם של המדובבת של אוטה למתי שהיא תשיר] ולסרטונים האלה בערוץ הרשמי של וואן פיס [לחיץ]), שיצא יחד עם הטריילר השני לסרט, שאלגיה – האי המרכזי שעליו הסיפור של הסרט יתרחש – הוא אי שקרה בו איזה אסון פעם, וזה מוזר לעולם שאוטה בחרה לעשות את הופעת הבכורה שלה באי הזה. זה כבר מעניין, כי זה מראה שהסרט כמעט בטוח יתן יותר פרטי בניית עולם וכדומה מנהירה, שאלה דברים מאוד כיפיים כי העולם של וואן פיס תמיד מפתיע עם האיים שלו. מן הסתם שאין לי מושג מה העניין הזה עם אלגיה, אבל אני אנחש שהקריסטלים על האי, והדבר הזה שנראה כמו צלעות שרואים בתמונה הרחבה שלו בטריילר השני, הם כתוצאה ממה שקרה שם.

לגבי אוטה עצמה, הטריילר השני מאוד הפתיע בכך שחשף שלופי הכיר אותה עוד בילדותו, ויודע שהיא הבת של שאנקס. לפי איך שזה נראה כרגע, אני חושב שהוא אפילו זה שיחשוף לכול הקהל שלה בהופעה שהיא קשורה לשאנקס – כי אנחנו יודעים שזה יתגלה בתחילת ההופעה. מידע נוסף שקיבלנו עליה מהסרטון השלישי של Uta Project הוא שהיא ממש שונאת פיראטים. זה משתלב עם הפוסטר הראשון שקיבלנו לסרט, שבו אוטה אומרת ״לופי, תפסיק להיות פיראט״, ומאחר והיא הבת של שאנקס, אני מנחש שהשנאה שלה לפיראטים ככלל וללא יוצאים מן הכלל התפתחה אחרי שהיא הופרדה משאנקס מסיבה כלשהי (הקטע שהיא בוכה בטריילר הראשון והשורה של שאנקס שגם אם הם בנפרד היא תמיד תהיה הבת שלו) והטראומה שזה עשה לה. בנוסף, אם תשימו לב, בקטע בטריילר השני שבו היא מבינה שלופי עומד מולה השיער שלה מתרומם. השילוב של זה, והאוזניות המוזרות האלה שעליה כל הזמן, מוביל אותי למחשבה שיש בה איזה משהו מלאכותי אולי. האוזניות גם יכולות להיות פשוט משהו שעוזר לה עם היכולת שלה (שנגיע אליה בהמשך), אבל הקטע עם השיער שנופל ועומד ככה באופן אוטומטי כמו רובוט מרגיש לי יותר מסתם קטע של אנימה במקרה הזה. נחכה ונראה.

עכשיו לגבי היכולת של אוטה, אפשר לראות ללא טיפת ספק שיש לה יכולת כלשהי, כנראה פרי שטן אבל לכו תדעו, של מוזיקה. הדרך שבה היא רוקדת עם מחברות התווים האלה בידיים שלה עושה את זה מאוד ברור שהיא יותר מסתם שרה מאוד יפה, והעובדה שבטריילר השני גם רואים אותה שרה ברוגע כשפיראטים נסוגים ממנה בפחד מראה שיש לשירה שלה אפקט כלשהו. אגב, אני כמעט בטוח שבקטע הזה עם הפיראטים אוטה היא CGI – וזה CGI מדהים. אז הנה מה שאני חושב שהסיפור של אוטה (בכלליות): היא הבת המאומצת של שאנקס, שביקום של הסרט הפילר הזה הגיעה איתו לכפר פושה, ככול הנראה לאחר ששאנקס מצא אותה באיזה מקום שהיא גרמה לו נזק עם הכוח שלה (כנראה המקום הזה שבבועת התווים שלה בטריילר השני, כי זה לא נראה כמו פושה או אלגיה). בהתחלה היא מאוד סגורה ושקטה, אבל אז לופי מצליח להתקרב אליה ולהפוך לחבר שלה, בין היתר בעזרת התמונה הזאת שרואים אותו מראה לה בטריילר השני, אבל אז משהו קורה שגורם לכך שהיא מופרדת משאנקס בכוח. אז, כשהיא עדיין ילדה קטנה ושבורה ממה שקרה לה, גורדון (הנבל השני בסרט שכנראה יהיה בשבילה קצת כמו שפסטה היה לבולט בנהירה) יפגוש אותה ו״יציל״ אותה למטרותיו האישיות. היא תהפוך לדיווה הגדולה בעולם ותקים את הקונצרט שבו הסרט מתרחש, ושם תתגלה התוכנית הכלשהי של גורדון ושלה, שככול הנראה קשורה למחיקת כל הפיראטים בעולם בדרך כלשהי, ולופי יפעל כדיי לעצור אותה ויגיד לה את המשפט הזה מהטריילר הראשון ששאנקס לא ישב בשקט אם הוא יידע שהיא עושה את זה. במהלך הקרב הסופי הזה  אוטה תישבר שוב לדמעות ותעשה את הפיצוץ הצהוב הזה (רואים את שני הקטעים האלה בטריילר הראשון), ואז או שלופי יעזור לה, או שהיא תביס אותו ותבכה בגלל שהיא הביסה אותו – ואז שאנקס יגיע ויציל את המצב ואותה. וכן, אני בטוח ששאנקס יופיע גם בהווה, כי בטריילר השני רואים אותו ואת הצוות שלו, ויש שם חברי צוות שלא היו בעבר (כאלה שהופיעו לראשונה רק במארינפורד), וגם ידוע לנו שלכול הצוות של שאנקס יהיו שורות דיבור בסרט – כולל אלה שמעולם לא דיברו באנימה עדיין. אגב, זה לא ממש קשור ואני לא יודע מה זה אומר, אבל שמתי לב שהכנפיים של אוטה בסצינה האחרונה של הטריילר השני בצבע כחול כהה כמו הדבר הזה שהיא עומדת עליו, ולא בצבעים הרגילים שלהן.

עוד כמה דברים שיש לי מה לכתוב עליהם: זה נראה שדמויות כמו בלונו וקאליפה יופיעו בסרט (התפרסמו עיצובי דמויות שלהם לסרט, וכך גם על כל הדמויות שאני אדבר עליהן פה), וזה מאוד מעניין כי אני לא חושב שראינו אותם בכלל אחרי הטיימסקיפ – אז אולי נגלה מה קורה איתם עכשיו. בנוסף, אנחנו יודעים שכול האדמירלים חוץ מריוקוגיו, וכול הגורוסי, יופיעו בסרט – מה שמראה כמה מה שיקרה בו יהיה דרמטי. נזכה גם לראות דמויות מגניבות כמו לואו, ברטולומאו, קובי, הלמפו, בפו, וכנראה שעוד כל מיני שאנחנו לא יודעים עליהן כרגע – אבל זה גם היה בנהירה, אז אני לא חושב שזה מצביע על מקרה מיוחד מאוד. פשוט יהיה נחמד לראות אותם. מה שלא היה לנו גם בנהירה לעומת זאת… הוא ההתערבות הישירה של לא אחד, אלא שני יונקו בסיפור. זאת לא בדיחה, וזאת לא המצאה, התפרסמו עיצובי הדמויות של אובן, ברולה, ושימו לב לזה, קאטאקורי לסרט – מה שאומר שאנחנו אשכרה נראה את הצוות של ביג מאם לוקח חלק כלשהו בסיפור. נוסף על אלה, יש גם דמויות חדשות כמו פיראטי המדוזות ומעריצים של אוטה שיקחו חלק בסרט, אבל מעבר לזה שאחד מהם ידובב ע"י המדובב של ארן ממתקפת הטיטאנים, שיש לו קול אייקוני בטירוף, אין לי כל-כך מה לכתוב עליהם.

ולדבר האחרון שנשאר לי לכתוב עליו, סאני-קון. למי שלא יודע, ואפשר לראות את זה גם בטריילר השני, הסאני האהובה שלנו תשנה צורה בסרט למעין humanoid, כמו צ׳ופר, ושמה בצורה הזאת יהיה סאני-קון. יש מצב שזה יהיה אפקט של הכוח של אוטה… אבל אני לא באמת יודע. פשוט אין לי רעיון אחר למה גרם לזה כרגע (אולי לגורדון יש יכולת שגרמה לזה?). בכול מקרה, יהיה מעניין לראות מה הם מתכוונים לעשות עם הרעיון המיוחד הזה.

וזהו, סיימתי לחפור לעומק של החור בים שמתחת לאניס לובי על הסרט. אם יש פרט שפספסתי שמחזק או פוסל את אחד הרעיונות שהעליתי, אני כמובן אשמח לדעת, ונחכה ונראה איך הסרט יהיה בסוף עם כל הדברים המטורפים שנראה שיהיו בו. עד אז, יהיו הרבה חדשות (גם על הסרט וגם על דברים אחרים של וואן פיס), אז אני כמובן אכתוב עליהם – בתקווה משהו פחות ארוך וחופר מזה.

guest
28 Comments
החדשים ביותר
הישנים ביותר כמות הצבעות
Inline Feedbacks
View all comments

עוד פוסטים

Back to top button
28
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
%d בלוגרים אהבו את זה: