רורונואה זורו

 רורונואה זורו

הקדמה:

רורונואה זורו הוא כיום פיראט המשתמש בסייף של שלוש חרבות, בעל באונטי של כ-320 מיליון ברי, הוא יצא מהכפר שלו להתאמן וכשניסה לחזור, לא ידע את הכיוון משום שהוא בעל חוש כיוון נוראי, אז בשביל להתקיים צד פיראטים בשביל הפרס שמקבלים בשביל ראשם. כיום הוא חלק מצוותו של כובע הקש לופי, שזורו מהווה כסגן שלו וכבן אדם השני הכי חזק בצוות. המטרה של זורו היא להיות הסייף הכי טוב בעולם לא מקום שני ולא שלישי.

 

תוצאת תמונה עבור ‪roronoa zoro after timeskip‬‏

מראה:

כשראינו לראשונה את רורונואה הוא לבש חולצה לבנה, על ידו הייתה קשורה בנדנה, על מותנו היה מן צעיף ירוק, מכנס שחור ומגפיים שחורות ירוקות. במהלך ההרפתקה צבר זורו מספר צלקות הראשונה הייתה צלקת באלכסון מהחזה עד המותן. בסאגת ה cp9 זורו שינה מראה אך רק לסאגה הזאת היה במראה הזה לאותו דבר פרט לחולצה פתוחה צהובה. באי השמיים זורו היה עם גופייה כחולה צמודה ומשקפת. זורו שינה את מראו פעם נוספת בשאבונדי ששם היה עם אותו מראה רק חולצה פתוחה עם פסים אדומים לבנים. ולאחר הטייםסקיפ, חזר אלינו זורו עם חלוק ירוק צעיף אדום על המותן שבצידו שם את שלושת חרבותיו בנדנה על ידו השמאלית והמגפיים השחורות ירוקות אך הפעם עם צלקת נוספת על עינו השמאלית שכאן רואים שהמראה שלו השתנה יותר.

אופי:

האופי של זורו מאופיין במילה אחת עצלנות, במהלך הסדרה ניתן לראות את זורו מרבית הזמן ישן. זורו אוהב מאוד גם לשתות סאקה וזה חוזר על עצמו הרבה. למרות שהוא לרוב עצלן יש דבר אחד שהוא לא מתעצל בו וזה אימונים כי חשוב לו לפתח את השרירים  שלו בשביל החלום שלו שהוא להתעלות על עין הנץ מיהוק שנקרא הסייף הטוב ביותר בעולם ולקחת את מקומו. בנוסף לכך במהלך הסדרה כמה פעמים רואים שזורו נאמן, בסוף סאגת טרילרבארק בה אחד מכלבי הממשלה(השיצ'יבוקאים) בשביל לקחת את לופי שהיה מחוסר הכרה לממשלה. זורו ראה את זה וחתך אותו אך ללא נזק רציני. זורו אמר לו קח אותי במקום הוא אמר בסדר ואז סאנג'י נכנס לתמונה אמר לו קח אותי וזורו נתן לסאנג'י מכה לעלף אותו, זורו והשיצ'יבוקאי נשארו לבד וקומה(השיצ'בוקאי) הוציא ללופי את כל הכאב שהוא חווה לצורת כף יד ענקית, קומה אמר לזורו תספוג את כל הכאב שלופי חווה בקרב ואני עוזב אתכם , הוא נתן לזורו טעימה קטנה וזורו שהיה פצוע מהקרב גם התפתל מכאבים, ובסוף זורו קפץ לתוך הבועה, וכשסאנג'י התעורר הוא ראה את זורו משלב ידיים וכל באזור מסביב מפוזר הדם שלו, ובדרך נס זורו שרד אך עם פציעה שליוותה אותו עד לטייםסקיפ.

 

היסטוריה/עבר

כשזורו היה ילד(בן 11) הוא הלך לבית ספר לסייף, ואתגר הסנסיי שלו הסנסיי אמר לו תילחם מול הבת שלי (קוינה)  וזורו זלזל. במהלך הקרב זורו לקח מספר רב של חרבות וכשלא הלך לו לקח 3 חרבות אחד שם בפה 2 בידיים אחד בכל יד קוינה הופתעה חשבה שהוא יודע להשתמש בסגנון 3 חרבות אך הוא לא ידע, וכמובן שהוא הפסיד ומאז שם לעצמו מטרה לעקוף אותה. מאותו יום זורו התאמן כמו משוגע ובכל פעם היא הייתה צעד אחד לפניו. בערב אחד הם ישבו ודיברו וכרתו ברית שבה נאמר שהם מבטיחים אחד לשני שאחד מהם יהיה הסייף הכי טוב בעולם. לילה לאחר מכן הסנסיי קרא לזורו אמר לו שהוא יהיה המחליף שלו ולא הבת שלו כי היא אישה. היא שמעה את זה ירדה למחסן להביא חרב היא מעדה והחרב דקרה אותה מה שגרם למותה(הסיבה לא ממש ידועה). זורו לקח את זה קשה והתאמן אף יותר ברצינות.

לפני שזורו פגש את לופי הוא היה בבר בעיירה מסוימת, כשהגיע בן של חייל מארין בכיר זורו הגן על ילדה וכתוצאה מכך נקלע בבסיסו של חייל המארין המפורסם מורגן ששם אמרו לו אם אתה נכנע עכשיו 30 יום לא תקבל אוכל ואת נשחרר אותך הוא הסכים, כשלופי הגיע לעיירה הוא חיפש חברי צוות ושמע על זורו והוא סגר איתו עסקה שאם הוא מחזיר לזורו את החרבות הוא הצטרף לצוות שלו וכך היה.

מסאגה לסאגה ובין ארק לארק ניתן לראות את שיפורו של זורו למשל בסאגת איסט בלו נלחם זורו נגד חייל של באגי והוא מאוד התקשה, ובכמה ארקים אחר כך נלחם נגד סגן של ארלונג איש הדג שחזק פי 20 לפחות מחיילו של באגי וכמובן שזורו ניצח עם פציעה חמורה מאוד שחווה כמה פרקים לפני מהסייף החזק בעולם

תוצאת תמונה עבור ‪roronoa zoro after timeskip‬‏

מערכת יחסים:

לזורו בצוות יש חבר צוות שלא מסתדר איתו כל הזמן יורדים אחד על השני, חבר הצוות הזה הוא סאנג'י שהוא כל הזמן יורד עליו והוא עליו והם נלחמים. ובמהלך קרבות רציניים הם מתחרים אחד נגד השני מי הביס יותר. לעומת זאת בין זורו וכל הצוות יש יחס סבבה לדוגמה אוסופ ונאמי שכמה פעמים ראינו אותם שותים אחד עם השני סאקה ונהנים. במהלך מסעם זורו פגש מישהי מהמארין שהיא גם סייפת ודומה 2 טיפות מים לחברת ילדותו שנהרגה, ויצא שכמה פעמים היא ניסתה ללכוד אותו הוא הביס אותה אך לא ניסה להרוג אותה.

הוא ממש רוכש כבוד לסנסיי שלו שהביא לו את החרב שלו שהוא שומר עליה במשך כל הזמן הזה.

כוח ויכולות:

סגנון הלחימה המועדף של זורו הוא סגנון שלושת החרבות(סאנטוריו) שבו יש לו חרב בכל יד וחרב בפה.

לזורו יש 3 חרבות ששלושתם בין 21 החרבות הכי טובות בעולם, ואחת מהם היא אחת מ 12 החרבות האגדיות. חרבותיו של זורו הם:

וואדו איצ'ימונצי (ניתנה לזורו בתחילת המסע שלו והייתה שייכת לחברת ילדותו קוינה) חרב נוספת ש זורו קיטצו זו חרב מקוללת שניתנה לו בתחרות על המזל שלו.

והחרב האחרונה שיסוי שזורו קיבל מסמוראי בטרילרבארק. לזורו יש מגוון מתקפות שאחת המתקפות הבולטות היא אוני גירי. זורו, הוא אחד מארבעת היחידים בצוות שיכולים להשתמש בהאקי, האקי שזורו משתמש בו הוא האקי הקשחה, הראו את זורו משתמש בו בדרסרוסה.

 

שונות:

במהלך הטייםסקיפ זורו נשלח לאי של אויבו- עין הנץ מיהוק, ששם התחנן אליו שיאמן אותו כי הוא חלש מידי, ולא יכול לעזור לצוות שלו כשהוא ככה.

זורו ממוקד במטרה, וזה בא לידי ביטוי בכך שבסאגת בארוק וורקס, הוא נכלא בתוך פסל שעווה שעמד להפוך אותו לדמות שעווה כיוון שרגליו היו תקועות שם, הוא עמד לחתוך את רגליו כדי לצאת אך בשנייה האחרונה לופי שבר את הפסל שהחזיק אותו, וזורו כבר כמעט חתך את כל רגליו הוא הגיע לחצי הרגל!

טריוויה:

הנה כמה עובדות שבטוח לא ידעתם על זורו.

ראשית המאכל השנוא על זורו הוא שוקולד כיוון שהוא חושב שזה מתוק מידי, זורו הוצג לאחר הטייםסקיפ בדיוק כמו שמיהוק הוצג שהראו אותו לראשונה שניהם חתכו ספינה. בנוסף לכך בצ'אפטרים מסוימים אודה עשה טעויות של עיצוב לדוגמה, הוא שם לזורו את הצלקת בעין השנייה. עוד טעות במנגה הוא שם לזורו את הצלקת של לופי(מה שיש ללופי בחזה). וטעות נוספת בטעות אודה שם לזורו את החרב של לאו (במנגה) וכל זה תוקן באנימה.

(מקורות חיפוש, יוטיוב –betop לנושא טריוויה)

 

 

סיקור- עידו לוי

 

Back to top button