השנה "הטובה ביותר של וואן פיס", חדשות גדולות ללייב אקשן, ועוד המון!!! | חדשות וואן פיס

היי חברים!
בשבת האחרונה חגגתי יום הולדת, ובתזמון מושלם עם זה גם יש לי כמה ימים יותר פנויים! לכן, היום אני, סוף-סוף, מחייה את פינת החדשות באתר! (בתקווה שעוד זוכרים אותה…)
בשיא הכנות, אני כבר כמה שבועות מחזיק ביותר ממספיק ידיעות כדיי להצדיק פוסט חדש, אבל לצערי, ממש לא מצאתי זמן לכתוב אותו… שזה מבאס, כי יש כמה ידיעות ממש גדולות שחבל שהתעכבתי כל-כך עם לעדכן את כולכם עליהן, אבל היי, טוב מאוחר מאשר לעולם לא 😉 .
אז… הפעם באמת יש לנו המון ידיעות ממש גדולות, ולכן, בלי אף מילה מיותרת נוספת, בואו נתחיל.

הרווחים של רד:

אז בפוסט הקודם דיווחתי לכם על הרווחים של רד בסופ"שים ה- 13 עד ה- 20 שלו בקולנוע היפני, ובמקריות מוחלטת, יצא שמייד לאחר הסופ"ש ה- 20 הוא עזב את הדירוג של 10 הסרטים הרווחיים ביותר ביפן – מה שאומר שהפסקנו לקבל נתונים שבועיים עליו. עם זאת, עדיין יש לנו כמה עדכונים:
קודם כל, 157 ימים לאחר יציאתו ביפן, רד עבר את ה- 19,000,000,000¥ (144,000,000$) בקופות, לאחר שמכר למעלה מ- 13,790,0000 כרטיסים.
לאחר-מכן, יש לי לספר לכם שבסופ"ש ה- 24 שלו ביפן, רד חזר לעשירייה המובילה ביפן, ונשאר בה עד לסופ"ש ה- 26 והאחרון שלו, אז בואו נעבור על המספרים:
בסופ"ש ה- 24 – במקום התשיעי בקופות, לאחר שהרוויח 49,111,710¥ (381,000$).
בסופ"ש ה- 25 – במקום השלישי בקופות, לאחר שמכר 155,000 כרטיסים והרוויח 213,760,670¥ (1,640,000$).
בסופ"ש ה- 26 והאחרון – במקום השלישי בקופות, לאחר שמכר 218,000 כרטיסים והרוויח 291,807,340¥ (2,230,000$).
עם סיום הקרנותיו ביפן, פורסם כי הסרט הגיע לרווחים כוללים של 19,700,000,000¥ (152,000,000$), עם סכום כולל של 14,270,000 כרטיסים שנמכרו ביפן ב- 177 הימים שבהם הוקרן בקולנוע. הגעתו לרווחים אלה רשמית ממקמת את רד מעל "הטירה הנעה" (Howl's Moving Castle) בתור סרט האנימה החמישי הכי רווחי ביפן, והסרט השמיני הכי רווחי ביפן בכללי, אי-פעם.
בנוסף, סכום רווחיו העולמיים של רד עומד כרגע על 31,900,000,000¥ (246,000,000$) – מה שהופך אותו לסרט האנימה הרביעי הכי רווחי ברחבי העולם, לאחר שעבר את "הטירה הנעה" גם ברווחים העולמיים.
וכרגיל, כמובן שיש לנו גם ציורים חדשים לכבוד רווחיו של הסרט:
תחילה, יש לנו פוסטר לכבוד הגעתו של רד ל- 19B¥, שצוייר על-ידיי אודה, ומציג את זורו וסאנג'י רבים (כמובן).
הפוסטר השני שלנו הוא פוסטר לכבוד הגעתו של רד ל- 31.9B¥, והוא כולל ספויילר גדול מאוד לסרט ולאנימה, אז תבחרו אתם אם לפתוח את תיבת הספויילר הזו:

ספויילר לסרט רד ולאנימה

הטקסט "הרצון של רד חיי" הוא פרט ממש נחמד ויפה, בהתחשב באחד המסרים של רד (ושל כל הסדרה) על הרצון המורש בין אנשים – ספציפית במקרה הזה, הרצון של אוטה ליצור עולם חדש שלופי ימשיך ויממש בדרכו שלו.
אפשר גם לפרש אותו במובן שהסרט רד עצמו עדיין חזק, קיים, ומצליח… אז זאת מעין לשון כפולה ממש נחמדה שאני לא יודע אם היא מכוונת, אבל היא ללא ספק מתאימה ליוצרים ספרותיים כמו אודה והאנשים שעבדו על הסרט (כפי שהראיתי בניתוח הענק שעשיתי לסרט).

[collapse]

וזהו, זאת כנראה הפעם האחרונה שאני אסקר לכם את הרווחים של רד. מאחר והצטרפתי לצוות בקיץ האחרון, הכותרת הזאת ליוותה את החדשות כמעט מאז הפוסט הראשון, אז… סופה של תקופה? או ליתר דיוק, של עידן…? (מי שצפו בסרט אמורים להבין)
בכול מקרה, למקרה שפספסתם, אני שוב אציין כי אלה מכם שמחכים לראות את רד באתר – לכו לפוסט הזה (לחיץ) כדיי לדעת מתי אתם יכולים לצפות למצוא אותו פה. (עדכון הסרט יצא פה!)
ונמשיך לשאר הידיעות על רד…

מועמדויות לפרסים, רעיונות מקוריים לרד:

הסרט רד – לצד "סוזומה" (Suzume, סרטו החדש של הבמאי המפורסם והאהוב ביותר כיום ביפן – מאקוטו שינקאי [Makoto Shinkai]), והסרט החדש של מנגת הספורט הקלאסית "סלאם דאנק" (Slam Dunk) – מועמד בטקס פרסי האקדמיה היפנית לקולנוע בקטגוריית אנימציה.
בנוסף, ה- TAAF (ראשי תיבות ל- Tokyo Anime Film Festival, או "פסטיבל סרטי האנימה של טוקיו" בעברית) הכריזו על המנצחים בטקס הפרסים שלהם לשנת 2022, ורד לקח 3 קטגוריות שונות: הבמאי הטוב ביותר – לבמאי הסרט רד, גורו טאניגוצ'י (Goro Taniguchi); הביצוע המוזיקלי הטוב ביותר – לזמרת שביצעה את קטעי השירה של אוטה, אדו (Ado); סרט האנימה הטוב ביותר – לסרט "וואן פיס הסרט: רד".
כפי שאתם יכולים לראות, הסנסציה של רד וההצלחה האדירה שלו הובילו להכרה רבה גם מהגופים הרשמיים, וכול מה שאני יכול להגיד הוא… שזה מאוד מוצדק, לדעתי האישית.
וכדרך-אגב, מאחר ואנחנו כבר מדברים על רד, כבר יצא לי לחזור לסרט מאז הפוסט הענק שלי עליו, ולמרבה הפסיכיות ובאופן לא יאמן, גיליתי עוד פרטים חדשים שלא צוינו באותו פוסט שגם ככה היה ארוך באופן מוגזם… אז מתישהו אני אמצא הזדמנות לשתף אתכם, כי פה זה לא נראה לי מתאים.
והלאה, כי יש לנו עוד דברים על רד.
בהמשך למסורת נוספת של הפוסטים שלי, יש לנו עוד 2 סרטונים המתעדים את אירועי הקרנות הבכורה של רד – הפעם בסינגפור ובגרמניה, אז קבלו אותם:
לצפייה באירוע הקרנת הבכורה של רד בסינגפור
לצפייה באירוע הקרנת הבכורה של רד בגרמניה
ולסיום, כפי שצויין בכותרת של ידיעה זו, יש לנו כמה עיצובי דמויות מוקדמים של אוטה שאודה צייר ממש בתחילת העבודה על הסרט ועל הדמות שלה…

כפי שאפשר לראות, היו הרבה מאוד עיצובים שונים מאוד זה מזה… ואם תקראו את המסר של אודה למטה בתמונה, הוא דיי מסביר למה. אודה כתב שם כי העיצוב יצטרך להיקבע לפי סגנון המוזיקה והאופי שלה כדמות שהם יבחרו (מה שגם מראה עד כמה זה היה שלב מוקדם בעבודה על הסרט והדמות), אבל לבינתיים הוא פשוט ישב וצייר את כמה העיצובים האלה שפשוט עלו לו לראש… דבר נוסף שיש לנו הוא המידע כי אוטה תוכננה במקור להיקרא "דבורה"… שזה מאוד מעניין, כי זה מן הסתם חייב לרמוז לדבורה הנביאה התנ"כית (בואו דבורה זה לא איזה שם יפני/ אמריקאי/ אירופאי/ …), אז מאוד מעניין אותי לדעת מאיפה היה הרעיון של לקשר בין אוטה אליה… אז אם יש לכם רעיון, אני יותר מאשמח לקרוא אותו בתגובות.
ורגע לפני שנמשיך עם החדשות המלהיבות על הסדרה, אני חושב שחשוב לעצור רגע ולציין את הדבר הזה:

מנכ"ל טואי אנימציה נפטר:

מנכ"ל הסטודיו טואי אנימציה (Toei Animation), שהם הסטודיו שמפיק את האנימה של וואן פיס (וגם דרגון בול, לדוגמה), אוסאמו טזוקה (Osamu Tezuka, ולא, אין קשר בינו לבין הבורא של תעשיות האנימה והמנגה באותו השם), הלך לעולמו בגיל 62.
יהי זכרו ברוך ותנחומים ממאוד רחוק למשפחתו🙏.
ובחזרה לדברים יותר משמחים, כי זה בכול זאת מה שוואן פיס קיימת בשבילו…

ההצלחה האדירה של האנימה ב- 2022:

החברה TV Time ("זמן טלוויזיה" בתרגום ישיר), שהם גוף העוקב אחר נתוני צפייה של סדרות וסרטים, והנתונים שהם מפרסמים הם מאוד אמינים, פרסמו את הדירוגים הכוללים שלהם לשנת 2022. מתוכם, שניים מעניינים אותנו: דמויות הטלוויזיה הפופולריות ביותר, וסדרות הטלוויזיה הנצפות ביותר של השנה.
בדירוג הדמויות הפופולריות ביותר, לופי הגיע למקום השלישי – מאחורי אילבן מדברים מוזרים ו-וודנסדיי אדמס מוודנסדיי, בלבד.
בדירוג סדרות הטלוויזיה הנצפות ביותר של השנה, וואן פיס הגיעה למקום הראשון – מעל דברים מוזרים, מעל האנטומיה של גריי, מעל בית הדרקון, ופשוט מאוד מעל כל סדרה שאתם מסוגלים ו/ או לא מסוגלים לחשוב עליה… שזה פשוט מטורף.
ומשנה לשנה…

השנה הטובה ביותר של האנימה של וואן פיס:

הנרי ת'ורלואו (Henry Thurlow), שהוא אנימטור על האנימה של וואן פיס שאחראי, לצורך הדוגמה, על ההסתערות של הנדנים בשחור-לבן בפרק 995, על הסצינה של קיד בונה את פאנק גיבסון בפרק 1017, ועל המתקפה המשולבת של ביג מאם עם הרה, פרומתאוס, ונפוליאון בפרק 1033, פרסם מסר קטן ש… אני חושב שיעניין אתכם.
ת'ורלואו אמר, ואני מצטט: "2023 עלולה מאוד להיות השנה הטובה ביותר של האנימה של וואן בהיסטוריה בת 25 השנים שלה.
"החל מצופי אנימה שתוהים איך וואנו תיגמר… לקוראי מנגה שמתים בהמתנה לראות את הקטע הזה (או ההוא או האחד הזה…) מעריצים יקבלו את כל זה ב- 2023."
וכול מה שנותר לי להוסיף הוא שבתור קורא מנגה, אני בהחלט מת כבר לראות את האנימה מעבדת כמה מהצ'אפטרים האגדיים שיגיעו לאנימה השנה – במיוחד אחד ספציפי, שהוא, לדעתי האישית, הצ'אפטר הטוב ביותר בכול המנגה. אם האנימה תפציץ כמו שהוא מרים פה ציפיות שהיא תעשה, שלמען ההבהרה, אין אדם שבטוח יותר ממני שהיא תעשה את זה, זאת בקלות וללא תחרות תהיה השנה הטובה ביותר שלה אי-פעם. אז כן, תרגישו חופשיים להתרגש ולהרים ציפיות.
ועכשיו, בואו נדבר טיפה גם על המנגה.

ווליום 105 של המנגה, ווליום 16 של מגזין וואן פיס, סיזר:

הווליום החדש של המנגה, ווליום 105, יצא ביפן בתאריך ה- 03/03/2023 (יום לפני יום ההולדת שלי 😉 ), תחת הכותרת "החלום של לופי" (מי שקראו עד צ'אפטר 1060 לפחות אמורים להבין למה). הוא כולל בתוכו את צ'אפטרים 1056-1065 של המנגה (שזה… חתיכת אוסף צ'אפטרים בלשון המעטה), וכמובן שגם קיבלנו את כריכתו, שהיא פשוט מדהימה, אבל כדיי להראות לכם אותה ולכתוב עליה אני אצטרך להיכנס לספויילרים, אז… לצופי האנימה, תמשיכו מעבר לתיבת הספויילר.

כריכת ווליום 105


כפי שאתם יכולים לראות, צירפתי פה כריכה נוספת, שנראית… דיי דומה לחדשה, הייתי אומר. זוהי כריכת ווליום 25, מתקופת ארק ג'איה – הארק בו בלאקבירד הופיע לראשונה – ובאופן מאוד מחשיד, היא מציגה בדיוק את ארבעה היונקו של היום במנגה… אופן מחשיד שמעריצים מצביעים עליו מהרגע בו אותם היונקו נחשפו במנגה בקיץ האחרון, כפרט שעלול להצביע כי אודה תכנן את הדבר הזה עוד מאז. ובכן, אותה המחשבה כמעט אושרה לחלוטין כעת, כאשר אודה החליט לתת לנו כריכת ווליום שמשחזרת אחד-לאחד את זאת של ווליום 25, ומראה לנו כמה רחוק הגענו לאחר כל השנים האלה, עד המצב בו אנחנו נמצאים כיום – עם היונקו החדשים.
דבר נוסף שאני אוהב בכריכה הזאת הוא איך שאודה סידר את גדלי הדמויות זו לעומת זו, כשיקוף לכוח וההשפעה העולמיים של כל אחד ואחד מארבעה היונקו. לופי הוא אומנם יונקו, אבל מן הסתם שהוא נמצא בעמדת כוח והשפעה נחותות ביחס ל"חבריו" למעמד. אחריו מגיע בלאקבירד, שכבר נמצא במעמד זה כשנה, וזכה לבסס את עצמו ואת השפעתו בעולם. עם זאת, שניהם מתגמדים אל מול שאנקס – היונקו הוותיק ביותר מהמחזיקים העכשוויים בתואר, וייתכן מאוד שהדמות החזקה ביותר בסדרה כיום, עם כוח ומעמד פוליטיים שמשתווים אם לא מתעלים על כוחו הפיזי ויכולותיו. וכמובן, מעל כולם נמצא באגי – שדרך סדרה ארוכה של נפילות כלפי מעלה מצא את עצמו בעמדת קיסר הים הרביעי, וכול העולם משקשק מפניו בתור האחד שמפקד על קרוקודייל ומיהוק, ויותר מכך, בתור האדם שהיה כל-כך מדהים, חזק, ובטוח בעצמו, כדיי להתחיל לצוד מארינס ולשים באונטי על ראשיהם. באגי הוא ללא ספק האחד שמרעיד כרגע את העולם הכי הרבה, והדרך שבה הוא ממוקם מאחורי ומעל כולם עם ידיו מאיימות לאחוז בהם ולהכניע אותם מציגה את זה באופן מושלם.
לסיום, ולמען ההבהרה זה פרט שלא אני חשבתי עליו, יש לנו את קארוט, שנוכחותה על הכריכה נראית מעט… מוזרה. למה דווקא קארוט? ובכן, קודם כל, בתור הדוכסית החדשה של המינקס, היא נמצאת במעין עמדת מנהיגות חזקה שמתאימה במובן מסויים לכריכה, למרות שבואו, מומו, או כל מנהיג מדינה אחר בעולם של וואן פיס, יכלו להתאים באותה המידה. אז שוב, למה דווקא קארוט? ובכן, בגלל שנת הארנב.
לאלה מכם שלא יודעים, גלגל המזלות הסיני מחלק את המזלות לשנים, ולא חודשים, כאשר כל 12 שנים מקיימות מעגל של 12 המזלות. למה זה משמעותי? כי השנה, שנת 2023, היא שנת הארנב, ממש כמו קארוט…
וכפרט אחד אחרון, בהקשר להופעתה של קארוט על הכריכה, סקיצות מוקדמות של כריכת הווליום מראות לנו כי אודה חשב במקור לשים את מה שנראה כמו אים על הכריכה במקומה… שזה מעניין, והגיוני בהתחשב באירועי צ'אפטר 1060 האגדי, אשר כלול בווליום.

[collapse]

הדבר הנוסף שהתפרסם לאחרונה לסדרה הוא מגזין וואן פיס ווליום 16, אשר יצא ביפן בתאריך ה- 02/03/2023, והוא כולל:

  • קלף של אייס למשחק הקלפים של וואן פיס, המציג ציור של אייס שלקוח מתוך המנגה שלו שיצאה בכמה מהכרכים הקודמים של המגזין (ותורגמה באתר, לאלה שלא מכירים וסקרנים).
  • מידע מעמיק על צעצועים, משחקים, בובות, וכו' של וואן פיס (אין לי מושג למה הכוונה בזה).
  • ציור של אודה המציג את יאמאטו בתור האויראן הטובה בוואנו (מה שקומוראסאקי/ היורי הייתה), שזה… משהו, שמסתבר שקיים עכשיו, מסיבה כלשהי. במידה ואתם רוצים לראות את אותו המשהו, הנה הוא בשבילכם:
  • העיצובים הרשמיים של פירות השטן של לוצ'י והאנקוק (אודה באופן קבוע מצייר למגזין עיצובים של שני פירות שטן שלא ראינו כפירות בסיפור). כמובן שגם אותם אני מצרף לכם פה:

הפרי של לוצ'י.
הפרי של האנקוק.

  • נובל של המשחק "וואן פיס: אודיסאה" (One Piece: Odyssey), המשחק החדש שיצא בינואר, אשר נכתב על-ידיי ג'ון אסאקה (Jun Esaka), שאת שמו חלקכם אולי תכירו בתור האדם שכתב את הנובל "סאסקה רטסודן" שהתפרסם במיוחד לאחרונה כתוצאה מהעיבודים שקיבל למנגה משלו ולארק באנימה של בורוטו.

בנוסף, כמובן שיש לנו את כריכת המגזין, שהיא… מאוד חלשה ביחס לכריכות הקודמות של המגזין, וכוללת את התמונה הכי מקוללת של צ'ופר שאתם תמצאו באינטרנט (ברצינות, מי חשב לשים את זה שם?), אבל היא עדיין נחמדה, אז הנה אתן לכם לראות בעצמכם.
נוסף על שני אלה, לוואן פיס גם עומד לצאת בקרוב, בתאריך ה- 04/04/2023, ספרון בשם "מסע וואן פיס צבעוני" (One Piece Color Walk) – ספציפית במקרה זה, ה"מסע הצבעוני" העשירי, אשר מפורסם תחת הכותרת "דרקון" (Dragon). ספרוני "מסע צבעוני" הם ספרונים של וואן פיס שמקבצים שלל ציורים צבעוניים של אודה מכריכות של שונן ג'אמפ, עמודי שער צבעוניים של המנגה, כריכות של ווליומים, ועוד – כך שהספרון עצמו לא באמת כולל תוכן מיוחד או חדשני, אבל הסיבה שהוא מעניין אותנו היא הכריכה שלו – שמציגה ציור חדש ונחמד מאודה:
לסיום תחת כותרת זו, יש לי פרט מידע קטן לשתף אתכם, והוא כי גילו של סיזר קלאון שונה באופן רשמי מ- 40 ל- 55, מסיבה שאני יכול להסביר רק לקוראי המנגה מביניכם, ולכן, שוב, צופי האנימה מוזמנים להמשיך מעבר לתיבת הספויילר.

הסבר על גילו של סיזר

השינוי נעשה במטרה להתאים את גילו של סיזר לזה של קווין וג'אדג', וזאת משום שבעברם הם עבדו יחד עבור מעבדת המחקר למען שלום עולמי – מאדז, תחת וגהפאנק, כפי שגילינו מסיפור עמודי השער שרץ כרגע במנגה.

[collapse]

ועכשיו, בואו נעבור לדבר על הלייב אקשן… ויש הרבה על מה לדבר הפעם.

קאסט, פוסטרים, ותאריך יציאה פוטנציאלי ללייב אקשן:

תחילה, יש לנו שחקן אחד חדש שהכריז על השתתפותו בלייב אקשן:
הדבר השני בנושא הלייב אקשן הוא פרסומו של הפוסטר הרשמי הראשון לסדרה, שלדעתי נראה מצויין. הוא מציג את לופי בפוזת הנקאמה האייקונית (אפילו שזה לפני אלבאסטה…), על רקע זריחה/ שקיעה, ועם ציפור החדשות מעופפת שמפזרת עיתונים ברחבי העולם המופיעה מעל השמש.
כפי שאתם גם יכולים לראות על הפוסטר, אושר רשמית כי הסדרה אכן תצא עוד השנה, מה שהיה דיי ברור, אבל תמיד טוב לקבל הודעה רשמית בעניין. בנוסף, נטפליקס פתחו דף לסדרה בשירות הסטרימינג שלהם (דף שבגרסה העברית שלו, מכנה את הסדרה "ואן פיס", מסיבה שאני יכול לתאר אך ורק כ"ככה"), מה שאני מניח שאומר שבזמן הקרוב אפשר לצפות להתקדמות הקמפיין השיווקי של הסדרה, ובתקווה רבה גם שנקבל טריילר בקרוב.
בכול מקרה, הודות לפתיחת הדף של הסדרה אנחנו זכינו לתמונה שיווקית (נקרא לזה ככה כי זה לא פוסטר) נוספת, המציגה את כל הצוות של סאגת איסט בלו עומדים מול הגוינג מרי על רקע השמש, ושוב, עם ציפור חדשות בשמיים (שזה פרט ממש נחמד, במיוחד בגלל שאפשר לראות את הכובע שלה).
התמונה עצמה נראית פצצה בעייני, ואני חייב להודות שגם באופן אישי הכי אהבתי בה את אוסופ וסאנג'י שפשוט נראים לי סופר מגניבים פה, אבל אני גם חייב לציין ולספר לכם על הדרמה האינטרנטית שנגררה סביבה:
כפי שניתן לראות בתמונה, הכפכפים הידועים של לופי – שהם חלק מעיצוב הדמות הידוע שלו, ומביעים את שאיפתו לחופש מוחלט בהיותם הנעליים הכי משוחררות – הוחלפו בנעליים סגורות. השינוי הקטן הזה גרר המון ביקורת, שלדעתי האישית הייתה לחלוטין מוגזמת. אני כמובן מסכים שהיה נהדר אם יכולנו להיצמד לעיצוב המקורי של לופי עד הסוף, והאמת היא שאפילו אודה עצמו לא שמח כל-כך מההחלטה הזו, אבל זה בדיוק העניין – "אם יכולנו". כפכפים הם נעליים מאוד לא יציבות או טובות לרגליים, ולבצע איתם פעלולים וכדומה לצורך צילומי הסדרה היא פשוט משימה מסוכנת לשחקנים. לכן, מדיניות הצילום של נטפליקס אוסרת באופן מוחלט על-כך ששחקנים ינעלו כפכפים על סט הצילומים, מה שפשוט מאוד אילץ את צוות הלייב אקשן להחליף אותם בנעליים סגורות מטעמי בטיחות. האם זה חבל? כן. אבל האם זה לגמרי דבר קטן ולא כל-כך משמעותי, שלא צריך לשנות בכלל בהתחשב בכול ההבטחות הגדולות של הסדרה – כמו המפיק הראשי שהוא מעריץ שרוף שאומר שוואן פיס הצילה לו את החיים, הקאסט של כובעי הקש שנאמן בדיוק למדינות שאודה אמר שהם היו מגיעים מהן אילו היו חיים בעולם האמיתי, העובדה שאודה מפקח על כל החלטה בהפקה והם לא יכולים לשקול אפילו כל רעיון או שינוי כלשהם ללא אישורו האישי, העובדה שהמפיק הראשי אמר שהסדרה תהיה מפוצצת בפרטים קטנים למעריצים שיוכלו להתלהב מהם, ועוד? לחלוטין, לחלוטין כן. למען האמת, העובדה שהפרט הקטן הזה התפוצץ כל-כך בביקורות שליליות מדאיגה אותי בעיקר מסיבה אחת – והיא זו שהאירוע הזה מראה לנו את רמת השנאה העיוורת שיש כנגד הלייב אקשן רק בשל היותו לייב אקשן. אל תבינו אותי לא נכון, לאנשים יש את כל הסיבות שבעולם להיות סקפטיים, בהתחשב בהיסטוריה האפלה מאוד של עיבודי לייב אקשן הוליוודיים לאנימות ומנגות, אבל לפחות תנו לסדרה הזדמנות. לפחות, לכול הפחות, חכו לטריילר הראשון לפני שאתם שופטים לרעה ורוצים לשרוף כל דבר שקשור לסדרה. אודה בעצמו אמר שהוא חושב שהסדרה באמת נראית ממש מבטיחה, אז אולי לפחות תסמכו עליו?
מה שאני מנסה להגיד הוא שלפי איך שזה נראה עכשיו, זה לא משנה כמה הסדרה אולי תהיה מעולה (ואני לא אומר שהיא בהכרח תהיה) כשהיא תצא, אנשים בכול זאת ימצאו על מה לקרוע לה את הצורה באינטרנט, וחבל. זה סתם עלול למנוע את המשכה לעונות נוספות – דבר שנטפליקס בבירור מעוניינים לעשות, בהתחשב בעובדה שהם רואים בוואן פיס אחת משלוש ההפקות הגדולות ביותר ובעלות הפוטנציאל האדיר ביותר מכול מה שהם עובדים עליו עכשיו, לצד זה של אווטאר, לצורך הדוגמה.
ובחזרה לחדשות אחרי הנאום המהיר שנתתי פה על האנטי הקיצוני והמוגזם שיש לדעתי כלפי הלייב אקשן, הידיעה האחרונה בנושא סדרה זו שיש לי בשבילכם היא כי על-פי שמועות בלבד, אם כי יש לציין שהן נשמעות דיי אמינות, הלייב אקשן ייצא בתאריך ה- 31/08/2023. זה נשמע תאריך מאוד הגיוני ומתאים, אבל האם הוא יתברר בסופו של דבר כאמיתי או לא…? נחכה ונראה, אני יודע בדיוק כמוכם בעניין.
ורגע לפני שנסיים עם הלייב אקשן ונעבור לכותרת אחרת, יש לי שאלה אליכם: כאשר הלייב אקשן ייצא, האם תהיו מעוניינים בכך שאכתוב עליו, בדומה למה שעשיתי עם רד? במידה והוא יהיה רע – אני אעשה פוסט שמבקר ומסביר מה לא אהבתי בו, ובמידה ויהיה מוצלח… אני יותר מאשמח לקדם ולהביע תמיכה בו, אפילו עם סדרת פוסטים שינתחו אותו פרק-פרק. אז אני פשוט שואל באופן כללי, האם יש עניין בתוכן על הסדרה של נטפליקס? אשמח לתשובות בתגובות 🙂 .
ולפני שנסיים…

הרבה דברים שאין לי מה לחפור עליהם ולכן הם נדחסים פה ביחד, ובעיקר ציורים:

אז נתחיל עם הדברים האחרים, ונשמור את הציורים לסוף:
ביפן נפתח לאחרונה חדר-כושר מיוחד של וואן פיס, שהוא כנראה חדר-הכושר הראשון בעולם שעניין אותי… חחחחח. ערוץ היוטיוב הרשמי של הסדרה פרסם סרטון השקה לשיווקו, אז מוזמנים לצפות ולכתוב לעצמכם לבקר שם מתי שתטוסו ליפן 😉 .
לצפייה בסרטון ההשקה של חדר-הכושר של וואן פיס
הידיעה השנייה שלנו היא מעין טריילר מוזר שיצא למנגה של וואן פיס, המציג את סוף וואנו ואת ארק צונזר מטעמי ספויילרים שאנחנו נמצאים בו כרגע במנגה. הטריילר יצא לכבוד ווליום 105 כדיי לקדם את המכירות שלו, אבל למען האמת, אני לא בטוח מה הקשר שלו באמת לווליום… והוא בכללי דיי מוזר, אבל היי, זה משהו נחמד לקוראי המנגה.
לצפייה בטריילר (ספויילרים כבדים לצופי האנימה)
אוקיי, ועכשיו ציורים.
קודם כל, יש לנו 2 מודעות על וואן פיס בעיתונים היפניים:

מודעה המודה לכול הצופים על הצלחתו האדירה של רד.

מודעה הקוראת לקוראיה לצפות למשחק "וואן פיס: אודיסאה", שבזמן פרסומה, ממש עמד לצאת.

והלאה, לכמה ימי הולדת:

ציור של טקאשי קוג'ימה (Takashi Kojima) המלך – שהוא מעריץ ענק של הסדרה, והאנימטור מאחורי, לדוגמה, סצינת הרד רוק בפרק 1015 (לחיץ) – לכבוד יום הולדתו של אייס בתאריך ה- 01/01. מאוד אהבתי את הפרט של ה- 1.1 שאייס יוצר עם האש, כמובן כרפרנס לתאריך (קרדיט למייק, מנהל עמוד האינסטגרם שלנו, על שזיהה את הפרט הזה שאשכרה כולנו פספסנו…)

ציור יום ההולדת השני הוא של רובין, שנולדה בתאריך ה- 06/02 – ואני לא בטוח ב- 100% מי האמן מאחוריו, אבל אני חושב שגם במקרה הזה הוא מקוג'ימה. בכול מקרה, הוא ממש יפה ומאוד אהבתי אותו.

ולציור יום ההולדת האחרון (והממש עדכני, באופן מקרי), יש לנו את יום הולדתו של סאנג'י (ות'כלס גם אחיו התאומים) – שנולד בתאריך ה- 03/03 (יום אחד אודה, יום אחד 🙁 ). גם הציור הזה הוא של קוג'ימה, וכמובן שגם הוא מעולה.

סדרת הציורים הבאה היא של ציורים שפורסמו בתחילת השנה, וזה משום שמדובר בציורים לכבוד שנת 2023… אז בואו נעבור גם עליהם.

תחילה, יש לנו ציור של אודה לכבוד שנת הארנב (כפי שהסברתי מוקדם יותר בתיבת ספויילר, גלגל המזלות הסיני מחלק אותם לפי שנים במקום חודשים).

ציור של אודה המציג את אוטה בקימונו חגיגי, ומברך את כולם לכבוד "העידן החדש" (אחלה רפרנס לסרט) של 2023.

ציור ממש מגניב של זורו לכבוד סיום שנת 2022, שצוייר על-ידיי האנימטור Eemi – שאחראי, לצורך הדוגמה, על סצינת אקשן של זורו נגד קינג בפרק 1046 (לחיץ).

ולציור האחרון שלנו לכבוד 2023 – יש לנו ציור מטורף מקאצומי אישיזוקה (Katsumi Ishizuka) – אחד האנימטורים הקלאסיים והאהובים על וואן פיס, שאחראי על קטעים כמו תבוסתו של לוצ׳י (309), המתקפה האחרונה של לופי וקאטאקורי אחד על השני (870), המכה הראשונה של לופי על קאידו בתחילת וואנו (914), הרנגוקו אוניגירי האגדי של זורו על קילר (934), הקלאש של וואיטבירד ורוג׳ר (965), האודן ניטוריו של הנדנים (1004), ה- Kong Gatling Gun של לופי על קאידו (1017), ועוד מלא.

הציורים הבאים הם חלק מסדרת הציורים החודשיים שאנימטור כלשהו מהאנימה עושה בכול שנה. אם אתם זוכרים, בפוסט הקודם שיתפתי אתכם בכול הציורים של קוג'ימה – שהיה הצייר החודשי של שנה שעברה, והפעם, יש לי בשבילכם את הציורים של ינואר ופברואר השנה (של מרץ טרם פורסם). אז רגע, מי מצייר השנה? ובכן, אנחנו לא יודעים בביטחון, אבל ההשערות על-סמך סגנון האיור אומרות כי מדובר במידורי מאטסודה (Midori Matsuda) – מעצבת הדמויות של האנימה מאז תחילת וואנו, ובמאית האנימציה של פרקים 934 שצויין קודם, ו- 1027 (זורו תוקף את קאידו עם אשורה). אוקיי, אז בואו נעבור על הציורים שהיא פרסמה לנו:

הציור של מאטסודה לינואר, שהוא ממש נחמד ומרגיש דינמי.

הציור של מאטסודה לפברואר, שנראה יפהפה עם ההצללות והקמטים המדהימים בבגדים של סוכני ה- CP0.

ולסיום, והפעם באמת באמת סיום, יש לנו ציורים לכבוד פרקים. אלה הם ציורים שאנימטורים פרסמו לכבוד פרקים שהם עבדו עליהם כדיי להביע את התרגשותם לקראת אותם הפרקים, אז בואו, שוב, נעבור גם עליהם:

ציור ממש יפה של אישיזוקה לכבוד פרק 1046, שהיה, כפי שציינתי בתגובתי על הפרק, הופעת הבכורה שלו בתפקיד המיוחד שעבר אליו לאחר שהחליט לפרוש מציור אנימציה – והוא תפקיד אמן סטוריבורד אקשן. כלומר, הוא קיבל תפקיד מיוחד, ובו כל מיני סצינות אקשן גדולות וספציפיות מהאנימה פשוט הולכות אליו, והוא עושה את הסטוריבורד במיוחד להן. במקרה של 1046, אגב, הוא עשה את הסטוריבורד לסצינת החזרה של זורו והמתקפה המשותפת שלו ושל סאנג'י (לחיץ), למקרה שלא יכולתם לנחש את זה מהעובדה שזו הסצינה הכי טובה בפרק…

ציור נוסף (ומדהים) של אישיזוקה, והפעם לכבוד פרק 1049 – הפרק שנגמר עם הסצינה שלו, ובה לופי חזר לגג ותקף את קאידו בסנייקמן יחד עם יאמאטו (לחיץ).

ציור ממש מגניב ומיוחד של קאידו על-ידיי Eemi, לכבוד פרק 1051.

ציור נוסף, ופסיכי לגמרי, לכבוד פרק 1051 האגדי – הפעם של טראנוסוקה הורי (Tranosuke Hori), שעבד על סצינת הנפילה של מומו ויאמאטו בפרק.

ציור ממש מגניב של זורו לכבוד פרק 1052, שצוייר על-ידיי האנימטור מיקס (Mix) – אשר השתתף בפרק כאנימטור משני (מי שמשלימים את הציורים והתנועות של הכול בין הפריימים שצייר האנימטור הראשוני), ככול הנראה על הקלאש הראשון של זורו וקינג (לחיץ), אם לשפוט על-סמך הציור.

והציור האחרון שלנו הוא ציור מאוד יפה של רובין וברוק, שצוייר, גם הוא, על-ידיי מיקס – והפעם לכבוד 1053 (אני לא יודע איזו סצינה בדיוק, כי נכון לזמן כתיבת הפוסט עדיין לא צפיתי ב- 1053, אבל אני מניח שאתם יכולים לנחש אם כן צפיתם בו), עליו הוא עבד גם-כן בתור אנימטור משני.

ו… הפעם באמת, זהו. אלה היו כל הידיעות שנאגרו במשך כל הזמן הזה. מקווה שהפוסט סיפק כראוי לזמן שלקח לו להגיע, ובמיוחד מקווה שעזרתי לשנות קצת את התפיסה הכללית בנוגע ללייב אקשן – לפחות בקהילה שלנו.
בכול מקרה, במידה ואצליח אני מקווה לכתוב בקרוב פוסט על ה- SBS של הווליומים האחרונים, כפי שאמרתי שאעשה כשרק התחלתי את פינת החדשות בקיץ… אז אני לא אגיד לכם לצפות לזה בקרוב, אבל אני כן מקווה לכתוב ולפרסם אותו כבר.
טוב, אז לא נשאר לי עוד משהו שאני רוצה לכתוב, ולכן אסיים כאן. עד לפעם הבאה, נתראה בתגובות 🙂 .

Subscribe
התרע על
guest
9 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
אלון
אלון
1 year לפני

תודה רבה על הפוסט והשקעה השלמת לי המון פערים ומאוד נהנתי לקרוא!

מתן
מתן
1 year לפני

נראה לי הגיוני שהסיבה היא שירת דבורה (שופטים ד)

Eee3
Eee3
1 year לפני

תודה על כל המידע שאתה מנגיש לי ולכל הקהילה. זה עןזר לי להבין יותר מאחורי הסיפור על איך יוצרים את האנימה והמנגה. אני קורא כל פרט שאתה כותב ואני אשמח שתפרט על הלייב אקשן שהוא יוצא כמו עם הסרט רד

May
May
1 year לפני

תודה על הפוסט המדהים שהבאת לנו. קראתי כל פרט, זה מדהים להבין כמה השקעה אתה מביא לפוסטים שלך . להפתעתי הצלחת לשכנע אותי לתת צ'אנס ללייב אקשן, ואני מאוד אשמח אם תנתח אותו כשהוא יצא בכמה פוסטים. בכל אופן תודה על העדכונים.

נב
אתם תהיו באורוקן 2023 מחרתיים?

ג'וסטאר D. ג'וי
ג'וסטאר D. ג'וי
1 year לפני

אהבתי מגיע לוואן פיס(וגם לג'וג'ו)להיות מקום ראשון

נערך לאחרונה ג'וסטאר D. ג'וי ע"י 1 year לפני

עוד פוסטים

Back to top button