קרוקודייל

שם ביפנית: クロコダイル

שם באנגלית: Crocodile

שם בעברית: קרוקודייל

גיל: 46 (לאחר הטיים סקיפ)

תאריך לידה: 5 בספטמבר

כינוי: מר. 0

הופעה ראשונה: פרק 76

באונטי: 81,000,000

תוצאת תמונה עבור ‪one piece crocodile‬‏

קרוקודיל הוא ראש ארגון הפשע "בארוק וורקס" לשעבר והוא דמות הנבל המרכזית בסאגת אראבסטה. הוא היה האויב הראשון שהביא את לופי לתבוסה מלאה והביס את לופי יותר מפעם אחת. במקור היה בעל התואר שיצ'יבוקאי אך בהמשך נלקח ממנו תואר זה לאחר שנחשפה מזימתו להשתלט על הממלכה המדברית אראבסטה. לאחר שהובס בידי לופי נתפס על ידי המארין ונשלח לאימפל דאון.
הודות ללופי הוא הצליח להימלט מאימפל דאון והגיע למארינפורד כדי להשתתף במלחמה הגדולה, לאחר מכן, הוא ודאז בונס (מר 1) החליטו לצאת לעולם החדש.
מראה:
בהופעתו בסאגת אראבסטה קרוקודייל נראה כגבר גבוה עם חזה וכתפיים רחבים וצוואר עבה. יש לו עור חיוור ושיער שחור באורך העורף, שמוחזק היטב לאחור. ניתן לראות על גופו פצעים בולטים מקרבות שונים בעברו, צלקת ארוכה על גשר אפו המשתרעת על פניו וקרס גדול עשוי זהב במקום ידו השמאלית. עיניו שקועות וגבותיו הדקות המשורטטות כלפי מעלה גורמות לכך שעל פניו נישאות הבעות של התנשאות וחשדנות. הוא מדבר בקול עמוק, רגוע, והוא נראה בדרך כלל מעשן.
לאחר שנכלא באימפל דאון, לבש מדי אסירים מפוספסים, כמו רוב האסירים האחרים, אבל נשאר לו קרס הזהב שלו. לאחר שהצטרף ללופי ולג'ינביי במשימתם להציל את אייס, הוא השיג שינוי מלא של בגדים מהציוד של ארץ נוקמה.
כוח ויכולות:
לחימתו של קרוקודייל מבוססת על כוח פרי השטן שלו. פרי השטן שלו מסוג לוגיה מאפשר לו בנוסף להתקפות שונות, גם להפוך לחול כדי למנוע פציעות. ניתן לראות כי יש לו כושר גופני טוב, סיבולת לכאב, ומהירות. הוא היה מסוגל לסבול מכות רציניות מלופי בקרב השלישי שלהם תוך כדי החזרה עם מתקפות משלו. מאוחר יותר הצליח לספוג מכה חזקה מג'וזו (מפקד המחלקה השלישית מפיראטי וואיטבירד) עטוף ביהלום בעודו נוחת על רגליו לאחר מכן.
הוא היה מסוגל לעמוד מול מיהוק בעוד לופי לא היה מסוגל להגיב על מתקפותיו ונאלץ רק להגן על עצמו. בטחונו בכוחו נראה פעם נוספת שכן, לא היה מודאג שמולו עומד יריב רציני כמו מיהוק.
גם מול דופלמינגו עמד ולא ניכרו אצלו חשש או ספק והוא אף סירב לדופלמינגו בהצעתו לכרות ברית. הוא היה מסוגל אפילו להילחם אדמירל אקיאנו ולהיראות לגמרי ללא פגע לאחר מכן.
בנוסף לכך אנו רואים על זרועו רקס מזהב שבמהלך קרבו עם לופי נשברה לקרס ברזל רעילה ובנוסף לחרב ברזל רעילה
אופי:
קרוקודייל בעל מזג חם ונוטה להתרגז במהירות בעיקר כאשר מעליבים אותו. נראה כי אמר לרובין בעבר שהרג את כל מי שהעז להעליב אותו. ניתן לראות עצבנות זו מתבטאת אצלו כאשר לופי קורא לו בקרב הראשון שלהם "טיפש" והוא מתעצבן ונושך בחוזקה את הסיגריה בפיו.
הוא לא מראה שום אמפטיה כלפי הכפופים לו ונראה כי הוא אף מוכן להקריב אותם על מנת להשיג את מטרותיו האישיות. הוא היה מוכן להרוג אם אחד הסוכנים נכשל במשימתו, בגד בו או העליב אותו, כפי שניתן לראות עם רובין או עם מר 3.
הוא לא מראה כל קשר אמיתי של חיבה, או אמון כלפי אנשים למרות שאינו יכול להיות חסין לחלוטין מרעיון של כבוד כלפי אדם אחר. נראה שיש לו מערכת יחסים טובה עם מר1 לאחר במלחמה והוא מבקש ממנו להצטרף אליו ל"שינסקאיי". נראה כי גם כיבד את לופי בקרב השלישי שלהם כאשר אמר לו שהוא ראוי למוות מכובד על ידי הקרס המורעל שלו. דוגמא נוספת להבעת כבוד נדירה של קרוקודייל היא כאשר סירב להילחם בוואיטבירד שהיה חלש לאחר שנפצע על ידי סקווארד.
קרוקודייל מאוד בטוח בעצמו וביכולות שלו. הכוח הגדול שלו מוצג כאשר הוא מנצח את לופי פעמיים, כמעט הורג אותו בשתי הפעמים. הוא נהנה לשחק עם יריבים חלשים, לעתים קרובות מחייך וצוחק בשביעות רצון במהלך הקרב. עם זאת, בשל הביטחון המופרז, הוא מזלזל בכוח הרצון של לופי, וזה בסופו של דבר מוביל לתבוסה שלו.

עבר:
ידוע כי בעבר קרא קרוקודייל תיגר על וואיטבירד והובס. לכן, מטרתו הייתה לקחת את ראשו של וואיטבירד והיה מוכן לעזור ללופי להימלט מאימפל דאון כדי לפגוש את וואיטבירד במלחמה.
במהלך המלחמה במרינפורד, סנגוקו חשב שהוא יכול להשתמש בשנאה של קרוקודיל כלפי וואיטבירד לטובתו. אף על פי שקרוקודייל רצה לקחת את ראשו של ואייטברד, הוא גם רצה למנוע מהמארין לבצע את משימתם, כפי שמוצג כאשר הציל את אייס מניסיון ההוצאה להורג הראשון. בעקבות מותו של וויטבירד, נלקחה הזדמנותו של קרוקודייל לנקמה, ובכל זאת המשיך לראות במארין אויבים והציל את לופי וג'ינביי מידיו של אדמירל אקיאנו. למרות שקרוקודייל הופיע כמה פעמים במהלך העלילה, עברו עדיין אינו ידוע לגמרי ויש כמה פרטים שנחשפים לצופים לא בשלמותם, דבר שגורם לדמותו להיראות מסתורית ומסקרנת יותר.
לדוגמא, במהלך מפגשם של איוונקוב וקרוקודייל באימפל דאון נודע לנו כי הם הכירו זה את זה כאשר קרוקודייל היה טירון. באותו הזמן גילה איוונקוב חולשה יקרה של קרוקודייל, כאשר מאוחר יותר הוא השתמש בסחיטה ואיים לספר את סודו אם יבגוד בקבוצת האנשים הנמלטת מאימפל דאון.
מערכות יחסים:
קרוקודייל הוא אינטליגנט וערמומי. ניתן לראות את זה כאשר יצר את בארוק וורקס תוך שמירה על סודיות מפני הממשלה העולמי, הפך את עצמו להיות גיבור בעיני אנשי העם באראבסטה בעודו מחבל בשמו הטוב של המלך הקיים.
הוא הצליח לשמור על זהותו האמיתית במשך שנים כאשר נודע בבארוק וורקס כמר 0.
הוא יכול להסיק מסקנה נכונה המבוססת על מעט מאוד מידע; למשל, לאחר שראה את הסימנים על זרועות כובעי הקש, כמעט מיד הבין שהם מתגוננים מפני כוחו של מר 2.
נראה שיש לו הבנה טובה יותר של פירות השטן מאשר רוב האנשים. הוא גילה כי החיות הסוברות באימפל דאון היו למעשה "התעוררות" של משתמשים בפירות שטן מסוג זואן.
הוא לא מראה כל קשר אמיתי של חיבה, או אמון כלפי אנשים למרות שאינו יכול להיות חסין לחלוטין מרעיון של כבוד כלפי אדם אחר. נראה שיש לו מערכת יחסים טובה עם מר1 לאחר במלחמה והוא מבקש ממנו להצטרף אליו ל"שינסקאיי". נראה כי גם כיבד את לופי בקרב השלישי שלהם כאשר אמר לו שהוא ראוי למוות מכובד על ידי הקרס המורעל שלו. דוגמא נוספת להבעת כבוד נדירה של קרוקודייל היא כאשר סירב להילחם בוואיטבירד שהיה חלש לאחר שנפצע על ידי סקווארדו

ידע כללי:
קרוקודייל הוא היחידי מכל השיצ'יבוקאי שמחזיק בפרי לוגיה

תוצאת תמונה עבור ‪one piece crocodile‬‏

Back to top button